Головна сторінка » Фікус кімнатна рослина
Фікус кімнатна рослина

Фікус кімнатна рослина

Фікус кімнатна рослина. Фікуси, також відомі як фігові дерева, є одними з найбільш поширених кімнатних рослин. Вони швидко ростуть, легко вирощуються і дуже декоративні.

Фікус ліролистий, фікус пружний і фікус Бенджаміна – постійні мешканці наших віталень і підвіконь. З безлічі їх різновидів кожен зможе вибрати той, який буде добре виглядати в його будинку.

Фікуси в горщику – умови вирощування

Розсіяне світло – чудово почуваються на східному або західному вікні. Вони добре переносять сухе повітря в приміщеннях, що опалюються радіаторами. До температури навколишнього середовища вони невибагливі – люблять, щоб вона була близько 20°C, але взимку вона не може бути нижче 10°C. Чим вище температура, тим частіше поливати рослину. Робити це потрібно м’якою декальцинованою водою (можна кип’яченою), тільки коли земля в горщику підсохне, тобто зазвичай двічі на тиждень влітку і кожні 7-10 днів взимку. Вилийте воду, яка зібралася на підставці. Фікуси люблять обприскування, влітку це можна робити навіть кожен день, взимку час від часу листя потрібно протирати від пилу, щоб рослина вільно дихало. Раз на місяць можна поливати фікус водою, змішаною зі світлим пивом (на склянку води додати 50 мл пива) – у нього будуть здорові та блискуче листя.

Цікаво  Дивовижні кімнатні рослини

Фікус кімнатна рослина – чого не люблять фікуси

  • Чернетки. Їх необхідно розташувати так, щоб при провітрюванні їх не обдував струмінь холодного повітря.
  • Обертання вазона. Переносячи його в інше місце, відзначимо, з якого боку на рослину падає світло. Можна буде поставити фікус знову в те саме положення, на протяги або перестановку фікуси іноді реагують скиданням листя. Нема потреби викидати рослину без листя. Потрібно лише трохи підрізати пагони, стежити, щоб земля в горщику була злегка вологою, і давати спокій – скоро з’являться нові листочки.
  • Надлишок вологи. Це може спровокувати появу плям, пожовтіння та опадання листя і, зрештою, загнивання коренів.
  • Сильне сонячне світло. На сонці листя фікуса втрачають блиск і навіть скручуються і жовтіють.
  • Дефіцит світла. На його недолік листя фікуса реагують так само як і на надлишок – жовтіють, а потім опадають.
  • Температура занадто висока. Якщо листя звисають, це означає, що для рослини занадто тепло.
Цікаво  Лілія кімнатна - ​​сорти, вирощування, догляд, поради
квіти

Фікус кімнатна рослина – підживлення фікусів

Висаджувати фікус необхідно в родючий водопроникний ґрунт, що містить багато гумусу і поживних речовин. Найкраща суміш — компостна земля з торфом і крупним піском. На дно горщика необхідно покласти дренаж, щоб повітря надходило до коренів. Фікус потребує регулярної підгодівлі як органічними, так і мінеральними добривами – добре підійдуть препарати для горшкових рослин з декоративним листям. Удобрюють рослини з весни до кінця літа. Підживлення закінчуємо в серпні й відновлюємо лише на рубежі зими й весни, коли фікус піде в ріст. Молоді рослини пересаджуємо щороку, новий горщик повинен бути лише на один розмір більше старого (цифра — діаметр горщика в сантиметрах). Старі екземпляри ми пересаджуємо кожні кілька років, а щовесни міняємо верхній шар землі в горщику.

Цікаво  Кімнатні рослини вампіри
Фікус кімнатна рослина

Розмноження фікусів

Фікуси легко розмножуються живцями, заготовленими з квітня по червень. Від більш дорослої рослини відрізають пагони з 3-4 листками й ставлять у теплу воду. Коли молочний сік перестане текти, їх кінці занурюють в укорінювач і висаджують в суміш торфу і піску. Місткість накривають плівкою і ставлять у світле тепле місце (25-28°C). Така висока температура гарантує швидке і надійне вкорінення. Коли через 2-3 тижні з’являться корінці, молоді рослини висаджують (по одному або по кілька штук) в невеликі горщики, наповнені родючим ґрунтом.

Дивіться також: Плющ кімнатна рослина

Прокрутити вгору