Головна сторінка » Лов карася влітку, червень, липень, серпень

Лов карася влітку, червень, липень, серпень

Лов карася влітку

Більшість рибалок дотримуються думки, що лов карася влітку вважається найбільш результативним для любителів його вудження. Карась є теплолюбною рибою, найбільшу активність він виявляє у теплий час. Рибалка на карася влітку передбачає використання досить великого арсеналу різних снастей і приманок, про що розповімо докладно у статті.

Місця лову

Насамперед хочу докладно розповісти, де краще шукати карася. У спеку він рідко тримається на відкритих ділянках водоймища, при пошуку насамперед приділяйте увагу наступним ділянкам:

 • Прибережна ділянка в тіні дерев та кущів. Сюди не потрапляють прямі сонячні промені і зберігається прохолода. З дерев, що нависають, часто у воду падають всілякі комахи, які стають предметом полювання риби.
 • Прибережні чагарники. Хороша кормова база, тому часто тримається карась, особливо поруч із вікнами серед заростей. Вудження в таких місцях потребує певних умінь та навичок у точному закиданні.
 • Глибоководні ділянки. У сильну спеку риба може піти на глибину, де набагато прохолодніше та комфортніше. Тому не залишайте без уваги ями та ділянки з глибинами в 2-3 метри, особливо поряд з стрімким берегом, дамбами та греблями.
 • Затоплені у воді дерева та чагарник. Природні укриття, що є гарним захистом від хижака. Рибалка тут дуже утруднена через численні зачепи. Намагайтеся не закидати приманку надто близько до коряжника, інакше підсічена риба може заплутати снасть. Але й не слід закидати надто далеко від корчів – карась не ризикне вийти зі сховища.
 • Дрібноводні ділянки. Сюди він виходить у пошуках корму у вечірній час, уночі, і вдень – якщо тримається прохолодна, хмарна погода.

Важливо: якщо вдень був сильний вітер, то шукайте карася біля прибійного берега, де, як правило, більше кисню і хвилею намивається різний корм.

Погода та час лову

Лов карася влітку

Карась вимогливий до погодних умов, тому рибалці доводиться враховувати безліч різних факторів. У особливо спекотні дні, коли температура перевищує позначку 35 градусів, активність його значно знижується – він може повністю переключитися на нічний режим годівлі.

Але якщо кілька днів поспіль тримається тепла безвітряна погода або похмура з короткочасними дощами, що сприяють підвищенню рівня кисню, починає активно харчуватися. Особливо це для невеликих за площею водойм, де відсутня течія. Не подобаються йому різкі перепади атмосферного тиску та різкі похолодання.

Цікаво  Весняний карась на поплавок

Найкраще клювання влітку відзначається на світанку і до 9-10 годин, триває перед заходом сонця до темряви. Ловиться карась і вночі. Він шукає корм практично на межі водної рослинності, найчастіше при цьому вдається виловлювати справжні трофеї. На кожній водоймі сприятливий нічний годинник лову краще визначити досвідченим шляхом.

У періоди цвітіння води, коли кількість кисню помітно знижується, клювання припиняється повністю.

Снасті для лову карася влітку

Снастей використовується безліч, вибирати потрібно виходячи з умов риболовлі.

Поплавкова снасть

Лов карася влітку

Є найпоширенішою.

Лов карася на снасть поплавця

Для лову карася влітку на вудку поплавця може використовуватися 3 основних види снастей:

 1. Махове вудлище. Завдяки простоті конструкції є одним із найпопулярніших. Представляє вудилище, довжиною 4-5 метрів, до кінця якого прив’язується волосінь з поплавцем, грузилом та гачком. Використовується для прибережного лову.
 2. Штекерне вудлище. Представляє снасть з численних сполучних трубок, що дозволяє змінювати довжину вудилища у процесі вудження.
 3. Матчева снасть. Вудлище, довжиною 4-5 метрів, оснащене котушкою та дротовими кільцями. Використовується для лову на значній відстані.

Як оснащення використовується ліска діаметром 0,1-0,14 мм, чутливий поплавок і гачки 5-8 номерів. Для лову карася підходять поплавці типу олівця або гусячого пера, вагою 2-3 грами, що відрізняються підвищеною чутливістю. Для завантаження застосовується одна або кілька дробинок з розрахунком, щоб над поверхнею води знаходилася третина поплавця.

Донка-гумка: Лов карася влітку

Представляє спеціальну рибальську гумку, до якої кріпиться вантаж та ліска з гачками. Довжину гумки підбирають, виходячи з дальності закидання.

Явна перевага такої снасті в тому, що можете одразу обловити значну ділянку водойми. А більша кількість гачків дозволяє швидко визначити найкращу приманку. Рекомендується використовувати при поганому клюванні та для риболовлі на далеких відстанях.

Пружина: Лов карася влітку

Представляє вудилище, оснащене котушкою з ліскою діаметром 0,25-0,3 мм. До ліски прив’язується спеціальна пружина з короткими повідками з гачками. Важливо правильно підібрати підгодовування, що дозволить надовго утримати зграю на місці, навіть на значній відстані від берега.

Фідер: Лов карася влітку

Мабуть, одна з найрезультативніших снастей для літнього лову карася, оскільки відрізняється особливою чутливістю. У нашому випадку рекомендується робити оснастку для лову карася на фідер під назвою асиметрична петля. Вона являє собою наступне: на основній ліски робиться петля, яка витягується на 15-20 см.

Цікаво  Весняний карась на поплавок

Від отриманої петлі відміряється 20 см по основній ліски і робиться ще петля, до якої прив’язується повідець з гачком. А до першої петлі кріпиться годівниця з підгодовуванням.

Кивкова вудка: Лов карася влітку

Ідеальний варіант для риболовлі на сильно закоряжених ділянках, у місцях з великою кількістю водної рослинності, для закидання у вікнах. Використовується вудилище довжиною 5-6 метрів, як сигналізатор на кінчик монтується жорсткий кивок.

Основна ліска діаметром 0,12-0,14 мм, повідець – 0,1 мм. Блешня коричневі або сірі з маленьким гачком. Як приманка – комбінація мотиля і опариша.

Періодично можна грати блешнею, здійснюючи легкі рухи вгору-вниз. Часто клювання слід у момент початку підйому блешні з дна.

Мікроджиг: Лов карася влітку

Використовується спінінг надшвидкого ладу, з тестом до 7 грам, легка безінерційна котушка та плетена ліска, діаметром 0,1 мм. Як приманка йде їстівна гума у ​​формі мотиля або опариша з різними атрактантами.

Проведення використовується ступінчасте з тривалими зупинками. Така снасть дозволяє детально обстежити водний горизонт та виявити точне місцезнаходження риби.

Приманки: Лов карася влітку

Влітку, асортимент приманок, що використовуються для лову карася, досить широкий. Однак необхідно пам’ятати, що в залежності від погодних умов змінюються і переваги риби. У прохолодні дні літа найкращі насадки тваринного походження хробак, мотиль і опариш. У спеку навпаки – великим успіхом користуються рослинні приманки:

 • Тісто
 • Хліб
 • Кукурудза
 • Пшениця
 • Горох
 • Мастирка
 • Манка
 • Перлівка
 • Підгодовування

Існує маса різних варіантів підгодовування для карася. Як правило, у їх складах використовуються такі інгредієнти:

 • Макуха
 • Різні види каш
 • Панірувальні сухарі
 • Пшеничні висівки
 • Геркулесові пластівці
 • Цукор

Часто до складу суміші додаються різні ароматизатори – головне не переборщити з кількістю. Найбільш привабливі аніс, часник, мед та ванілін.

Як ловити карася влітку

Протягом усього літа поведінка карася змінюється, що зумовлено погодними змінами та способом життя риби.

Червень: Лов карася влітку

Червень вважається найсприятливішим місяцем для лову карася. Стабілізується погода, риба закінчується нерестом, вона починає активно харчуватися. Враховуючи, що температура води підвищується, найкращим часом для риболовлі вважається ранковий і вечірній годинник. У цей час вона тримається на глибинах 0,5-1,5 метра, намагаючись уникати мілководдя.

Цікаво  Весняний карась на поплавок

На початку літа можна з однаковим успіхом ловити різними приманками тваринного та рослинного походження. Якщо з наживками все ясно, то з приводу рослинних рекомендується обов’язково куштувати консервовану кукурудзу, тісто, хліб та перловку.

Що стосується підгодовування – в основному використовують суміш, що складається виключно з рослинних компонентів. Особливо любить карась суміші з додаванням макухи та солодких компонентів на кшталт кориці та ванілі.

Лов карася влітку

Снасть може використовуватися будь-яка, багато рибалок вибирають вудку поплавця.

Липня: Лов карася влітку

У липні карась проявляє найбільшу активність вранці, приблизно з 4-5 до 9 годин, у вечірні години – з 19 до 22. У спеку вважає за краще триматися на глибині і практично не переміщається водоймою. Краще ловити на водоймах із плином, де кисню більше. Тому більшість рибалок переходять на точковий лов у місцях, де він може ховатися від денної спеки. Або ловлять на значній відстані від берега, використовуючи відповідні снасті.

Клювання стабілізується в похмуру погоду, особливо якщо невеликий дощ. У негоду або після грози та сильної короткочасної зливи активність карася значно зростає, а ось затяжні дощі він не любить.

Як приманку рекомендується використовувати тісто або бовтанку, приготувавши їх з різними добавками, на зразок насіння соняшника, картоплі, часнику, меду. Хороші результати показують перловка та пшениця, окремо та в комбінації.

З підгодовування краще використовувати магазинні низькокалорійні варіанти дрібного помелу.

Серпень: Лов карася влітку

Торішнього серпня поведінка карася починає змінюватися кардинальним чином. Причиною є, перш за все, зниження температури, коли спадає сильна спека та активність риби може зберігатись протягом дня. У сонячну погоду він ловиться з 7-8 ранку і до полудня. Увечері клювання вже менш тривале. У похмуру погоду ловиться з полудня до вечора.

Лов карася влітку

У цей час карась більшою мірою реагує на приманки тварин. Виняток – якщо кілька днів поспіль тримається тепла погода і вода встигає прогріватися, то тісто продовжують працюватита кукурудза.

Підгодовувати слід заздалегідь – також орієнтуємося на погоду. Якщо тримається тепло – допустимі літні суміші, з похолоданням переходимо на всілякі живильні каші.

Прокрутити вгору