Головна сторінка » Кімнатна рослина папороть
Кімнатна рослина папороть

Кімнатна рослина папороть

Кімнатна рослина папороть. У будинках часто можна зустріти папороть, який служить прикрасою. Також ця рослина здатна поглинати шкідливі речовини з повітря, що позитивно позначається на здоров’ї домочадців. Як за нею доглядати, щоб вона залишалася красивою?

Папороть (нефролепис) – що це таке і звідки береться?

Серед папоротей найпопулярнішим є нефролепис. Походить із північних районів Південної Америки та південних районів Північної Америки. У природі він зустрічається в основному в тропічних лісах, але ми знаємо його в основному як одне з найпоширеніших кімнатних рослин.

Цей вид можна впізнати за характерним розташуванням листя. Папороть має компактну структуру і насичений зелений колір. Перші різновиди були відносно високими й могли досягати 1,5 метра в довжину. Однак в дизайні інтер’єру зазвичай використовуються менші варіанти, які тонко прикрашають простір.

Популярність папороті зумовлена, серед іншого, з його оздоровчими властивостями. Він поглинає формальдегід з повітря та виробляє кисень, що робить його ідеальним для приміщень, де перебуває багато людей. Він також підвищує вологість повітря – тому, якщо ви відчуваєте сухість у горлі відразу після пробудження, папороть у спальні допоможе вам зменшити ці симптоми!

Папороть та її види

До впізнаваних рослин також відноситься папороть звичайна. В основному його використовують любителі дрібних видів. Його висота досягає приблизно 30 см, тому його можна розмістити практично будь-де в будинку. Папороть звичайна добре переносить різні типи сонячного світла – росте як у півтіні, так і на сонячному місці.

Якщо ви шукаєте рослини з ніжним зовнішнім виглядом, папороть шкіряна в горщиках буде хорошим вибором. Його назва походить від характерного зовнішнього вигляду листя. Вони тонкі, а їх поверхня має текстуру, схожу на шкіру, завдяки чому все виглядає елегантно. Ідеально вписується в мінімалістичний і стриманий інтер’єр.

квіти

Гніздова пароніхія – варіант для людей, яким важливий простий догляд. Рослині потрібне місце в півтіні, температура від 18 до 25°C і полив 1 раз в 4-7 днів. Оригінальний зовнішній вигляд листів ідеально вписується в сучасні вітальні та спальні.

Кімнатна рослина папороть – папороть домашня і папороть садова

Природним середовищем існування папороті є тропічні ліси, тому ця рослина добре вписується в садах. Деякі види можна висаджувати тільки на відкритому повітрі, тому що кімнатні умови для них не підходять. Якщо ви розміщуєте їх в саду, обов’язково використовуйте родючий ґрунт. Більшість садових папоротей віддають перевагу кислим або нейтральним ґрунтам.

Цікаво  Кімнатна троянда догляд

Найкраще починати вирощувати ці рослини навесні. Багато видів вимагають рясного поливу відразу після посадки. Папороті ростуть в низинних частинах лісу, тому їм зазвичай потрібно злегка затінене місце з джерелом розсіяного світла. Це правило стосується і рослин, вирощених в домашніх умовах.

Кімнатна рослина папороть

Догляд за ними вимагає регулярного поливу. Про це слід пам’ятати в більш тривалий бездощовий період, а також влітку. Коли на вулиці висока температура, папороть слід поливати 2-3 рази на тиждень.

Деревоподібна папороть часто висаджують у садах. У цих рослин розвивається стовбур, а на його верхівці з’являються розлоге листя. Все це виглядає тропічною й урізноманітнює зовнішній вигляд саду. Хоча це в основному садовий сорт, його можна вирощувати й в домашніх умовах.

Як доглядати за папороттю?

Правильний догляд – це основа для забезпечення довгого і здорового життя вашої кімнатної папороті. Перш за все, рослина слід розмістити в місці, де до нього буде доступ розсіяне світло. Якщо поставити його в надто сонячне місце, це призведе до опіків.

квіти

Варто помістити таку рослину в тепле приміщення. Найкраще росте при температурі приблизно 20-25 °C (влітку) і 18-20 °C (взимку). Уникайте протягів і місць, розташованих безпосередньо над джерелом тепла (наприклад, підвіконня біля радіаторів). Які ще елементи слід пам’ятати?

Грунт для папороті – який вибрати?

Незалежно від того, буде рослина садовим або домашнім, ґрунт повинен бути родючим, слабокислим і водопроникним. Популярним вибором є суміш з торфом, піском і перегноєм. Такий склад можна приготувати самостійно або купити готовий ґрунт для папороті.

Кімнатна рослина папороть – як часто потрібно поливати папороть?

Частота поливу залежить в першу чергу від сезону. Влітку ви повинні повторювати цю діяльність навіть 2-3 рази на тиждень. Коли на вулиці низька температура, більшість кімнатних папоротей потребують поливу раз на тиждень. Грунт повинна залишатися вологою, але не мокрою. З цієї причини горщики з дренажами використовуються для зменшення надлишку води.

Цікаво  Ароматні кімнатні квіти - цікаві поради
Кімнатна рослина папороть

Тепер ви знаєте, скільки води потрібно папороті. При догляді за рослиною важливий не тільки полив, але і дощування. Живий декор виникає в приміщеннях з високою вологістю повітря. У домашніх умовах потребує додаткового обприскування листя, щоб вони залишалися зеленими й здоровими.

Підживлення папороті

Щоб рослина правильно розвивалася, догляд за ним повинен включати підживлення. Натуральні добрива підійдуть найкраще, оскільки вони забезпечують необхідні мінерали. Ця процедура особливо важлива в період інтенсивного росту, який припадає на весну і влітку. Потім рекомендується вносити добрива приблизно кожні 1-2 тижні.

Кімнатна рослина папороть – папороть в’яне – що тоді?

Домашня папороть може в’янути з кількох причин. Найпоширенішим є непридатне місце проживання. Рослини, піддані надмірному сонячному світлу, часто отримують опіки, а їх листя починає обсипатися. У такій ситуації папороть в горщику слід якомога швидше перемістити в злегка затінене місце.

Занадто рідкісний полив також може бути причиною в’янення. Рослина вимагає регулярного поливу, а ґрунт завжди повинна бути злегка вологою. Коли він висохне, дайте йому додаткової води.

Занадто низька вологість – ще один фактор, який викликає в’янення папороті. Його листя потребують регулярного поливу. Завдяки цьому вони надовго збережуть свіжий і красивий зовнішній вигляд. Зволожувач повітря може працювати навіть краще.

Як боротися з що помирає кімнатною папороттю? Перш за все, слід оцінити, чому стан рослини погіршився. Також варто зрізати пошкоджені фрагменти листя, щоб папороть міг повністю відродитися. Через кілька тижнів належного догляду він повинен повернутися до початкового стану.

Як пересадити папороть і коли це потрібно робити?

Занадто часте пересаджування домашньої папороті може зробити її більш сприйнятливою до хвороб і слабкості. З цієї причини цю процедуру проводять лише тоді, коли поточний горщик гальмує подальше зростання. Розпізнати це найпростіше по що в’яне листям та значному зниженню росту рослини.

Найкращий час для пересадки – весна. Варто пам’ятати, що папороть любить рости в тісних місцях, тому новий горщик повинен бути трохи більше попереднього.

квіти

Перед початком обробки рясно полийте рослину – це розпушить його коріння і полегшить висмикування. Злегка стисніть місткість у кількох місцях, а потім акуратно вийміть папороть. Помістіть шар ґрунту на дно нового горщика, а потім додайте папороть. Наповніть місткість землею, не розминаючи її. Після пересадки забезпечте оптимальну вологість рослини дощуванням.

Цікаво  Кімнатні рослини азалія

Кімнатна рослина папороть – коли цвіте папороть?

Декоративна папороть прикрашає квартиру круглий рік. Його міцне зелене листя чудово виглядає незалежно від пори року, надаючи кімнатам затишок і гармонію. Однак слід знати, що – всупереч поширеній думці – папороті не цвітуть. Вони розмножуються спорами, тому знайти квіти в них неможливо.

Популярність рослини призвела до появи великої кількості неправдивої інформації про нього. Одним з них є цвітіння, яке можна спостерігати, серед інших, на фото в інтернеті. З усім тим, пишні квіти – це лише результат роботи графічних програм.

Папороті – з чим вони добре поєднуються?

Якщо ви хочете створити модний і різноманітний інтер’єр, ви можете збагатити його рослинними декораціями. Окремі види папороті ідеально поєднуються з класичними орхідеями. Пригнічені рослини тоді набувають більш жвавого характеру. Таке підключення добре працює, серед іншого: в сучасних кухнях оформлені в білих і сірих відтінках. Барвистий аксесуар розбиває надлишок яскравих фарб.

Популярний нефролепис часто поєднують з сукулентами. Особливо добре в такому поєднанні виглядають мініатюрні варіанти папороті – тоді обидві рослини мають однакову висоту. Ці композиції варто розмістити у вітальні. Вони допомагають створити затишну, сімейну атмосферу і водночас очищають повітря.

Кімнатна рослина папороть

Для спокійного та спокійного сну в спальні має бути достатньо кисню та чистий простір. З цієї причини спальні часто збагачують кімнатними папоротями. Поміщена в горщик рослина поглинає шкідливі речовини й покращує якість вдихуваного повітря.

Папороть в домашніх умовах – чи варто?

Вирощування папороті в домашніх умовах приносить багато користі. Очищене повітря впливає на працездатність мозку, сприяє відпочинку та знижує ризик деяких захворювань. Добірні види папороті прості в догляді, а їх наявність урізноманітнює інтер’єр і надає йому гармонійний характер. Якщо ви шукаєте простий спосіб прикрасити свою квартиру, спробуйте це непоказна рослина.

Дивіться також: Кімнатна квітка азалія

Прокрутити вгору