Головна сторінка » Кімнатні квіти догляд
Кімнатні квіти догляд

Кімнатні квіти догляд

Кімнатні квіти догляд. Незалежно від того, які рослини в горщиках є у вас вдома – спатифіллуми, сукуленти чи орхідеї – за всіма ними потрібно доглядати. Навіть звичайний плющ необхідно регулярно поливати. Зелень квітів має заспокійливу дію, а також вони покращують якість повітря у квартирі, що не мало важливо в епоху панування смогу! Навіть кактус або сукулент потребують вашої уваги! Як доглядати за рослинами в горщиках? Однозначної відповіді на це питання немає – домашні рослини бувають різними й мають різні вимоги. Ми спробуємо дати вам кілька загальних порад щодо догляду за окремими видами рослин.

Кімнатні рослини – це не просто квіти! Подбайте також про зовнішній вигляд горщиків. Якщо ви хочете протерти їх зовні, скористайтеся губкою з рідиною для миття посуду, наприклад, на рослинній основі Seventh Generation. Однак, якщо ваші рослини особливо брудні, найкраще підійде спеціальне садове мило.

Кімнатні квіти: як доглядати за кімнатними рослинами

Рослини необхідно поливати. Це відомо. Але що ще можна зробити, щоб правильно за ними доглядати? Ось кілька практичних порад щодо догляду за рослинами в горщиках – ці прості поради змусять ваші домашні рослини знову ожити:

  • Протріть листя квітів банановою шкіркою – до неї прилипає пил, вона також живить листя і надає їм блиск. І це абсолютно екологічно.
  • Прочитайте етикетки, прикріплені до кожної рослини. Зазвичай вони містять корисну та цінну інформацію про догляд. Часто в графічній формі, що робить його дуже легким для розуміння та застосування.
  • Кімнатні рослини поливають по-різному: одні зверху, інші знизу. Деякі також слід помістити в миску з водою.
  • Обертайте горщик – рослини природно дивляться на сонце. Якщо ви хочете, щоб квітка розвивалася рівномірно, регулярно обертайте горщик.
  • Подбайте про внесення добрив – ґрунт з часом втрачає поживну цінність. Варто використовувати добрива.
  • Видаляйте сухі, пожовклі листя, тому що вони також вбирають воду, яка перешкоджає розвитку здорової частини рослини.
  • Кактуси можна обтирати феном. Тільки не забувайте встановити холодний потік повітря та відсунути сушарку трохи далі від рослини.
Цікаво  Кімнатна пальма - догляд

Популярні орхідеї – чи знаєте ви, як за ними доглядати?

Кімнатні квіти догляд

Орхідеї – хто не любить ці популярні квіти? Саме через їх унікальну красу їх так часто купують на подарунок.Орхідеї природно ростуть на деревах, а не на землі, тому вони цінують теплі та вологі умови. Незважаючи на це, не забувайте поливати їх тільки тоді, коли субстрат висохне. Занадто частий полив може привести до швидкого загнивання квітки. Під час росту підгодовують ґрунт добривами. Орхідеї люблять добре освітлені приміщення, але не залишайте їх прямо на яскравому сонці – вони розвиваються в кронах тільки тоді, коли до них потрапляє розсіяне світло. Тому орхідеї найкраще розміщувати біля східного або західного вікна. Ідеальна температура для цих екзотичних квітів – 25°C, а вночі – на кілька градусів нижче. Також їм подобається висока вологість повітря.

Кімнатні квіти догляд – рослини з декоративним листям

квіти

У більшості випадків ці рослини не люблять прямих сонячних променів, що іноді, на жаль, призводить до опіків листя. Чим темніше листя рослини, тим далі воно повинно бути від прямих джерел світла. Більш світле або строкате листя вражає, коли воно може рости біля вікон. Рослини з декоративним листям цінують вологість повітря. Можна обприскати листя або поставити всю рослину на підставку з водою. Якщо ви бачите, що листя рослини починає обсипатися по краях, це означає, що повітря занадто сухе. Але коли вони починають зеленіти, опадати або покриватися коричневими плямами, це означає, що вони знаходяться в тіні і їм не вистачає світла. Потім перемістіть рослину в більш сонячне місце, наприклад, біля вікна.

Цікаво  Кімнатна рослина лілія - вирощування лілій в горщику

Квіткові рослини

Кімнатні квіти догляд

Квітучі рослини не люблять прямих сонячних променів – лише деякі з них можуть його переносити. Варто відразу поставити їх у цільове місце, тому що занадто часте їх переміщення може призвести до опадання бутонів і квітів. Помістіть їх у прохолодне місце, де вони не будуть піддані протягам. Занадто висока температура призводить до швидкого висихання квітів. Квітучі рослини також вимагають регулярних і частих підгодівель – бажано спеціальним добривом для квітучих рослин. Занадто сухий ґрунт призведе до того, що вони скинуть квіти, тому не забувайте їх поливати. Це стосується й інших рослин – не дивуйтеся, якщо вам трапиться засохнути… кактус – таке теж буває!

Папороті

квіти

Папороті люблять легку тінь, тому їх не можна розміщувати в місцях, на які потрапляють прямі сонячні промені. Їх дрібне листя відводить багато води, тому земля повинна бути постійно злегка вологою. Також варто обприскувати листя м’якою водою. Папороті добре почуваються при кімнатній температурі, хоча не люблять протягів. Найкраще розміщувати їх біля вікна, що виходить на північ, трохи далі від джерел тепла, оскільки це може ще більше висушити їх.

Цікаво  Кімнатні рослини вампіри

Кімнатні квіти догляд – сукуленти

Кімнатні квіти догляд

Сукуленти часто особливо люблять. Особливо найменші – але їх не слід поливати занадто часто. У період інтенсивного росту, тобто навесні, поливайте їх приблизно раз на тиждень. Влітку і в жарку погоду – рідше, а взимку – раз на місяць. Пам’ятайте, що земля не повинна бути постійно вологою. Найкраще розмістити їх на сонячному підвіконні або балконі. Тінь заважає їх росту і робить їх більш сприйнятливими до хвороб і шкідників.

Ви не завжди повинні надто піклуватися про свої рослини – іноді важливіше нічого не робити! Наприклад, у випадку з орхідеями не варто поливати їх занадто часто. Тож якщо ви не хочете постійно купувати нові квіти та спостерігати, як вони вмирають, доглядайте за ними належним чином. Завдяки нашим порадам ви тепер знаєте, як доглядати за рослинами в горщиках, щоб вони довше жили! Неважливо, невибагливий це кактус або папороть – догляд за рослинами в горщиках не повинен бути складним! Кімнатні рослини є окрасою кожного дому, сподіваємося, що тепер ви знаєте, як доглядати за кімнатними квітами!

Дивіться також: Кімнатна рослина юка

Прокрутити вгору