Головна сторінка » Саговник зігнутий – іноді називають саговником незакрученим
Саговник зігнутий

Саговник зігнутий – іноді називають саговником незакрученим

Саговник зігнутий – Цикас є оригіналом. Зовні нагадує пальму, але розмножується як хвойне дерево. Він ріс на Землі 280 мільйонів років тому! Попри те, що він пам’ятає часи динозаврів, він ідеально вписується в сучасний інтер’єр.

Цикас зігнутий

Дорослий цикас (Cycas revoluta) – єдиний «одомашнений» вид цикаса – складається, як і пальми, з колоди, що імітує стовбур зі шлейфом листя на вершині. Але зазвичай ми купуємо молоді екземпляри, ніжка яких розміром і формою нагадує ананас. Раз на рік (а іноді й на два роки) з нього з’являється від одного до кількох листків. Вся рослина росте дуже повільно. З одним цикасом можна провести все життя, тому що він довгожитель і з роками утворює бічні колоди.

Цикас зігнутий – жовте листя

В одному з ботанічних садів висіла табличка з кумедним написом: «Не чіпай сиськи!». Це зауваження цілком виправдане, адже цикас, він же цикас, реагує на часте стукіт бурінням кінчиків листя. Найкраще себе почуває як соліста, трохи далі від інших рослин і відвідуваних місць. Крім того, він має розлогу форму, а в домашніх умовах його шлейф може досягати діаметра понад метр! Тому, слід визнати, що і за зовнішнім виглядом він заслуговує окремого висвітлення.
Давайте також пам’ятаємо, що цикас потрібно розмістити в місці, яке отримує багато світла, але не під прямими сонячними променями.

Цікаво  Комахоїдні рослини в домашніх умовах.

Саговник зігнутий – цикас зігнутий – полив

При поливі цикасу легко зробити помилки, які потім буде важко виправити. Не заливайте рослина – вода в відстійці не повинна залишатися більше пів години, інакше коріння загниють. Перед наступним поливом дочекайтеся, поки ґрунт дуже висохне. Колода не замочуємо, щоб вона не загнила.

Саго виготовляють не з цикасу!

Саго, популярне в усьому світі, походить не від дерева цикасу, а від пальми цикасу (Metroxylon sagu). Саго — крохмаль у формі сіруватих кульок (їх також можна придбати в наших магазинах). Він має подібне застосування, як
зернове борошно.

Цікаво  Екзотичні кімнатні квіти

Цикас зігнутий – квіти

Цикас не цвіте вдома, але зразки в ботанічних садах показують, що деякі несуть шишки – чоловічі квіти, які утворюють пилок, – а інші – скупчення жіночих квітів, прихованих серед листя. Отримані насіння можна висівати в горщик в теплому приміщенні.

Саговник зігнутий – цикас зігнутий – листя

Цикас — голонасінні, як і хвойні, але листя їх нагадує папороті. Це незаперечний доказ того, що ці рослини є проміжною ланкою в еволюції між цими двома групами і є одними з найдавніших на Землі. Сьогодні вони виступають в Австралії, Індії та Японії. У домашніх умовах їх листя досягає довжини близько 0,5 м. Найстаріші відпадають з колоди в нижній частині.

Саговник зігнутий – цикас зігнутий – догляд

Світло: цикасу потрібно багато розсіяного світла. Його недолік гальмує ріст.
Температура: Рослина добре переносить спеку. Взимку найкраще росте при температурі приблизно 15°C.
Полив: навесні й влітку – досить рясний, але після кожного поливу ґрунт повинен трохи підсохнути. Взимку обмежуємо кількість води – поливаємо 1 раз у 2 тижні.
Субстрат: коли цикас не поміщається в горщик, ми замінюємо його на трохи більший, використовуючи субстрат для кімнатних рослин, змішаний з крупним піском або гравієм.
Підживлення: з березня по серпень підгодовуємо рослину органічними добривами (наприклад, біогумусом).
Догляд: зрізати засохле листя, залишивши 2-3 см ніжка.

Цікаво  Калли квіти кімнатні догляд

Ідеальним місцем для цикаса буде опалювальний апельсин або вбудована тераса, де взимку температура не опускається нижче 15°C. Влітку, після загартування, можна виставити цикас на вулицю (опівдні його слід злегка притіняти). Ці рослини-довгожителі ростуть дуже повільно і досягають до 1 м.

Дивіться також:Ароматні кімнатні квіти – цікаві поради

Прокрутка до верху