Головна сторінка » Ароматні кімнатні квіти – цікаві поради
Ароматні кімнатні квіти - цікаві поради

Ароматні кімнатні квіти – цікаві поради

Ароматні кімнатні квіти. Аромат квітів заспокоює наші нерви та покращує настрій, тому ми так охоче оточуємо себе запашними рослинами.

Запашні кімнатні квіти – хойя


Царицею виноградних лоз з інтенсивним ароматом квітів є Ходжа, яка походить із тропічних лісів. У наших умовах ця рослина найкраще росте в місцях з розсіяним освітленням. Не допомагають ні протяги, ні зміни місця. Влітку поливаємо 1-2 рази на тиждень, взимку раз на 2 тижні, очищаємо листя від пилу. Пересаджувати молоду ходжу варто раз на рік. Рослина погано реагує на обрізку – тоді воно менше цвіте. Причиною відсутності цвітіння також може бути недостатнє освітлення або занадто короткий період спокою. Після цвітіння не видаляйте короткі квіткові пагони – на них виростуть нові квіти.

Ароматні кімнатні квіти

Запашна кімнатна квітка – стефанотіс

Також приємно пахне стефанотіс квітчастий з дрібними білими квітками. Рослина погано переносить зміни положення й освітлення. Також не любить перегріву, тому розміщувати його слід у місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені, а в жарку погоду краще поставити на затінений балкон (відповідна температура 20-22°C). Молоді екземпляри кожні два роки слід пересаджувати в слабокислий ґрунт з дренажним шаром. Взимку рослинам необхідно забезпечити достатню кількість світла і температуру 14-16°C. Поливаємо помірно і не удобрюємо.

квіти

Ароматні кімнатні квіти в домашніх умовах – жасмин

Схожі між собою і жасмини з ароматними білими квітками: жасмини квіткові (Jasminum polyanthum) і жасмини лікувальні (J. officinale). Ці рослини вимагають світлих місць і вологого повітря, не люблять високих температур. Зазвичай вони цвітуть із січня по квітень після періоду спокою близько 2 місяців при температурі 4-15°C. На початку осені їх можна виставляти на вулицю. Період низьких температур ініціює утворення нових квіткових бруньок.

Цікаво  Кращі квіти для ванної кімнати
Ароматні кімнатні квіти

Ароматні кімнатні квіти для дому – Гарденія запашна

Аромат квітів гарденії жасминовидної (Gardenia jasminoides) також асоціюється з запахом жасмину. Однак ця рослина цвіте тільки в строго певних умовах. Секрет успіху — забезпечити йому потрібну температуру повітря і слабокислий ґрунт. Влітку найкраще розміщувати його на східному підвіконні, при температурі приблизно 18°C. Взимку рослині потрібна ще нижча температура (близько 16°C), тому її складно підтримувати в опалювальних квартирах, де дуже тепло і сухе повітря. Найкраще буде рости в зимових садах, де найшвидше зацвіте. Сорт Veutchii легше вирощувати й добре переносить високі температури взимку (до 22°C). Тоді на рослині можуть з’явитися перші маленькі білі квіти з приємним ароматом. Поливати гарденії рекомендується водою кімнатної температури, без солей кальцію – кип’ячена або дощова вода. Рослина також любить дощування, але в період цвітіння слід уникати замочування пелюсток, щоб уникнути зміни кольору.

квіти

Інтенсивно запашні горщикові квіти – свіжий цитрусовий аромат

Цитрусові відомі своїм інтенсивним квітковим ароматом. Лимон Скерневіце (Citrus limon) ‘Ponderosa’ ідеально підходить для домашнього вирощування, має дуже ефектні плоди, які з’являються вже на третій рік після розмноження. Також чудово цвіте мандарин (Citrus reticulata), плоди якого дрібні, але дуже численні. Ми також можемо успішно вирощувати лимон Мейєра (C. limonelloides) зі злегка помаранчевою шкіркою.

Цікаво  Кімнатні квіти з назвами
Ароматні кімнатні квіти

Як доглядати за цитрусовими в горщиках

Щоб цитрусові рясно родили, їм необхідно забезпечити багато світла і тепла. Ідеальним місцем буде південний або західний підвіконня. Уникаймо розміщення їх на кухні, особливо якщо у нас там газова плита. Влітку найкраще виносити рослини на вулицю в сад. Зима для них є важчим часом, тому що вони не мають належної температури в опалювальних квартирах (приблизно 12°C). Не забудьте обмежити полив взимку. У період інтенсивного росту (з лютого по жовтень) цитрусові слід підгодовувати рідкими мінеральними добривами або добривами на основі біогумусу один раз у два тижні. Найкраще поливати їх дощовою або кип’яченою, відстояною водою.

квіти

Білі ароматні кімнатні квіти – родичі лимона

Рослиною, спорідненою цитрусовим, є волотисте (Murraya paniculata) з Індії та Шрі-Ланки, яке навіть кілька разів на рік цвіте білим кольором і дає червоні плоди, схожі на кавові зерна. Рослина любить світлі місця, але не під прямими сонячними променями. В іншому випадку його листя починає жовтіти й опадати. Субстрат повинен бути змішаний з великою кількістю гравію, з дренажем на дні горщика. Доглядаємо за рослиною, так само як і за цитрусовими: влітку виставляємо на вулицю, взимку тримаємо в прохолоді.

Цікаво  Кімнатні рослини азалія
Ароматні кімнатні квіти

Прекрасно запашні квіти в горщиках – Тубероза

Тубероза (Polianthes tuberosa) Її цибулину висаджують у родючий ґрунт у березні або квітні. На сонці й в теплі рослина зацвітає через 3-4 місяці й досягає близько 75 см у висоту. На жаль, в домашніх умовах він легко втрачає свій хороший стан

квіти

Ароматні кімнатні квіти – еухаріс

Еухаріс (Eucharis grandiflora) Це теплолюбна цибулинна рослина. Навіть 2-3 рази на рік він може давати кілька великих (приблизно 7 см в діаметрі) квіток на верхівках пагонів довжиною 40-60 см. Однак після цвітіння йому потрібен короткий відпочинок при температурі 16-18°C і в майже сухому ґрунті.

Ароматні кімнатні квіти

Запашна кімнатна квітка – Гіацинти

Гіацинти досить вибагливі. Віддають перевагу тихим, сонячним місцям і ретельно розпушеним і водопроникним ґрунтам. Цибулини гіацинта висаджують у другій половині вересня через кожні 15-20 см на глибину 10 см. На зиму їх необхідно вкривати корою, товстим шаром сухого листя або ялиці. Ранньою весною підживлюємо їх багатокомпонентним добривом для квітучих рослин, а під час посухи поливаємо регулярно, але не надто рясно. Добре виглядають гіацинти в просторих, масивних горщиках і великими групами на газонах.

Дивіться також: Хойя (Хойя). Догляд за рослиною в горщику

квіти
Прокрутка до верху