Головна сторінка » Вазони хижаки
Вазони хижаки

Вазони хижаки

Вазони хижаки. Сьогодні кілька слів про рослини, які, незважаючи на свій чарівний, а в багатьох випадках і дуже невинний вигляд, за своєю природою є відмінними хижаками в рослинному середовищі. На перший погляд, їх важко запідозрити в здатності знищувати комах. І все ж. Хтось колись мав рацію, коли казав, що зовнішність може бути оманливою. Багато видів комахоїдних рослин можна вирощувати вдома в горщиках… Пам’ятайте, однак, що комахоїдні рослини є одними з найбільш вимогливих. Потрібно створити їм відповідні умови, щоб вони надовго перебували з вами у ваших особистих, зелених насадженнях.

Вазони хижаки

Комахоїдні рослини – росичка, мухоловка, кувшин.

У природному середовищі існує близько 700 видів, що володіють такими здібностями. В основі їх харчування лежить засвоєння вуглекислого газу. Проте вони населяють бідні місцевості (переважно болота, каміння та дерева). Тому вони повинні знайти природний спосіб годування та збагачення свого «раціону». Можна з упевненістю сказати, що вони знайомі з м’ясною дієтою. М’ясні добавки в раціон забезпечують їх переважно багатими азотом інгредієнтами. Вони ловлять комах, равликів, павукоподібних, а найбільші можуть навіть перетравлювати дрібних молюсків. Всі вони потребують високої вологості повітря.

квіти

Комахоїдні рослини – росичка, мухоловка, кувшин

Хижі рослини справляються з несприятливими умовами завдяки підземним бульбам (наприклад, деякі росички або венерина мухоловка) або підземним кореневищам (наприклад, капюшон). Взимку багато ваших рослин гинуть, у тому числі комахоїдні. Однак не панікуйте. Не поспішайте їх викидати. Якщо за ними правильно доглядати, навесні вони оживають і знову виходять на полювання.Найпопулярніші з них, про які ви запитуєте: росичка, мухоловка та кувшин . Наші співробітники з радістю проконсультують Вас, як за ними доглядати та які умови їм створити, щоб вони надовго залишалися з Вами, збагачуючи Ваші особисті колекції зелені та домашні простори. Я спробую коротко познайомити вас з ними, заохочуючи вас разом з нами поринути у світ рослинних хижаків.

Цікаво  Загадкові орхідеї Кембрі. Орхідеї з садових магазинів
Вазони хижаки

SUNDER – особистість рослини ідеальний клей для комах (мух і комарів)

У природному середовищі росте в заболочених місцях. Слід забезпечити йому умови вирощування, максимально наближені до природних. Найкраще себе почуває при температурі 20°C (влітку) і 16°C – 18°C ​​(взимку). Належати до світлолюбних рослин. Любить південні, сонячні місця. Однак він справляється і в умовах меншого освітлення. Однак у період підвищеної спеки його потрібно відсунути трохи далі від вікна, щоб уникнути сонячних опіків. Росичка має підвищену чутливість до води. Не переносить сухого ґрунту і низької вологості повітря. Поливають м’якою водою. Відповідну вологість повітря можна забезпечити рослині, вирощуючи її в мінітеплицях або накриваючи рослину скляними ковпаками або кришками. У природному середовищі росичка росте в торф’яному ґрунті, а вдома можна забезпечити її й торф’яним ґрунтом. Листя рослини покриті ніжними вологими волосками. Тут пристають мухи та комарі. Відчуваючи рух, рослина виділяє мурашину кислоту, яка паралізує жертву, а потім перетравлює її. Листя скручуються всередину, стягуючи жертву.

Цікаво  Хойя (Хойя). Догляд за рослиною в горщику
квіти

Вазони хижаки – венерина мухоловка

Венерина мухоловка, як і росичка, любить вологе повітря і ґрунт навколо себе. Походить з Північної Америки. Пастки рослини містять сенсорні волоски, які закриваються при подразненні. Рослина любить температуру вище 20°C влітку і близько 10°C взимку. Пам’ятайте, що у рослини є період спокою. Зазвичай він припадає на зиму і триває близько 6 тижнів. У цей час рослині слід забезпечити більш низьку температуру навколишнього середовища і затінене, малоосвітлене місце (на цей період можна перенести рослину, наприклад, в підвал). У цей час також обмежуємо полив. Венерина мухоловка досить активний хижак. Він полює на свою жертву, так само як тварина. Листя складається з двох стулок з довгими міцними зубцями. На їх поверхні розташовані червоні травні залози, завдяки яким рослина приваблює своїх жертв.

Вазони хижаки

Вазони хижаки – непентес – як лісовий глечик

Непентес є одним із найпопулярніших мисливців у рослинному світі. Не всі з вас, мабуть, знають, що ви ліани. У природному середовищі зустрічається переважно в Південно-Східній Азії. Деякі види також можна зустріти в Австралії та на Мадагаскарі. У квітковому салоні – nice flowers Непентес був доступний найчастіше протягом багатьох поколінь (через легкість його вирощування). Рослина складається з листя з плоскими листовими пластинками й т. зв глечики. Згадані глечики, всупереч видимості, не суцвіття, а ще й листя. Глечик складається з камери, заповненої травною рідиною, завершеної обідком. Над глечиком є ​​т. зв кришка. На кришечці та обідку є залози, які виділяють солодку речовину, яка приваблює комах. Коли комаха опиняється в смертельній пастці, рослина починає виділяти травні ферменти. У комахи немає шансів, воно перетравлюється. Перш ніж вирішите купити кувшин, подумайте, чи зможете ви забезпечити йому умови, максимально наближені до природних. Непентес належить групі рослин, які погано переносять постійні зміни навколишнього середовища і переміщення з одного місця на інше.

Цікаво  Піретрум - вирощування та догляд
квіти

Вазони хижаки – комахоїдні рослини – росичка, мухоловка , кувшин

Якщо ви тільки взуваєтеся і збираєтеся вийти з дому у квітковий салон, я дам вам кілька правил догляду за вашими зеленими мисливцями на комах. Ось вони:

  • Підгодівля непотрібна, часто призводить до пошкодження (опіку) коренів і всихання надземної частини рослини
  • забезпечте рослині світле положення, але не під прямими сонячними променями
  • забезпечте рослині кислий субстрат, використовуйте торф’яну суміш
  • пересаджувати рослину в новий горщик на розмір більше не частіше ніж кожні 2-3 роки
  • забезпечити рослині постійно вологий субстрат (але не мокрий)
  • забезпечити високу вологість навколишнього середовища
  • води м’якою, кип’яченою водою
  • і перш за все – час від часу підгодовуйте рослину м’ясом 😉
  • А ви вже обрали свого зеленого хижака?
Вазони хижаки

Дивіться також: Араукарія кімнатна догляд

Прокрутити вгору