Головна сторінка » Кімнатна квітка азалія
Кімнатна квітка азалія

Кімнатна квітка азалія

Кімнатна квітка азалія. Азалія в горщиках – одне з найпопулярніших квітучих рослин, які використовуються для прикраси інтер’єру взимку і ранньою весною. Розповідаємо, як доглядати за азаліями в горщиках, щоб вони довго і рясно цвіли. Азалія в горщиках: полив, підгодівля, обрізка, пересадка – керівництво.

Найчастіше продаються азалії в горщиках – азалія індійська (лат. Azalea indica) і азалія японська (Azalea japonica). Доступні численні сорти азалій, які відрізняються структурою квітки (квітки можуть бути одиночними або махровими) та їх кольором (квітки можуть бути білими, лососевими, рожевими, фіолетовими, червоними, фіолетовими, а також можуть бути двоколірними. Азалії в горщиках 25 – Висота 50 см. Щеплені азалії в стандартному вигляді.

Як купити азалію в горщику?

Вибираючи горшкову азалію у квітковому або іншому магазині, переконайтеся, що кущ не зів’яв, ні листя, ні квітки не опадають. Листя має бути темно-зеленим і блискучим, без будь-яких плям і слідів живлення шкідників.Вибирайте екземпляр, на якому, крім уже розвинених квітів, ще буде багато бутонів – тоді ми насолоджуватимемося красою горщикової азалії протягом довше.

Після цвітіння горщикові азалії не потрібно викидати. Правильно доглядаючи за рослиною, ви зможете успішно насолоджуватися його квітами протягом багатьох років.

Куди поставити азалію в горщику вдома? Які умови любить азалія?

Для горщикової азалії ми вибираємо найсвітліше місце у квартирі, тому що для правильного росту їй потрібна необхідна кількість світла, якого у квартирі взимку небагато. Горшкову азалію не можна ставити на протяг. Азалія в горщиках любить низькі температури – найкраще вона себе почуває при 10-12 градусах Цельсія (Макс. 15 градусів С). Зазвичай ця температура лише біля вікна.

Цікаво  Дивовижні кімнатні рослини
Кімнатна квітка азалія

Кімнатна квітка азалія – як часто потрібно поливати азалію в горщику?

Горщикова азалія повинна мати в горщику постійно вологий ґрунт. Коли ми забуваємо про регулярний полив, земля в горщику пересихає, а потім квіти й листя в’януть і найчастіше опадають. У цьому випадку поставте горщик з рослиною в миску з водою, щоб земля в горщику ввібрала воду. Приблизно через годину вийміть каструлю з води й злийте надлишки. Вода для поливу азалії в горщиках повинна бути м’якою, її найкраще прокип’ятити й охолодити заздалегідь.

Як доглядати за азалією в горщику?

Азалія любить високу вологість повітря, яку найкраще підтримувати, поставивши горщик з рослиною на піддон, наповнений галькою і водою. Квітучу горщикову азалію не можна збризкувати водою, тому що пелюстки квітки злипаються і втрачають колір.

Кожні 2-3 тижні рослину слід підгодовувати спеціальними добривами для азалій або кімнатних квітучих рослин. Не забудьте полити рослину перед внесенням добрив – не підгодовуйте азалії, коли земля в горщику суха!

Цікаво  Кімнатні рослини родини лілійні
квіти

Пересадка азалії в горщик

Після цвітіння варто пересадити рослину в горщик на 1-2 розміру більше, не забувши помістити на дно місткості шар дренажу. Азалії потрібен кислий ґрунт (pH 3,5-4,5). Найпростіше купити готовий спеціалізований субстрат для азалії.

Кімнатна квітка азалія – коли і як обрізати азалію?

Важливою процедурою догляду є видалення відцвілих квітів. Найкращий спосіб зробити це – акуратно розламати їх пальцями. Після закінчення цвітіння рослину можна обрізати. Вкорочуємо пагони, що стирчать або розходяться вбік, які псують форму горщикового куща азалії. Якщо рослина оголилася знизу, можна вкоротити всі пагони. Для загущення крони верхівки пагонів прищипують.

Кімнатна квітка азалія – період спокою горшкової азалії

Після цвітіння азалія повинна пройти період спокою. На цей час рослину потрібно перенести в більш прохолодне приміщення й обмежити полив (але не допускати пересихання субстрату!).

Кімнатна квітка азалія

Чи можуть горщикові азалії рости в саду?

Більшість сортів азалій, які вирощуються в горщиках, походять від виду Rhododendron simsii (Azalea indica), який походить з Китаю і не є морозостійким, тому не може зимувати в саду. Однак варто перенести горщикову азалію туди на літо, адже це гарантує її повторне цвітіння. У другій половині травня, коли мине небезпека заморозків, горщикові азалії можна разом з горщиком закопати в злегка затінене місце саду або, вийнявши з контейнера, висадити в торф’яну землю (це може бути субстрат для азалій і рододендронів, який можна придбати в садівничих магазинах). Потрібно стежити, щоб ґрунт був постійно злегка вологим, а також варто підгодовувати азалію добривами, призначеними для оманів, в дозі, рекомендованої на упаковуванні. Її пагони можна обрізати, надаючи кроні азалії красиву форму.

Цікаво  Кімнатна троянда догляд

На початку вересня азалію потрібно пересадити в горщик, наповнений свіжим субстратом для азалії й рододендрону, і спочатку перенести в прохолодне приміщення (температура 8-10 градусів), а коли з’являться квіткові бруньки, азалію в горщику можна пересадити. розміщені в кімнаті. Однак варто знати, що найкраще і найдовше азалії ростуть і цвітуть у приміщеннях, де температура не перевищує 18 градусів Цельсія.Після того, як азалії відцвітуть, варто знову перенести рослину в прохолодне приміщення, а пізньою весною – в сад.

Іноді продають і невисокі сорти азалії японської в горщиках, які набагато більш морозостійкі. Багато сортів цих азалій вирощують як садові рослини, на жаль, не всі вони однаково стійкі до низьких температур. Тому також безпечніше буде перенести їх на зиму в приміщення.

Дивіться також: Фікус кімнатна рослина

Прокрутка до верху