Головна сторінка » Кімнатні рослини взимку
Кімнатні рослини взимку

Кімнатні рослини взимку

Кімнатні рослини взимку – нашим кімнатним рослинам непросто пережити зиму в хорошому стані. Але завдяки відповідним методам лікування ми можемо їм у цьому допомогти.

Кімнатні квіти в домашніх умовах взимку

Зараз у нас найкоротші дні в році, і що ще гірше, багато з них хмарні. Від цього страждають і кімнатні рослини – їм шкодить занадто сухе повітря у квартирі й невідповідна температура. Через несприятливі умови вони втрачають листя, витягуються, а найчутливіші можуть навіть не дожити до весни. Щоб уникнути цього, ми можемо вибрати одне з двох рішень: або збирати тільки найдовговічніші види (такі як сансевієрія, епіпремнум, фікус еластичний, юка, заміокулькас або трав’янисті рослини), або приділяти більше догляду домашній зелені.

квіти

Кімнатні квіти взимку – світло

Більшість горшкових рослин (навіть тіньолюбних) будуть вдячні, якщо їх перенести на зиму біля вікна. Тепер їм не загрожує обпалити сонце. Щоб усі вони отримували достатньо світла, не ставте горщики надто щільно і час від часу повертайте їх на 180°. Це дозволить уникнути витягування пагонів. Лише для деяких кактусів (таких як цереуси, ехінокактуси або ферокактуси), які взимку проходять період глибокого спокою без води, доступ світла не потрібен.

Цікаво  Лілія кімнатна рослина - чудова прикраса для балконів і терас.
Кімнатні рослини взимку

Кімнатні рослини взимку – полив

Більшість наших зелених домогосподарств припиняють ріст взимку та переходять у стан спокою. У цей період їм потрібно менше води, ніж під час вегетації. Види, які вирощуються при кімнатній температурі – драцени, фікуси, папороті та ін. – взимку поливають рідше і меншими дозами води, чекаючи наступного поливу, поки субстрат не почне трохи підсихати. Але ті, що перенесені на зиму в прохолодне приміщення, ми поливаємо лише зрідка і дуже невеликою кількістю води. Видам, які зараз відпочивають, не потрібно вносити добрива. Але якщо вдома досить тепло і їхні пагони починають подовжуватися, ми даємо їм дозу т.зв. зимове добриво. Такі препарати містять мало азоту, але багаті калієм, фосфором, магнієм і мікроелементами, які допомагають виживати рослинам.

квіти

Догляд за рослинами взимку

Пил, що осідає на рослинах, обмежує доступ світла і перешкоджає повітрообміну через щілини в шкірі. Зітріть велике листя вологою ганчіркою (звичайною або змоченою спеціальною речовиною – такі серветки можна придбати в садівничих магазинах). Екземпляри з дрібними листочками, які важко витирати, потрібно поставити в душовий піддон і окропити їх теплою водою. Аерозольний ополіскувач певною мірою захищає пил від повторного осідання, але не всі рослини його добре переносять (краще перевірити на одному листочку).

Цікаво  Кімнатні квіти до Дня Святого Валентина
Кімнатні рослини взимку

Правильна температура для кімнатних рослин взимку

При температурі у квартирі 20-22°C створюються відповідні умови для папоротей, гіацинтів, фаленопсисів, філодендронів і багатьох видів, які природно ростуть в теплому кліматі. Інша група рослин (більшість кулястих кактусів, бугенвілей, дурманів, фуксії, камелії, лаврів, маслин, олеандрів і цитрусових) взимку переживає період спокою і в цей час потребує прохолоди (5-10°C). Тому їх потрібно перенести в прохолодне світле приміщення і дуже помірно поливати. Існує також велика група рослин (крассули, молочаї, гастерії, а також епіфітні кактуси, такі як епіфіллум і шлюмбергера), які найкраще себе почувають взимку при температурі в десяток-другий градусів. Їх можна поставити, наприклад, у прохолодному, світлому коридорі, біля не дуже тісного вікна.

квіти

Кімнатні рослини взимку – вологість повітря

Коли радіатори починають гріти (аналогічно буває і при включеному кондиціонері), вологість у квартирі падає приблизно до 40%. Тоді рослини з тропічних лісів (особливо стріли, філодендрони та папороті) починають всихати своє листя. Більшість з них добре почуваються тільки при вологості не менше 60%. Щоб поліпшити умови для рослин, можна включити поруч домашній зволожувач повітря для утворення туману або поставити горщик на широку основу з шаром гальки або керамзиту на дні. У блюдце налийте стільки води, щоб не намочити коріння, але щоб вона постійно випаровувалася. Інший спосіб – обмотати горщик мокрим мохом або сизалем. Дрібні рослини (фітонії, низькі папороті, мініатюрні орхідеї) можна посадити в скляну банку – там їм буде світло і досить волого.

Цікаво  Кімнатні рослини азалія
Кімнатні рослини взимку

Кімнатні рослини взимку – варто знати

У сухому повітрі легко розмножуються павутинні кліщі – дрібні павутинки, що викликають пожовтіння та опадання листя (обприскати рослини Магус 200 SC або Nissorun 050 EC). Домашні умови сприяють появі шерстистої попелиці, яка виглядає як маленькі «кульки вати» (ми можемо боротися з нею за допомогою одного з препаратів: Моспілан 20 SP або Confidor 200 SL).

Дивіться також: Як доглядати за ехеверією?

Прокрутка до верху