Головна сторінка » Кімнатні рослини пальмові
Кімнатні рослини пальмові

Кімнатні рослини пальмові

Кімнатні рослини пальмові. Пальми – одні з найпопулярніших екзотичних кімнатних рослин. Попри те, що при домашньому вирощуванні вони рідко цвітуть, це дуже ефектні рослини – вони досягають досить великих розмірів, а їх розлогі зелене листя можуть стати справжньою окрасою кімнат. Однак доглядати за кімнатної пальмою непросто – специфічні природні умови існування рослини складно відтворити у квартирах. Однак це не неможливо, і якщо за ним правильно доглядати, саджанець винагородить вас чудовими пір’яним листям. Розберімось, як поливати пальму в залежності від виду, який ґрунт найбільше підходить для пальми й в якому середовищі рослина почуває себе найкраще.

Арекова пальма (Areca)

Назва арека охоплює кілька видів пальм, але два з них зазвичай зустрічаються в домашніх умовах. Жовта арека (Chrysalidocarpus lutescens) походить з Мадагаскару і має світло-зелене перисте листя з чіткими жовтими жилками. У домашніх умовах може досягати у висоту 1,5 метра. Це дуже стійка рослина, до її переваг також відноситься здатність зволожувати повітря й очищати його від токсинів. Його родич арека катеху (Areca catechu), також відомий як пальма арека, бамбукова пальма, бетелева пальма або бетелева пальма, прийшов з Філіппін. Має смугасті стебла та інтенсивно-зелене листя.

Найважливішим елементом догляду є полив пальми – рослина любить високу вологість ґрунту і повітря, а на нестачу води реагує висиханням листя зверху. Грунт в контейнері повинна бути вологою – арека любить т.зв «мокрі ноги», тобто надлишок води в каструлі. Листя рослини необхідно інтенсивно обприскувати кожні кілька днів. Ящик з пальмою потрібно поставити в місце з великою кількістю розсіяного світла, при температурі близько 22 градусів Цельсія. З весни до кінця літа кожні 2-3 тижні рослину слід підгодовувати рідким пальмовим добривом. Будова кореневої системи ареки передбачає, що горщик для пальми повинен бути високим і вузьким. Субстрат повинен складатися з компостної землі, змішаної в рівних пропорціях з торфом або листовою землею і піском. Для кращої водопроникності в суміш можна додати керамзит.

Королівська пальма (Roystonea regia)

Він також відомий як фінікова пальма на Канарських островах, пальма на Канарських островах і королівська пальма. У природних умовах рослини виробляють т. зв колода, яка може досягати висоти до 25 метрів. У домашньому вирощуванні зустрічаються тільки молоді рослини, у яких ще не розвинулося стебло – вони складаються переважно з розетки листя, не цвітуть і не зав’язують плодів.

Цікаво  Кімнатна рослина драцена
квіти

Як вирощувати й доглядати за королівською пальмою? Для правильного розвитку рослині потрібне сонячне місце або, можливо, доступ до великої кількості розсіяного світла – недостатнє освітлення призводить до того, що листя подовжуються і стають млявими. Поливати рослину потрібно дуже обережно, тільки коли земля в горщику підсохне – рожстона не любить надлишку води й реагує на намокання загниванням коренів і листя. Його слід висаджувати у водопроникний, родючий субстрат, призначений для пальм, або, можливо, універсальний ґрунт, змішаний з піском або гравієм. Попри чутливість до води в субстраті, рослина любить вологе повітря і вимагає регулярного поливу.

Кімнатні рослини пальмові – лівістон круглолистий (Saribus rotundifolius)

У природі його можна зустріти на Філіппінах, в Індонезії та Малайзії. Має блискуче віялоподібне листя і гострі стебла, часто оснащені шипами по краях. Рослина росте повільно, і вона має тенденцію рости ширше, а не вище. Молоді саджанці потребують напівзатінених місць, а ось горщики зі старшими екземплярами слід розміщувати на сонячних місцях. Лівістон не вимагає інтенсивного поливу, ґрунт в горщику повинна бути лише злегка вологою, а її надлишки від основи необхідно систематично видаляти – занадто інтенсивний полив викликає загнивання коренів. З квітня по вересень слід підгодовувати рослину спеціалізованим пальмовим добривом.

Кімнатні рослини пальмові

Кокосова пальма (Cocos nucifera)

Також відомий як кокос, він зустрічається в Азії та Південній Америці й культивується як корисна рослина. У Європі при вирощуванні в горщиках він досягає максимальної висоти 3 метри, що робить його придатним для вирощування тільки у великих приміщеннях. Він має перисті довге листя, і в домашніх умовах не дає квітів і плодів.

Як і більшість пальм, вона любить світле місце, але не слід ставити її під прямі сонячні промені, оскільки це може призвести до опіків її листя. Кокосова пальма любить інтенсивний полив, але не дуже частий – поливати потрібно тільки тоді, коли ґрунт в горщику злегка підсохне. Догляд за пальмою також заснований на інтенсивному обприскуванні її листя – багато пальми, вирощені в домашніх умовах, гинуть через занадто сухого повітря. Ідеальний ґрунт для кокосової пальми повинен бути водопроникним і добре утримувати вологу – найкраще змішати універсальний ґрунт, кокосову землю і перліт в рівних частинах. Висаджуємо кокос в горщик вище ширини, тому що в початковій фазі розвитку коріння рослини сильно йдуть вниз.

Цікаво  Вазони з довгими листками
квіти

Кенсія (Howea forsteriana)

Своєю назвою він зобов’язаний своєму походженню з невеликого архіпелагу в Тихому океані поблизу Австралії – перші екземпляри роду були знайдені на острові Лорд Хоу. Cenia має темно-зелене пір’ясте листя, розташоване на довгих ніжках. Рослина довговічна і проста у вирощуванні. Пальму в горщику слід розміщувати в півтіні, бо занадто інтенсивне сонце може обпекти її листя – оптимальна температура для пальми 20 градусів за Цельсієм. Кращим ґрунтом для кенсії є спеціальна пальмова земля або суміш, що містить компост і пісок. Поливати рослину потрібно помірно, стежачи, щоб в горщику не було застою води. Своєю чергою, варто обприскати листя пальми сумішшю води та пальмового добрива, що додасть їм красивого зеленого кольору.

Кімнатні рослини пальмові – коралова пальма (Chamaedorea elegans)

Назва пальми походить не від кольору листя, а від форми численних дрібних плодів, які вона дає в природних умовах. Коралова пальма, також відома як пальма хамедора, походить з регіонів Мексики та Гватемали. Має пір’ясте щільне листя, а при вирощуванні в горщику досягає приблизно 1,5 метра у висоту і росте досить набік.

Кімнатні рослини пальмові

На відміну від більшості пальм, що вирощуються в домашніх умовах, вона іноді цвіте – дає маленькі жовті квіти, зібрані в довгі розгалужені суцвіття. Однак це відбувається лише тоді, коли рослині створені ідеальні умови для розвитку. Пальмі Хамедора потрібна велика кількість розсіяного світла і температура навколишнього середовища близько 20 градусів за Цельсієм. Любить злегка вологий ґрунт і вологе повітря, що можна забезпечити, обприскавши листя або поставивши поруч з горщиком посудину з водою. Як і для інших пальм, ґрунт для коралової пальми повинен бути легким і добре дренованим.

Цікаво  Королівська бегонія та інші цікаві види кімнатних бегоній

Кімнатні рослини пальмові – вашингтонія (Washingtonia)

Дуже приваблива пальма з віялоподібним листям родом із пустельних районів США та Мексики. Його назвали на честь першого президента США Джорджа Вашингтона. Washingtonia filiera, яку також називають California filiera, має звисаючі м’які листки з чіткими волокнами, які часто розходяться по краях. Його крона пухка і відкрита, а стовбур бочкоподібний. Своєю чергою вашингтонія робуста (Washingtonia robusta), яку мексиканською, характеризується жорсткими листками з меншою кількістю волокон, що осипаються з віком рослини. Стовбур пальми тонкий, а крона компактна і густа.

квіти

Обидва види вашингтонії є дуже стійкими, швидкорослими пальмами, які добре справляються з різними кліматичними умовами та мало сприйнятливі до хвороб і шкідників. Найкраще вони себе почувають на сонці, при температурі від 20 до 25 градусів Цельсія. Якщо взимку наше вашингтонська рослина мало доступ до світла, то навесні його варто поступово переносити на все більш сонячне місце, щоб рослина звикла до сонця і не отримала опіків. Полив пальми повинен бути рясним, але не створюючи застою води. Рослина не потребує високої вологості повітря, але варто поставити біля нього посудину з водою – тоді листя краще забарвляться. Грунт для вашингтонії повинна бути родюча і водопроникна, розпушена керамзитом.

Saw palmetto (Sabal minor)

Кімнатні рослини пальмові

Ще одна пальма із сухих районів США. Це кущиста і відносно невелика рослина, що досягає максимальної висоти 2 метри. Він складається з короткого пагона і чудового щільного шлейфу зелено-блакитного листя. У природних умовах він чудово цвіте, утворюючи стрункі білі суцвіття, з яких утворюються чорні плоди. Місце для пальметто має бути світлим, з великою кількістю розсіяного світла. Грунт в горщику повинен бути багатим гумусом, водопроникним і злегка вологим, бо пальма погано переносить перезволоження. Листя необхідно регулярно поливати, бо при висиханні можуть з’явитися павутинний кліщ. Зимувати кімнатна пальма повинна при температурі 10-15 градусів Цельсія.

Дивіться також: Кімнатна рослина папороть

Прокрутити вгору