Головна сторінка » Незвичайні гортензії в горщиках
гортензії в горщиках

Незвичайні гортензії в горщиках

Незвичайні гортензії в горщиках – нові сорти гортензій вражають своєю вишуканою красою. Їх пастельні кольори, що гармоніюють з соковитим зеленим листям, можуть додати елегантності інтер’єру будинку.

Кущі гортензії (Hydrangea) зазвичай висаджують в садах або використовують для прикраси балконів. Мало хто пам’ятає часи, коли вони були одними з найпрестижніших кімнатних рослин. Їх квітучі екземпляри з’являлися в продажу ранньою весною і вважалися одним з атрибутів Великодня. Тепер, завдяки новим, дуже вражаючим сортам, гортензії в горщиках знову повертаються до популярності.

Гортензія в горщиках

Гортензію садову (H. macrophylla) вирощують у контейнерах – ніби незважаючи на її назву. Він походить від видів, що дико ростуть в Японії та Кореї, які закладають квіткові бруньки на наступний рік наприкінці літа. Найбільш привабливі сорти, які утворюють величезні кулясті суцвіття, що складаються тільки з пелюсткових листя. Ця група має прозаїчне англійська назва mophead, дослівно – кудлата голова або швабра.

У минулому культивували переважно рожеві або блакитні квітучі чагарники. Зараз зустрічаються також кармінові й двоколірні, з білими краями або середньою частиною «пелюсток», а також білі. Багато різновидів представлені двома кольоровими формами. Ця рослина може змінювати колір залежно від складу ґрунту. Якщо в землі є алюміній, рожеві сорти синіють, а червоні набувають фіолетового відтінку. Незмінними залишаються тільки білі, якщо, звичайно, не брати до уваги той факт, що, як і у всіх гортензій, незрілі суцвіття, як і дуже старі, мають переважно зелений пігмент.

Цікаво  ТОП - 10 кращих квітів для спальні - що вибрати?

Незвичайні гортензії в горщиках – гортензія в горщику на балконі

Садова гортензія в природі виростає до 2-3 метрів; в наших садах зазвичай не перевищує одного метра. Однак завдяки садівникам іноді в горщиках зацвітають навіть молоді саджанці з поодинокими пагонами. Більші екземпляри, довжиною понад пів метра, можуть мати більше суцвіть, іноді навіть 30 см в діаметрі. Влітку в саду цвітуть гортензії. Однак в теплицях садівники ведуть їх вирощування таким чином, що квітучі екземпляри з’являються в продажу з січня по жовтень.

Як відомо, гортензія садова не є вічнозеленою рослиною. Коли дні стають коротшими, зів’ялі рослини починають втрачати листя. Після періоду спокою у квартирі у них можуть знову розвинутися бутони.

Кімнатна гортензія в домашніх умовах навесні й влітку

 • У квартирах для гортензій найкраще виділити світле місце. Однак це не повинен бути підвіконня, що виходить на південь, оскільки нагріте променями листя значно в’януть. Найкраще підійде східне або західне вікно.
 • Ці рослини добре розвиваються при кімнатній температурі. Однак варто часто провітрювати приміщення і виставляти рослину на ніч у відкрите вікно або виносити на балкон.
 • Не дарма латинська назва гортензії – Hydrangea – означає вмістилище води. Ця рослина споживає значну кількість води й не може її зберігати. З весни до початку жовтіння листя вимагає систематичного рясного поливу, щоб ґрунт був постійно вологим. Але залишати горщик на блюдце з водою надовго не можна, бо це може призвести до загнивання коренів.
Цікаво  Кімнатний нарцис як за ним доглядати?

Кімнатна гортензія після цвітіння

 • Бажано зрізати суцвіття гортензій у горщиках, як тільки вони втратять інтенсивне забарвлення. Така обробка прискорює утворення і розвиток нових квіткових бруньок, а значить, рослина в наступному сезоні цвіте більш рясно. Короткий відрізок втечі разом з парою маленьких листочків слід видалити, тому що найсильніші нирки розвиваються саме під ними.
 • Втратило свою красу рослину найкраще помістити в ямку, засипану торфом, захищену від сонячних променів, або в малопомітне місце на балконі. Також потрібно стежити, щоб субстрат не пересихав повністю.
 • До настання осінніх заморозків гортензію в горщику виносимо у світле приміщення. Він може стояти при кімнатній температурі протягом місяця.
 • Кімнатні сорти садової гортензії менш морозостійкі, ніж ті, що продаються в деревних і чагарникових розсадниках. Однак з нашою допомогою вони можуть пережити й менш суворі зими в ґрунті, особливо якщо їх посадити в захищеному від вітру місці.

Незвичайні гортензії в горщиках – кімнатна гортензія – зимовий захист

 • Гортензії в горщиках повинні зимувати у світлому приміщенні при температурі 2-8°C. Тоді ми поливаємо їх рідко й помірно, щоб у субстраті було лише трохи вологи. Якщо буде занадто тепло, вони можуть ослабнути й не зацвісти знову. Однак при температурах навіть трохи нижче нуля їх коріння швидко підмерзають і рослини гинуть.
 • Висаджені пізно восени в ґрунт екземпляри ретельно вкриваємо, наприклад, білою агротканиною, щоб не підмерзли верхівки пагонів з суцвіттями.
Цікаво  Кімнатна рослина лілія - вирощування лілій в горщику

Кімнатна гортензія знову цвіте

 • У лютому зимуючі гортензії пересаджуємо в трохи більший горщик і додаємо порцію свіжої землі, наприклад, квіткової з волокнистим торфом. Потім переносимо їх у більш тепле (приблизно 16°C) і максимально світле місце.
 • Що росте (зростає) в саду екземпляри ми виявляємо тільки при потеплінні, а при прогнозі заморозків знову вкриваємо.
 • Щоб рослини зацвіли синіми або темно-фіолетовими, навесні та влітку їх потрібно підгодовувати спеціальним добривом, наприклад, Agrecol Blue Hydrangea, а якщо ви віддаєте перевагу рослині рожевого або червоного відтінку, використовуйте, наприклад, Substral Magic. Добриво Force Intervention для гортензій. Горшкові екземпляри найкраще підгодовувати невеликою дозою добрив при кожному поливі, в саду можна використовувати добрива, розділені на 2-3 прийоми. На упаковуванні міститься вказівка ​​щодо рекомендованої кількості. Ми припиняємо електропостачання в серпні, щоб рослини підготувалися до зими.

Дивіться також: 10 найкрасивіших кімнатних рослин

Прокрутка до верху