Головна сторінка » Лілія кімнатна – ​​сорти, вирощування, догляд, поради
Лілія кімнатна

Лілія кімнатна – ​​сорти, вирощування, догляд, поради

Лілія кімнатна – ​​сорти, вирощування, догляд, поради. Кімнатна лілія – рослина, яку можна вирощувати в саду, на балконі та в кімнаті. Він дуже популярний і включає багато видів лілій з різними кольорами та зовнішнім виглядом квітів. Варто дізнатися про догляд і вирощування цієї кімнатної рослини.

Лілія в горщику – характеристика виду

Кімнатна лілія, або її також називають домашньою, походить із сімейства лілійних – Лілійних. Це цибулинна рослина з дуже привабливими й декоративними квітами, яку можна знайти практично у всій північній півкулі, і її вирощування дуже популярно.

Залежно від того, де у світі він зустрічається в природі, виділяють три основні групи. Перший — східноазіатський — лілії зустрічаються в Китаї та Японії; друга — євразійська — лілії можна спостерігати в Європі та Західній Азії; і третій американський, де лілії вкривають Північну Америку.

Цікаво  Епіфіти - рослини, що живуть на деревах

Домашню лілію поділяють на садові групи, які включають види, гібриди та сорти. Є лілії азіатські, лілії східні, лілії мартагон, лілії американські, кандидум, лілії трубчасті, лонгіфлорум і багато інших видів і гібридів. У продажу популярні лілія азіатська, лілія східна і лілія трубчаста. Якщо ви шукаєте більше натхнення, також перегляньте цю статтю про лілії.

фото

Кімнатна лілія – ​​як вона виглядає у вирощеному вигляді?

Виростити лілію в горщику нескладно. Важливо забезпечити йому відповідні умови: сонячне і гумусне місце, водопроникний і помірно вологий ґрунт. Також лілії переносять легку тінь. Важливо, що вони не люблять пересадки й не морозостійкі, тому деякі сорти, що ростуть в саду, потребують укриття.

Цікаво  Фікус ліролистий

Ці кімнатні рослини вимагають особливої ​​уваги при поливі (особливо якщо це кімнатна лілія) і уважному ставленні до того, що ви робите після цвітіння. Після цвітіння не забудьте видалити суцвіття. Полив повинен бути регулярним і обмеженим взимку.

Лілія в горщику – відмінна ідея для балкона і тераси. Часто є декоративним елементом в садах, бо догляд за ним простий. Його можна висаджувати поодиноко або групами. Також зустрічається як зрізана квітка. Ці кімнатні рослини розмножують придатковими або повітряними цибулинами.

Лілія домашня – популярні сорти

Дуже цікавим рішенням є азіатська лілія і її різновиди. Вони не вимагають багато догляду і можуть використовуватися на балконі. До них відносяться, наприклад, такі сорти: ‘Brigit’ – рожеві квіти, ‘Connecticut King’ – жовті, ‘Red Velvet’ – темно-червоні й ‘Prima’ з рожево-помаранчевими квітками.

Цікаво  Екзотичні рослини в домашніх умовах
квіти

Східну лілію часто використовують як горщикову лілію. Його популярні сорти: ‘Acapulco’ з рожевими квітками й ‘Star Gazer’ з червоними квітками з білими краями. Відомі також сорти лілій трубчастих: ‘Golden Splendour’ – світло-жовта, ‘African Queen’ – рожево-помаранчева і ‘Pink Perfection’ з рожевими квітками.

Є багато інших сортів, але практично всі вони повинні мати однаковий полив і дії після відцвітання квітів. Домашня лілія дуже популярна, особливо завдяки багатьом варіантам забарвлення квітів і їх чудовому аромату.

Дивіться також: Цибулини лілій – вирощування, вимоги й догляд

Прокрутка до верху