Головна сторінка » Найкращі кінострічки 2021 – Частина 2

Найкращі кінострічки 2021 – Частина 2

ВандаВіжен (WandaVision)

Найкращі серіали 2021

Найкращі кінострічки 2021. Коли Marvel заявив свої плани на четверту фазу всесвіту, виникли обґрунтовані побоювання, що конвеєр уб’є якість. За рік компанія хотіла запустити відразу чотири нові серіали, щоб стрімінг Disney+ не був порожнім. Найкращі кінострічки 2021. Враховуючи, що паралельно мало вийти ще три повнометражні фільми, створювалося відчуття, що або сценаристи не будуть обідати і спати, або робота може бути зроблена на тяп-ляп. Почасті ці побоювання виправдалися, але на щастя, не у випадку з «ВандаВіжен».

Елізабет Олсен знову розкрилася як повноцінна драматична акторка (хто б очікував, що це відбудеться у серіалі Marvel, правда?). Більше того, перша половина сезону не передбачала такого, адже стартував серіал як історія телевізійних ситкомів декада за декадою — саме у форматі комедійних програм різних років виходили всі серії «ВандаВіжен», доповнюючи і так фантасмагоричну картинку.

Ванда і Віжен (який начебто загинув у «Війні нескінченності») живуть щасливим життям сімейної пари у позаштатному американському містечку. Вони мають милий будинок і милих сусідів, але поступово події навколо них стають все більш загадковими. Віжен починає підозрювати, що щось не так, але Ванда всіляко ухиляється від розмов на цю тему.

І вже десь у другій половині серіалу можна оцінити весь масштаб драми, що розгорнувся довкола болю втрати Ванди. Заперечення того, що сталося, змусило її зробити страшні речі, і цей клубок доведеться розплутувати ближче до фіналу. Шкода, що всі серіали Marvel («Сокіл і Зимовий солдат», «Локи», «Соколіне око») і близько не наблизилися до тієї планки, яку поставив «ВандаВіжен». І окремо шкода, що саме цей серіал (принаймні поки що) продовження не піде.

Тед Лассо, 2 сезон (Ted Lasso)

Як приємно, коли комедійний серіал може бути чимось більшим, ніж невигадливою чергою повторюваних ситкомівських жартів. Як приємно, що хороший серіал не здувається після першого сезону. Як приємно, що в комедійний розважальний серіал можуть органічно вплести драму – без соплів та натужного вибивання сльози з глядача.

Тед Лассо – тренер команди з американського футболу, якого після успішного сезону запросили до англійської Прем’єр-ліги – тобто у вищу лігу британського футболу (те, що в США називають «сокер»). Здавалося тренеру варто було б потурбуватися про таку різку зміну парадигми, але тільки не Лассо, цьому життєлюбу і балагуру. Весь перший сезон він самовіддано намагається залишити команду у вищому дивізіоні, хоча господарка клубу мала зовсім інші плани, коли вона його запрошувала.

У другому сезоні команда хоче повернутися назад в АПЛ, але тепер, крім зовнішніх ворогів, у неї є внутрішні проблеми — і дуже часто зовсім не з тих джерел, з яких їх варто було очікувати. Серіал не стоїть на місці і трансформує (іноді радикально) своїх героїв — і це дуже здорово.

Крім Джейсона Судейкіса, який є одним із творців проєкту і виконує головну роль, у другому сезоні блищать також Ханна Уеддінгем, яка грає його боса, і раптово Тохіб Джімо, у якого роль молодого нігерійського гравця Сема. Третій сезон очікується як жорстка рубка – бути війні.

Цікаво  Комедії які варто подивитись - ТОП 12

Ломка (Dopesick)

Найкращі серіали 2021
Найкращі кінострічки 2021

Ще один міні-серіал у нашому списку. За реальними подіями у США 90-х років. Майкл Кітон, який повернувся кілька років тому у вищий дивізіон Голлівуду, тепер здавати позиції не збирається: він знову в головній ролі і знову релевантний.

Серіал показує те, що відбувається з кількох сторін. Тут і фармацевтичні компанії (цього разу заслужено зображені як чисте зло), і лікарі, і їхні пацієнти, і чиновники різного масштабу, і юристи (куди ж без них). Усі вони тією чи іншою мірою вплинули (або потрапили під вплив) найпотужнішої кризи державної медицини, яка підсадила на наркотики величезний відсоток населення.

Те, що починалося як виведення на ринок нового знеболювального препарату (що не викликає звикання), обернулося однією з наймасштабніших катастроф охорони здоров’я Америки. Криза розтяглася на три десятиліття, поки компанії, покликані до відповіді, нарешті сплатили свої борги перед суспільством.

Багатошарова розповідь детально розбирає причини та обставини події, занурюючись як на бік винних, так і розповідаючи про жертви препарату, а також юристів, які не побоялися подати колективний позов на гігантів фарма-бізнесу.

Опівнічна меса (Midnight Mass)

Майк Фленаган – режисер і сценарист, який спеціалізується на жахах. Шанувальники жанру на кожну нову його роботу чекають з нетерпінням, особливо після виходу на Netflix його попередніх серіалів «Примари будинку на пагорбі» та «Примари садиби Блай». Але й до цих двох хітів він мав серйозні (і популярні) роботи — «Доктор Сон», «Гра Джералда», «Уїджі: походження зла», «Окулус». Найголовніше в його хоррорах те, що він концентрується не на жахах, примарах, демонах, монстрах, а на людських страхах, психології, на драмі печалі, втрати, скорботи людей, на їхніх сподіваннях, любові і смерті.

Таким вийшов і проєкт про молодого священика, який прибув на заміну старого, коханого парафіянами крихітного острова Крокет. Разом з новим священиком прибули й загадкові містичні події, ознаки чогось страшного. Все це з островитянами спостерігає і колишній венчурний інвестор, який повернувся додому після відсидки.

Він повернувся із метушні грошового Нью-Йорка, де він, будучи в п’яному вигляді за кермом, збив жінку на смерть. Набожна мати пробачила сина, але відправила його в лоно церкви, щоб він звикав до праведного способу життя. Однак саме в цей момент прибуває новий священик, і з добрими знаменами доведеться почекати не лише головному герою, а й усім мешканцям острова.

Кобра Кай, 3 сезон (Cobra Kai)

Найкращі серіали 2021

Ми любимо історії про переможців. Про тих, хто подолав перешкоди та зміг досягти вершини. Особливо якщо це спортивна драма чи бойовик. Але що відбувається із тими, хто програв? Це глядачів цікавить набагато рідше. Адже у тих, хто програв, є своє життя.

І той, хто програв, може бути не таким вже й поганим хлопцем, однак та сама поразка може змінити траєкторію його долі. Навряд чи це привід здаватися, проте якщо ти програв бій, турнір, любов, пошану та доброзичливе ставлення до тебе в рідному місті, то обставини стають по-справжньому складними. Саме до таких обставин і людині, що опинилася в них, і звернулися творці серіалу «Кобра Кай».

Цікаво  10 Закордонних комедійних серіалів 2021 року

Кобра Кай – назва школи карате, яка програла у фіналі фільму «Малюк-каратист». Так, це саме той фільм 1984 року, в якому андердог переміг явного фаворита за допомогою складного удару опорною ногою у стрибку. Здавалося б, що можна висмоктати з продовження такої історії, крім ностальгії та гонорарів для акторів, що подорослішали, давно минули пік популярності? Особливо якщо врахувати, що і «Малюк-каратист» не те щоб «Роккі», «Воїн» чи «Боєць».

Почувши про таку витівку до її виходу, ми навряд чи серйозно віднеслися б до такого починання. Але серіал вийшов настільки актуальним, бадьорим, динамічним, дотепним і захоплюючим, що не лише перевершив фільм, на якому він заснований, а й абсолютно без напруги продовжили на другий і третій сезони, а потім і на четвертий. І на відміну від менегих проєктів-одноденок, кожен наступний сезон додавав щось і до драми, і до інтриги.

Давні суперники знову зійшлися тепер уже не в особистому бою, а в протистоянні шкіл. Деніел ЛаРуссо та Джонні Лоуренс (яких грають ті ж Ральф Маччіо та Вільям Забка) стали вчителями карате для підлітків. За три сезони диспозиція помітно змінилася, і ось уже якоїсь миті у заклятих суперників з’являється спільний ворог, до якого, до того ж, йдуть найдорожчі учні. Багато карате (добре поставленого), тямущих жартів і хорошої драми без показних соплів. Хто б міг подумати, що через три десятиліття «Малюк-каратист» зможе дати такі відгалуження — але саме так і йдеться.

Заснування (Foundation) Найкращі кінострічки 2021

Головною перевагою цієї екранізації є те, що автор книги — Айзек Азімов. А значить, апологети вічного коментаря «у книзі було по-іншому» зможуть його вимовити, але не зможуть пояснити, що саме було по-іншому. Тому що книги Азімова — це саме та наукова фантастика, яка ретельно продумана, зведена, перевірена ще раз, а тому дуже об’ємна, складна, але при цьому не допускає логічних дірок. Прорватися крізь цю багатошаровість нелегко часом і при читанні книг, що вже говорити про спробу екранізувати цю структуру.

Проте у продюсерів Apple TV+ це вийшло. Це не найпростіший для сприйняття серіал (зі зрозумілих причин, вже згаданих вище), але творцям вдалося приділити кожній із сюжетних ліній достатньо уваги, з одного боку не заглиблюючись у надто дрібні деталі, але з іншого боку, не залишаючи глядача здивовано. Того, що в принципі відбувається (якщо, звичайно, глядач приділяє належну увагу тому, що на екрані, а не колупається у смартфоні). Основних ліній оповіді три, і вони переплітаються все більше в міру просування серіалу (і гадаю, у наступних сезонах перетинатимуться ще частіше): вчений Гері Селдон (Джаред Харріс), який пророкує загибель могутньої Імперії та створює ініціативу «Підстава»

Цікаво  Захоплюючі фільми із цікавим сюжетом - ТОП 11!

Яка має врятувати людське майбутнє; імператор та його брати, яким і кидає виклик учений, їхнє тиранічне правління та поступове наростання сумнівів усередині «сім’ї»; загадковий Страж — дівчина, яка живе на планеті, де оселилися послідовники «Підстави», що має унікальні здібності, у тому числі бачити майбутнє і не піддаватися впливу надсильних джерел енергії. У боротьбі Імперії з усіма незгодними зі стилем її правління чим далі, тим більше проявляється страх того, що пророцтво Селдона вірне, і загибель була закладена в її серцевині спочатку.

Головним акторським успіхом крім Джареда Харріса є виконавець ролі імператора – брата День – Лі Пейс. Його неземне обличчя і значні, але гармонійні габарити тіла просто створені для того, щоб грати когось поза людською расою — ельф Трандуїл у «Хоббіті», Ронан Обвинувач у «Вартових Галактики» та «Капітані Марвел» або клона великого правителя давнини, який контролює всю галактику.

Сцени із подружнього життя (Scenes from a Marriage)

Найкращі серіали 2021
Найкращі кінострічки 2021

І ті, хто дивився оригінальний фільм Інгмара Бергмана, і ті, хто познайомилися з цією історією, вже у міні-серіалу, схоже,залишилися задоволеними. Більше того, дивно, але не чутно традиційних зойків «ой, я вас благаю, що ви розповідаєте. Потрібно лише оригінал дивитися — ні в яке порівняння». Чи тому, що Бергмана дивилося не так багато людей. (це все ж таки не польський «Відьмак» згадувати). Чи тому, що творці серіалу підійшли з належною відповідальністю до перекладу історії на американський ґрунт.

Отже, дія тепер відбувається не в Швеції, а в США. Але фабула незмінна: подружня пара вже дуже довгий час разом, проте поступово їхні стосунки приходять до розлучення. Переробити матеріал було нескладно — ті ж шість епізодів/сцен в оригінальній картині. (яка йде майже три години, то й хронометраж не те щоб навмисне був розтягнутий). Той же фокус на двох головних героях (решта десь в епізодах або за кадром). У головних ролях Джессіка Честейн та Оскар Айзек, вони ж і у виконавчих продюсерах серіалу разом із Мішель Вільямс. Яка мала зіграти роль Честейн, але не змогла через накладки у розкладі зйомок з іншими проєктами.

Головне питання після виходу серіалу для тих, хто раніше не дивився фільм: з чого починати, з американської версії чи шведської? Питання попутне – чи буде продовження? І не варто поблажливо посміхатися, мовляв, це тільки сучасний світ кінематографу любить сіквели. Раніше, коли дерева були вищими, а трава зеленішою, нічого подібного не було. Бергман настільки полюбив своїх героїв, що зняв продовження історії через тридцять років. Сарабанда стала останньою роботою великого режисера.

Дивіться найкращі кінострічки 2021 року перша частина

Прокрутка до верху