Головна сторінка » Квіти садові ротики – в українських садах роками
Квіти садові ротики

Квіти садові ротики – в українських садах роками

Квіти садові ротики – в українських садах роками. Ротики називають ще левиний зів, або насправді великий левиний зів, походить із південно-західної Європи. У природних умовах це багаторічна рослина, але в нашому кліматі вирощується як однорічна рослина. Свою загальну назву «левиний зів» він отримав завдяки характерній будові квітки з дорсальною симетрією, яку можуть запилювати лише джмелі та бджоли. Ще наші бабусі сіяли ці квіти в сільських садах, і вони стали символом садів у натуралістичному стилі.

Вимоги

Потрібен родючий водопроникний ґрунт і сонячне або напівзатінене місце. Залежно від різновиду, ротика має кілька варіантів використання. У контейнерах вирощують невисокі сорти, висотою 20-25 см. Середньорослі сорти (30-50 см) використовують на клумбах в барвистих композиціях і бордюрах. Високорослі сорти (50-100 см) використовують як квіти на зрізку. Попри те, що вони погано переносять транспортування, вони зберігаються у вазах до 8 днів.

Цікаво  Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів
фото

Квіти садові ротики – культивування

Ротики не обов’язково сіяти, можна купити готову розсаду. Це гарне рішення для тих, хто запізнюється, якщо ця рослина вирощується в контейнерах. Якщо ми вирішили зробити розсаду левиного зіва самостійно, то насіння найкраще посіяти в березні в ящики й зберігати в теплому приміщенні. Для отримання хороших сходів і пишного цвітіння розсаду варто пікірувати. Висаджуємо ротики на постійне місце на початку травня, обережно, щоб не заглибитися (при надмірному заглибленні рослини може загнивати коренева шийка). До кінця червня ротики розквітнуть.

Цікаво  Трубчасті лілії – садова аристократія

Насіння також можна висівати прямо в ґрунт в кінці квітня, але від посіву до цвітіння проходить понад 10-12 тижнів, квіти у цих рослин з’являються тільки в серпні, а повне цвітіння припадає на другу половину літа. . Цвітуть ротики до жовтня і досить добре переносить осінні холоди. Залежно від призначення левиного зіва можливий догляд – прищипування головного пагона для сприяння розгалуженню рослини.

На початку літа рослини необхідно 2-3 рази підгодувати мінеральними або органо-мінеральними добривами, бажано за 2-3 тижні до цвітіння. Однорічні рослини можна удобрювати протягом усього періоду вегетації, навіть у серпні.

Квіти садові ротики

Збір відцвілих квіток стимулює цвітіння, але після цього рослина не зав’яже насіння, і ми не зможемо зібрати насіннєвий матеріал на наступний рік. Плід — коробочка, насіння дуже дрібне. Раз на кілька років слід купувати сертифіковане насіння квітів, тому що куплений насіннєвий матеріал має краще здоров’я. Такі захворювання, як іржа ротика та сіра пліснява, можуть виникнути на ротику, але на садових культурах вони зустрічаються рідко.

Цікаво  Піони рожеві - 5 сортів піонів у відтінках рожевого

Якщо нам не вистачає традиційних, натуралістичних сільських садів, ротики повинні бути в нашому саду. Погляд на цю квітку у вазі, горщику чи на клумбі перенесе нас в ідилічну країну.

Дивіться також: Квіти садові фото, – хочете, щоб ваша ділянка цвіла весь сезон?

Прокрутка до верху