Головна сторінка » Посадка лілії – ​​символ краси та невинності
Посадка лілії

Посадка лілії – ​​символ краси та невинності

Посадка лілії – ​​символ краси та невинності. Протягом століть лілія вважалася незвичайною квіткою. Всі лілії настільки красиві, що важко вибрати одну, тому варто створювати колекції з них і компонувати їх з іншими рослинами на клумбах. Розповідаємо, як посадити лілії в саду і як за ними доглядати.

У лілій незвичайної краси квіти майже всіх можливих кольорів, а різновиди їх важко злічити. Є проблеми з класифікацією, але в основному це проблема колекціонерів. Вибір рослин для домашнього саду визначається їхньою красою – і зазвичай ми дізнаємося про це з етикеток і каталогів.

Лілії – вимоги до вирощування лілій

Лілії мають репутацію складних у вирощуванні, але вони можуть стати беззаперечною окрасою наших клумб, якщо вивчити правила догляду та дотримуватися їх. Лілії цвітуть з червня по серпень, але для цього їм потрібно створити відповідні умови.

Субстрат і положення для лілій

Ліліям потрібен родючий, проникний і повітряний ґрунт, завжди вологий і добре освітлене або злегка затінене місце. Також варто вибрати трохи піднесене місце, щоб дощова вода могла легко стікати.Більшість лілій добре ростуть у слабокислому ґрунті з pH 5,5-6,5, але біла лілія та багато азіатських гібридів лілій краще ростуть у ґрунті з нейтральним pH 6,5-7,0.

Цікаво  Ялівець в саду – як за ним доглядати

Як і коли садити й викопувати цибулини лілій?

фото

Посадка цибулин лілій

Найкращий час для посадки цибулин лілій — кінець вересня-жовтня, хоча їх можна висаджувати й навесні — особливо пізньоквітучі сорти. Перед посадкою ретельно підготуйте місце для лілій: прополіть, розпушіть, перемішайте землю зі зрілим компостом на глибину близько 40 см і залиште на два-три тижні. Тільки після закінчення цього часу можна садити цибулини лілій.

Глибина посадки цибулин лілій залежить від розміру цибулі й повинна дорівнювати її окружності. У компактний ґрунт садіть трохи дрібніше, а в піщаний – глибше. Якщо ми створюємо клумбу з ліліями або навіть групу – цибулини висаджуємо через 25-30 см, а буйно зростаючі сорти (наприклад, лілії) і ті, які залишаємо в землі на кілька років – навіть через 50 см.

Цікаво  Лілії водяні

Викопування цибулин лілій

Цибулини лілій викопуємо на початку вересня і відразу висаджуємо на нове місце або зберігаємо до весни при температурі близько 2 градусів Цельсія, засипавши тирсою або торфом. Зимуючі в землі посіви бажано через 2-3 роки викопати на тому ж місці, видалити відмерлі корінці, найдовші вкоротити на 1-2 см і посадити на нове місце.

Як доглядати за ліліями?

Полив лілій

Лілії погано переносять посуху, але і затоплення теж не переносять. Тому потрібно стежити, щоб ґрунт навколо них завжди був вологим. Найкраще поливати прямо на землю, щоб не намочити листя.

Підживлення лілій

Щоб рослини рясно цвіли, їх потрібно підгодувати багатокомпонентним добривом. Перший раз ми удобрюємо лілії перед цвітінням, як правило, на початку червня, потім знову під час цвітіння і, нарешті, відразу після цвітіння в липні або серпні.

Цікаво  Осіння обрізка фруктових дерев - 4 найважливіших правила
Посадка лілії

Прополювання лілій

Протягом усього вегетаційного періоду необхідно ретельно видаляти бур’яни, які не тільки інтенсивно витягують із землі поживні речовини, а й заселяють попелицю та інших шкідників, сприяють розвитку грибкових і вірусних захворювань. При цьому, висмикуючи з корінням бур’яни, розпушуємо землю (інструменти не використовуйте, щоб не пошкодити цибулини).

Укриття лілій на зиму

Оскільки лілії чутливі до низьких температур, всі лілії, які залишилися на зиму в землі, необхідно ретельно вкрити – після перших заморозків на грядки з цибулинами лілій розкладіть шар кори або тирси (10 см) або гілок хвойних дерев. Якщо настануть сильні морози, варто додати другий шар – найкраще його підгорнути. Не варто робити це занадто рано, адже замість укриття це створить відмінне укриття для гризунів. Навесні, коли земля прогріється, частину укриття знімаємо. Через тиждень видаляємо залишок.

Дивіться також: Лілія кімнатна – ​​сорти, вирощування, догляд, поради

Прокрутка до верху