Головна сторінка » Лілія кімнатна рослина – чудова прикраса для балконів і терас.
Лілія кімнатна рослина

Лілія кімнатна рослина – чудова прикраса для балконів і терас.

Лілія кімнатна рослина – чудова прикраса для балконів і терас. Лілії, вирощені в горщиках, зроблять будь-який балкон або терасу більш привабливими. Які умови потрібно забезпечити, щоб вони довго цвіли? Як виростити лілії в контейнерах?

Які лілії вибрати для вирощування в контейнерах?

Для контейнерного вирощування можна вибирати лілії з усіх груп: азіатські гібриди, мартагон, кандидум, американські, лонгіфлорум, трубчасті, східні, інші та несортовані. Ми обмежені лише нашою фантазією… та розміром контейнерів.

Зважаючи на обмеженість площі для розвитку кореневої системи, краще вибирати більш низькорослі й карликові сорти лілій. У більші горщики або ящики можна змішувати сорти, які відрізняються забарвленням і зовнішнім виглядом квітів.

Цікаво  Саговник зігнутий - іноді називають саговником незакрученим

Добре підходять набори лілій з різних груп, наприклад, лілії трубчасті з ліліями східними. Дуже часто використовуються популярні азіатські лілії та східні лілії. Слід зазначити, що окремі групи мають різні терміни цвітіння. Тому добре продумана композиція може бути декоративною надовго.

Вирощувати лілії в контейнерах трохи складніше, ніж вирощувати в землі, бо вони вимагають більш частого догляду.

Найважливіші вимоги лілій при контейнерному вирощуванні

Ліліям, вирощуваним традиційним способом, слід забезпечити сонячне, тепле і захищене місце. При контейнерному вирощуванні процедура аналогічна, хоча прямих сонячних променів краще уникати. Це знизить ризик швидкого висихання субстрату. Варто вибрати злегка затінене місце, тоді лілії будуть цвісти менш рясно, але довше (і проблема посухи зменшиться).

Цікаво  Сад у склі

Відносно ґрунту нічого не змінюється – субстрат повинен бути родючим, багатим на поживні речовини, помірно вологим і водопроникним. Для більшості груп оптимальний pH ґрунту коливається від 5,5 до 6,5. Японські та американські лілії віддають перевагу нижчому pH (pH = 4,5-5,0), білій лілії та бузку – вапнякові субстрати (pH = 6,8-7,2).

Лілія кімнатна рослина – в яких місткостях вирощувати лілії?

Місткості для вирощування повинні бути глибокими (мінімум 20 см). Чим глибше, тим краще. Слід враховувати, що для додавання дренажного шару потрібно кілька-десяток сантиметрів. Кращі горщики і ящики з глини, кераміки, дерева і бетону. Пластикові контейнери підходять найменше.

Цікаво  Композиції з кімнатних рослин

Дивіться також: Квіти в саду – ми рекомендуємо садові квіти, стійкі до спеки та посухи.

Прокрутка до верху