Головна сторінка » Кімнатні рослини з цибулини
Кімнатні рослини з цибулини

Кімнатні рослини з цибулини

Кімнатні рослини з цибулини. За цибулинами квітів може знадобитися трохи більше догляду, ніж за іншими кімнатними рослинами, але їхні квіти винагородять усі зусилля.

Кімнатні цибулинні квіти

Цибулинні рослини – так ми говоримо як про ті, що справді утворюють цибулини, так і про ті, що мають бульби. Наявність органів зберігання означає, що ці види повинні переживати періоди посухи чи інші труднощі у своєму природному середовищі існування. Протягом цього часу вони зазвичай втрачають листя і впадають у стан спокою. Кожен з цих видів цвіте в різну пору року. У них дещо різні вимоги, оскільки вони походять з різних регіонів і кліматичних зон. Вони також вимагають іншого методу догляду.

Кімнатний вид цибулинних квітів

  • Найпопулярнішим є гіпераструм, який дає величезні квіти, зібрані по чотири на одному м’ясистому стеблі. Існує багато красивих, барвистих різновидів цієї рослини.
  • У цьому відношенні інші види, такі як Sprekelia та Hymenoptera, «бліді» в порівнянні. Одягаються вони скромно – в білому або рожевому кольорі, але їх квіти, завдяки цікавій структурі й великому розміру, завжди виглядають ефектно.

Любителі красивих запахів виберуть із цього набору еухаріс або туберозу – види, які зараз дещо забуті, але варті того, щоб «притерти пил» ще й через їх неповторну красу.

Усі види домашніх цибулин мають довге, досить вузьке листя, як зазвичай у родин лілійних і амарилісових, до яких вони належать. Коли вони відцвітуть, варто поставити їх поряд з більш декоративними рослинами, бо вони самі по собі втрачають привабливий вигляд.

Кімнатні рослини з цибулини – догляд за кімнатними цибулинними квітами

Коли ми отримуємо квітучу цибулю, ми надаємо їй найзручніше місце з точки зору її потреб. Зазвичай це підвіконня або стіл біля вікна. Поки рослина цвіте і має зелене листя, регулярно поливаємо, стежачи, щоб ґрунт не пересихав, і кожні два тижні підгодовуємо добривом для квітучих видів.

Цікаво  Юка домашня в горщиках - догляд і вирощування

Коли пелюстки висохнуть, зрізаємо саме суцвіття. Залиште плодоніжку, поки вона не пожовтіє. Рослину продовжуємо поливати й удобрювати, тому що вона потребує підживлення виснажених цвітінням цибулин. Через кілька тижнів поступово скорочуємо полив, поки не засохне листя. Починається період відпочинку.

Помістіть рослину в стані спокою в прохолодне місце (наприклад, у підвал) і не поливайте її, доки на ній не почнуть розпускатися квіткові бруньки або листя. Варто час від часу перевіряти його, щоб не пропустити момент пробудження.

Коли цибуля або бульба оживуть, пересаджуємо в новий горщик з родючим ґрунтом і дренажем на дні. Цибулини одних видів (наприклад, амариліса або гіпеаструма) садимо так, щоб вони виступали наполовину над землею, а інших (наприклад, спрекелії або ісмени) – трохи глибше. Ставимо у світле місце і починаємо полив. Залежно від виду виростає один або кілька квітконосів. Їх кількість також залежить від розміру цибулі.

Майже всі види цибулин потребують багато сонця; виняток становить еухаріс, який віддає перевагу розсіяне світло.

Ці рослини можна розмножувати, відокремлюючи маленькі дочірні цибулини, які утворюються біля материнської рослини. Зацвітають через 2-3 роки вирощування, коли досягають достатніх розмірів. Пам’ятайте – чим більша цибулина, тим ефектніші та численніші квіти вона дає.

Кімнатні рослини з цибулини

Відмінності між видами цибулин полягають у тому, що кожна фаза річного циклу відбувається в дещо різний час. Оптимальний температурний режим, в якому ці рослини цвітуть або відпочивають, теж різний. Деякі з них за цей час втрачають все листя, інші зберігають частину.

Кімнатні цибулинні квіти: Гіппеаструм (Hippeastrum).

Якщо посадити цибулю восени, то вона зацвіте на Різдво, якщо посадити в січні чи лютому, то зацвіте в березні чи квітні.

Зараз культивуються гіпеастри – це гібриди з величезними квітками, діаметр яких досягає 30 см. Зазвичай ростуть по 4-5 на пагоні (дупло) до висоти 30-50 см. Великі цибулини дають кілька таких пагонів. Квітки гіпеаструма не ароматні, але цей «недолік» компенсується великою кількістю сортів, які можуть бути одинарними або махровими й бувають різних кольорів: червоного, рожевого, лососевого або білого. Є багато двоколірних або затінених сортів. Одночасно з квітами ростуть шаблеподібні листя, які залишаються зеленими ще довго після висихання останніх пелюсток. В кінці літа рослина повністю всихає. До пересадки зберігаємо цибулю в приміщенні з температурою 10-15 градусів тепла.

Цікаво  Кімнатна калла - ідеальна квітка для вашого будинку.
квіти

Кімнатні цибулинні квіти: Амариліс (Amaryllis belladonna).

Його часто плутають з гіперіаструмом, на який він схожий. Садимо її цибулю навесні. Білі або рожеві квітки ростуть на пагоні (повному посередині) довжиною 40-50 см. Перші бруньки розвиваються в кінці літа.

У суцвітті 10-12 запашних квіток, за формою схожих на лілії.

Після того, як рослина відцвітає, листя росте, яке часто тримається кілька тижнів. Зберігайте амариліс в прохолодному приміщенні (10-15 градусів Цельсія) до весни.

Кімнатні рослини з цибулини

Кімнатні рослини з цибулини – домашні цибулинні квіти: Лілія павутинна – Кринка (Crinum).

Вегетаційний період починається в березні, тоді ми висаджуємо цибулини в горщик. Листя і квіткові пагони досягають 0,7-1 м в довжину (залежно від виду). У липні з’являються білі або рожеві квітки. Вони мають форму труби або морської зірки. Взимку ця рослина, хоч і не скидає листя, впадає в стан спокою, і тоді полив обмежуємо до мінімуму і ставимо у світле приміщення з температурою 10-15 градусів Цельсія.

Кімнатні цибулинні квіти: Креп квітка – Неріна (Nerine).

Садимо цибулю в горщики з березня до середини травня. Спочатку відростає листя, але через деякий час жовтіє. Потім полив обмежуємо, а з червня по серпень припиняємо полив зовсім. Коли з’явиться бутон (зазвичай це в середині серпня), полив відновлюємо.

Цвіте Нерина з вересня по листопад. Утворює кулясті суцвіття, що складаються з дрібних білих або рожевих квіток. Любить родючий ґрунт і потребує багато сонця. Взимку цибулини зберігаємо при температурі 5-8 градусів Цельсія, засипавши піском.

Цікаво  Гербера горщикова і садова. Як виростити герберу в саду

Кімнатні цибулинні квіти, що розпускаються навесні: амазонська лілія еухаріс (Eucharis amazonica).

Садимо цибулю в кінці зими. Цвіте навесні. Потім рослина переживає літній період спокою (з обмеженим поливом), а восени знову дарує ароматні білі квіти, зосереджені в суцвіття на верхівці півметрового стебла. Зимовий спокій найкраще проходить при температурі близько 17 С. Якщо за цей час листя не засохне, то їх обприскують і поливають рослину рідко і скудно.

Кімнатні рослини з цибулини, що розпускаються влітку: Ісмена (Ismene, також відома як Hymenocallis).

У березні висаджують цибулю з м’ясистим корінням (вони повинні трохи стирчати з землі). На початку літа виростають пагони довжиною 70 см, на яких розвиваються білі або кремові квіти. Кілька гібридів, які ми можемо вирощувати вдома, мають дещо різну структуру. Після їх висихання продовжуємо доглядати за рослиною кілька тижнів, а потім підсушуємо. Взимку цибуля відпочиває при температурі близько 15 градусів Цельсія.

Кімнатні рослини з цибулини: ацтекська лілія – ​​Sprekelia formosissima.

Час його посадки – лютий. Через 2-3 місяці ми побачимо величезні червоні квіти, які розвиваються на стеблах довжиною 60 см. Їх життя триває всього кілька днів, але рослина створює нові, що продовжує період цвітіння до декількох тижнів. Поливаємо і підгодовуємо спрекелію, поки у неї є листя. Потім поступово просушуємо ґрунт. Взимку цибулю зберігаємо при температурі 15-18 градусів тепла.

Квітучі кімнатні цибулинні квіти: Коханець ночі – Тубероза (Polianthes tuberosa).

Висаджуємо цибулину в березні-квітні (вона повинна стирчати над землею на 1/4 висоти). У теплому, сонячному місці зацвітає через 3-4 місяці. На жорсткому стеблі (приблизно 75 см заввишки) з’являються грона білих квіток у формі дзвоників. Красиво пахнуть, найсильніше ввечері (звідси прізвисько – «володарка ночі»). Восени рослина засинає. Взимку цибулю зберігаємо в приміщенні з температурою 12-15 градусів тепла.

Дивіться також: Кімнатні рослини пальмові

Прокрутити вгору