Головна сторінка » Араукарія кімнатна догляд
Араукарія кімнатна догляд

Араукарія кімнатна догляд

Араукарія кімнатна догляд. Араукарія — вічнозелена рослина, що походить з тропічного і субтропічного клімату. У природі це величезні хвойні дерева, що досягають висоти до 70 м. Сімейство араукарієвих налічує понад 20 видів. В Україні лише дві рослини культивуються як кімнатні, хоча одну можна висаджувати в саду, але краще в теплих, прибережних регіонах України через її низьку морозостійкість. Хоча ялини та ялиці все ще домінують як різдвяні ялинки в Україні, в інших країнах це дуже популярна ялинка. Вона настільки відома, що, наприклад, в Індії її називають просто ялинкою.

Араукарія чилійська (Araucaria araukana), як випливає з назви, походить із субтропічних чилійських лісів. Завезений в Європу в 1780 році, він спочатку був неправильно класифікований як сосна (Pinus araucana), але насправді він не має нічого спільного з сосною. Ця рослина відома під багатьма назвами, в тому числі: під англійською назвою monkey puzzle або monkey tail tree. Назва, ймовірно, походить від заяви одного з відомих селекціонерів цього виду в Англії, який сказав, що навіть мавпі буде важко піднятися на це дерево (It would puzzle a monkey to climb that). Заява стосувалася особливостей рослини, а саме шкірястих, трикутних листків із гострими кінчиками, що щільно вкривають стебло. Це дерево росте повільно (в Європі виростає до 12 м у висоту), спочатку має конічну форму, яка утворена стрілоподібним стовбуром і бічними гілками, розташованими рівномірно мутовками. У літньому віці форма змінюється. Вона розширюється і втрачає нижні гілки. У горщиковому варіанті своєю формою нагадує рідкісну ялинку.

Набагато кращу форму для ялинки має Araucaria excelsa syn.heterophylla. Хоча її англійська назва «Norfolk Island Pine »свідчить про схожість із сосною, можна сказати, що її пагони більше схожі на пагони ялівцю, хоча голки не колючі.

Цікаво  Спаржа вирощування і догляд
Араукарія кімнатна догляд

Як і його чилійський родич, росте повільно і в горщику досягає максимальної висоти 180 см. Однак це більш компактне дерево, за формою чимось схоже на чилійську араукарію, за винятком того, що мутовки розташовані ближче.

Молоді пагони спочатку мляві й злегка звисають, мають соковитий світло-зелений колір.

квіти

Потім вони дерев’яніють і стають жорсткими. Їх колір також змінюється на більш темний, більш синюватий, покритий білуватим воском. Тож, якщо вибирати для ялинки більш підхожий вид, то варто зупинити свій вибір на араукарії лофті. Іноді для більш повної форми продають кілька саджанців в одному горщику.

Вирощування та догляд

Араукарія — красива, що вражає рослина в горщиках, і, здавалося б, оскільки вона нагадує новорічну ялинку, її було б так само легко виростити, як і більшість хвойних. На жаль, як і належить екзотичній рослині, воно досить химерне. Попри те, що помилки вирощування не так легко знищують її, вона може втратити ялинковий вигляд. Розповідаємо, як цьому запобігти.

Позиція

Араукарія самотня і не любить контакту з іншими рослинами. Тож давайте розмістимо його трохи далі від інших рослин у горщиках і переконаємося, що він не торкається віконного скла чи стіни. Нехай росте на волі й буде дивувати нас своєю красою. Якщо ми обмежимо його простір, він стане спотвореним, чахлим і перекрученим.

Араукарія кімнатна догляд – інсоляція

Взагалі араукарії, вирощувані в горщиках, люблять світлі приміщення. Однак пам’ятайте, що потрапляння прямих сонячних променів їм не рекомендується. Їх ніжні пагони можна легко спалити, що призводить до зміни кольору на блідо-коричневий. Влітку араукарію можна виносити на терасу, балкон або в сад, але тримати її потрібно в півтіні. Однак якщо трапилося спалити рослину, принесіть її додому і поставте в тихе місце в півтіні. Якщо опік не сильний, через деякий час пагони повинні відродитися і знову позеленіти. Однак якщо сонячного світла занадто мало, рослина може спотворити свою форму. Гілки почнуть тягнутися до світла.

Цікаво  Кімнатна лілія догляд
Араукарія кімнатна догляд

Вологість

Пам’ятайте, що у водопровідній воді зазвичай міститься багато кальцію, тому ми поливаємо араукарії відстояною водою. Намагайтеся не поливати рослину занадто часто, залишаючи рослину висихати між поливами, і, головне, не дозволяйте корінням стояти у воді. Це може призвести до загнивання кореневої системи. На дно горщика бажано покласти багато дренажу у вигляді керамзиту або поставити горщик в горщик з дренажем на дні. У той час як вона терпляче переносить нестачу вологи в ґрунті, сухе гаряче повітря може бути для неї згубним. Тому, особливо взимку, коли радіатори надмірно сушать повітря, можна використовувати всілякі зволожувачі повітря, місткості для радіаторів з водою або просто змочувати листя квітковим пульверизатором. Ні в якому разі не можна ставити рослину безпосередньо біля гарячого радіатора!

Якщо повітря занадто сухе, пагони рослини засихають, змінюючи відтінок на тьмяно-солом’яний колір і опадають.

квіти

Забруднення повітря

Крім сухого повітря, ця рослина особливо погано реагує на сигаретний дим і шкідливі речовини, що виділяються газовими плитами, тому не ставте рослину поблизу кухні. Курці, однак, можуть відразу відмовитися від вибору араукарії для свого будинку.

Араукарія кімнатна догляд – шкідники

Араукарії досить стійкі до шкідників і хвороб. Однак, особливо взимку, коли температура в приміщенні тривалий час тримається вище 20°C і повітря сухе, рослина стає більш чутливою до будь-яких атак шкідників. Основну загрозу становлять борошнистий червець і трипс. Потім слід використовувати відповідний препарат для боротьби зі шкідниками.

Цікаво  Ароматні кімнатні квіти - цікаві поради

Ґрунт

Ця рослина віддає перевагу водопроникний кислий ґрунт з pH 4,5-5,5, тому відмінно буде рости в суміші для хвойних і ацидофільних рослин. Грунт також підходить для рододендронів і азалій.

Запліднення

Як правило, араукарії не удобрюють. Але якщо вони виявляють симптоми нестачі поживних речовин (пожовтіння листя), можна замінити верхній шар ґрунту на свіжий. Однак будьте обережні, щоб не пошкодити коріння. Якщо поливати рослину водопровідною водою, то через деякий час реакція ґрунту може змінитися. Потім можна злегка підкислити добривом для хвойних, азалій і рододендронів. Зверху субстрат також можна посипати дрібним гранітним піском, який покращить кислотність субстрату.

Араукарія кімнатна догляд – підтримує

Араукарія створює досить невелику стрижневу кореневу систему. Має досить маленький стовбур порівняно з бічними пагонами. З цієї причини цю рослину слід закріпити за допомогою бамбукових або пластикових стовпів, щоб стабілізувати дерево в горщику. Слідкуйте за тим, щоб горщик не був занадто малим стосовно до дерева і щоб він не перекинувся. Краще купити більшу, ніж меншу.

Перебільшення

Через погано розвинену кореневої системи араукарії пересаджувати рослину недоцільно, тому після посадки повторювати процедуру нема потреби. Крім того, ніжна коренева система араукарії може бути пошкоджена при пересадці.

Араукарія кімнатна догляд – прикраса

Пам’ятайте, що новорічні прикраси не повинні бути занадто важкими. Пагони араукарії ніжні. Спробуймо повісити прикраси на гачки, а не на ниточки, щоб не зламати гілки. Не використовуйте штучний спрей снігу, блиску або блиску. Ці препарати можуть забити щілини в листках і рослина не зможе дихати.

Якщо ми дотримуємося вищевказаних умов, араукарія, безсумнівно, зберігатиме гарну правильну форму, щоб щороку служити новорічною ялинкою.

Дивіться також: Кімнатні рослини з цибулини

Прокрутка до верху