Головна сторінка » Як доглядати за ехеверією?
Як доглядати за ехеверією?

Як доглядати за ехеверією?

Як доглядати за ехеверією – єхеверія воліла б жити в альпінарії цілий рік. На жаль, в нашому кліматі це неможливо – їм доводиться зимувати в приміщенні.

квіти

Квітка ехеверія

Ехеверія – кімнатна багаторічна рослина з сімейства сукулентних. Його товсте листя розташоване на дуже коротких пагонах і утворює ідеальні розетки. А оскільки поряд з материнською розеткою ростуть нові, ехеверія швидко розростається ширше. Ми можемо вирощувати багато видів у контейнерах, що відрізняються розміром, кольором і формою листя. Вони невибагливі й практично не потребують догляду. Ехеверії можуть рости в приміщенні цілий рік, але їх також можна виносити на вулицю влітку. Взимку, однак, вони повинні повернутися під дах у прохолодне, але світле приміщення.

Ехеверія – полив

Ехеверія є листовим суккулентом – вона зберігає воду у своїх м’ясистих листках. Тому він не вимагає частого поливу або дощування, хоча час від часу, особливо в жарку погоду, запаси вологи необхідно поповнювати. Поливайте рослину так, щоб ґрунт не пересихав повністю: навесні й влітку помірно (кожні два тижні, а в жарку погоду — щотижня), взимку помірно (навіть раз на місяць у прохолодному приміщенні).

Цікаво  Кімнатні квіти антуріум догляд

Як доглядати за ехеверією – вирощування

Любить сонце і свіже повітря; Взимку його найкраще розміщувати на підвіконні південного вікна, а влітку на вулиці, на балконі або в саду. Красиво виглядає і відчувається, особливо на альпінарії. Однак він не переносить зниження температури нижче 5°C, тому його необхідно занести в приміщення до перших похолодань.

Листові розетки ехеверії ростуть прямо з землі. Залежно від сорту вони можуть бути дрібними (2-3 см в діаметрі) або великими (до 15 см в діаметрі). Навіть найменші є ефектною прикрасою, особливо якщо ми посадимо поруч кілька рослин із різнокольоровими листками.

 • Світло. Ехеверія любить сонячні місця. Тільки тоді його листя гарно забарвлюється.
 • Температура. Влітку – вище 20°C. Взимку ехеверія повинна перейти в стан спокою при температурі 6-8°C; в більш теплому місці поливати потрібно частіше (кожні два тижні).
 • Запліднення. З березня по липень раз на місяць вносите добрива, призначені для сукулентів.
 • Субстрат. Спеціальний субстрат для кактусів і сукулентів. Також можна використовувати універсальний ґрунт для кімнатних рослин з 20% домішкою піску.
 • Перебільшення. Щороку навесні, дорослі рослини – кожні два-три роки. Горщики повинні бути низькими й широкими, тому що ехеверія має неглибоку кореневу систему.
Цікаво  Сад у склі

Ехеверія – як обрізати

Ехеверії добре ростуть і легко розмножуються. Ви можете зрізати його прямо над землею або в будь-якому місці над розеткою і помістити в суміш землі з піском 1:1 і злегка притіняти, поки саджанець не приживеться.

Ехеверія – м’яке листя

Листя зморщується – занадто тепло і занадто сухо. Переставляємо рослину в більш прохолодне місце і рясно поливаємо, але тільки після висихання ґрунту.

Як доглядати за ехеверією – проблеми з листям

Листя чорніє і легко опадає – занадто мокрий. Поливаємо рослину не частіше одного разу на місяць. Якщо це не допомагає, готуємо листові живці для отримання з них нових рослин.

Листя бліднуть і втрачають колір – недостатньо світла. Переставляємо ехеверію на сонячне місце.

Цікаво  Драцена - вирощування в домашніх умовах

Менше і менше листя – занадто тісний горщик. Рослину пересаджують в більшу місткість.

Листя втрачає приємну форму – занадто багато добрив. Рідше заряджаємося.

Зміна кольору на листках – пошкодження покриття через необережне поводження з рослиною. Це неестетично, але не шкідливо.

Дрібні комахи на квітах і бутонах – попелиці. Обприскати ехеверію інсектицидом.

Між листям і на стеблі є пучки вати – борошнисті червці. Видаляємо їх щіткою, змоченою денатурованим спиртом, і обприскуємо рослина інсектицидом. При необхідності процедуру повторюють через 2 тижні.

Як доглядати за ехеверією?

Як доглядати за ехеверією – сорти

 • Гібрид «Бен Бадіс» – помаранчеві квіти й зелене листя
 • Ехеверія ‘Bumps’ – листя хвилясті
 • ‘Чорний принц’ – листя чорнуваті
 • ‘Campton Carousel’ – листя сіро-блакитне
 • Гібрид ‘Perle von Nürnberg’ – листя пурпурні
 • ‘Rainbow’ – має райдужні розетки
 • ‘Геркулес’ – синє листя
 • ‘Magic Red’ – листя червонуваті
 • ‘Raindrops’ – сизувате листя
квіти
Як доглядати за ехеверією?

Дивіться також: Горшкова азалія. Як доглядати за азалією в домашніх умовах?

Прокрутка до верху