Головна сторінка » Капюшон (сарраценія) – Догляд і вирощування
Капюшон (сарраценія)

Капюшон (сарраценія) – Догляд і вирощування

Капюшон (сарраценія) – яструби з капюшоном не схожі на мисливців, але можуть вполювати досить велику комаху.

Капюшон моль і комахи

Різноколірні стаканчики рослин зазвичай служать рекламою їдальні комах. Крилаті гості знаходять всередині себе живильний нектар, а заодно сприяють утворенню насіння. Однак нічого доброго не чекає маленьких створінь в чашечках з капюшоном (Sarracenia). Навпаки – вони стають їжею для голодної рослини.

Капюшон (сарраценія)
Капюшон (сарраценія)

Як ковтунник приваблює комах?

Пугачі м’ясоїдні. Ростуть у заболочених місцях у безплідному ґрунті, вони доповнюють свій раціон сполуками, отриманими з тіл комах та інших дрібних істот. Як вони ловлять жертв? Вони перетворюють своє листя в чашки – пастки, частково прикриті кришечками. Вони приваблюють комах своїм кольором і нектаром, що виділяється на краях. Але горе тій істоті, яка хоче ним поласувати, бо в ньому міститься п’янкий і що паралізує алкалоїд. Жертви падають у чашку, частково наповнену рідиною. Навіть коли вони одужують, слизькі стінки та спрямовані вниз волоски не дають їм втекти. Комахи линяють і розщеплюються рослинними ферментами, утворюючи поживну речовину, яка поглинається клітинами чашечки. Неперетравленими залишаються лише хітинові раковини.

Цікаво  Кімнатні рослини безпечні для тварин
фото

Сарраценія реофільна росте в більш сухих місцях, але її чашечки засихають вже влітку, навіть якщо рослині достатньо вологи.

Капюшон (сарраценія) – кapturnica – квітуча

Чашки в’януть взимку. Навесні зазвичай першими з’являються пониклі квіти на довгих стеблах. Вони мають зеленуваті чашолистки, жовті або фіолетові пелюстки, а в центрі — дископодібна маточка (1-3 см в діаметрі). Вони дозрівають до того, як нові пастки повністю розвинуться, так що істоти, які їх запилюють, не загинуть у смертельному потопленні. У рослин, які рано після зимового спокою виставляють на тепле підвіконня, квіти з’являються вже в лютому, а в екземплярів, винесених на вулицю відразу після спаду морозів, – через кілька тижнів. Деякі види також створюють так звані види, що живуть рік. зимове листя, яке зелене і засвоює вуглекислий газ.

Цікаво  Кімнатні квітучі квіти
Капюшон (сарраценія)
Капюшон (сарраценія)

Капюшон – розмноження

Нові екземпляри капюшонів можна отримати, поділивши грудки, які проросли через підземні кореневища. Також є можливість отримати насіння. Для цього у домашніх екземплярів пилок, що потрапляє на дно чашоподібного диска маточки, слід переносити пензликом на шипуваті рильця, розташовані по краю «чашечки». Після запилення утворюється кулястий плід. Насіння дозріває восени. Перед проростанням їм потрібно 6-8 тижнів охолодження при температурі приблизно 7°C.

Фото

Каптурниця – вирощування

Рослини з капюшоном можна вирощувати в приміщенні цілий рік або виносити на вулицю влітку.

Світло. Навесні й влітку рослини потребують багато сонця, але взимку вони переносять мало світла.
температура. Влітку молі люблять наш клімат, взимку люблять холод (1-10°C).
Вологість повітря. Найкраще підходить висока вологість, але рослини можуть переносити й меншу вологість (40-60%).
Надра. Він може складатися з кислого торфу і крупнозернистого піску (у співвідношенні 1:1).

Цікаво  Декоративні кімнатні квіти


Капюшон (сарраценія) – кapturnica – полив

З весни до осені в дні горщика завжди має бути невелика кількість води (м’якої). Взимку підтримуємо середню вологість ґрунту. Запліднення. Це в принципі непотрібно. Навіть сильно розведений кондиціонер може зруйнувати коріння.

Капюшон (сарраценія)
Капюшон (сарраценія)

Походження витяжки

Більшість худим родом з теплих регіонів Сполучених Штатів, тому ці рослини можуть виживати лише вдома взимку. Влітку вдома варто налити води в їх чашки й іноді кинути муху. Рослини, поміщені в горщики на мілководді водойми, полюють самостійно. Лише деякі, наприклад, пурпурний капюшон з канадського кордону, можна постійно посадити в озері, оскільки він витримує морози.

Капюшон (сарраценія) – капюшон – види

  • капюшонний папуга – Sarracenia psittacina,
  • капюшон пурпурний – Sarracenia purpurea
  • жовтий капюшон – Sarracenia flava,
  • червоний капюшон – Sarracenia rubra,
  • ковтун білолистий – Sarracenia leucophylla

Дивіться також: Гербера горщикова і садова. Як виростити герберу в саду

Прокрутка до верху