Головна сторінка » Бегонія зимова. Як виростити бегонію в домашніх умовах
Бегонія зимова

Бегонія зимова. Як виростити бегонію в домашніх умовах

Бегонія зимова. Як виростити бегонію в домашніх умовах.Зимова бегонія може бути прикладом для інших кімнатних рослин, оскільки цілий рік невтомно розвиває нові квіти.

Бегонія зимова (Begonia elatior)

Більшість квітучих екземплярів бегонії зимової (Begonia elatior) з’являється у квіткових магазинах восени й взимку, хоча насправді рослина є у продажу цілий рік. Чудово почувається у квартирі й не втрачає своєї краси протягом багатьох місяців. А якщо він на деякий час перестане цвісти, просто обріжте його, щоб швидко повернути форму. Зимова бегонія легко відновлює силу і формує нові бутони. Однак вважати його довгожителем не можна – в домашніх умовах він живе зазвичай максимум 2 роки.

Begonia elatior – це гібрид, виведений людиною. У його створенні брали участь багато видів і кросів бегоній, що зустрічаються в природі переважно в Південній і Центральній Америці. Селекціонери постійно дивують нас новими сортами з цікавими квітами.

Бегонія зимова – як вона виглядає?

Квітки бегонії зимової кулясті (2,5-3 см в діаметрі), наповнені численними пелюстками, які виглядають скляними й блискучими, якщо їх тримати проти світла. Деякі сорти мають зубчасті краї. Колірна палітра цього виду тепла, переважають рожеві, червоні, відтінки жовтого, оранжевого і лососевого. Найтемніші пелюстки в карміновому варіанті, а найсвітліші – в білому, зі злегка рожевими краями.

Цікаво  Рання весна в домашніх умовах - рослини в горщиках

Квіти зібрані на верхівках стебел, і їх так багато, що вони покривають гарненьке листя — майже кругле, зелене або червоне.

Бегонія

На момент покупки рослини мають діаметр близько 25 см, у міру зростання можуть досягати 40 см. Їх прямостоячі пагони товсті й м’ясисті, і водночас крихкі. Вони накопичують воду, що дає нам підказку, що вони не люблять надмірного поливу, який може спричинити їх гниття.

Куди посадити бегонію

Восени й взимку ми повинні забезпечити бегонії найкращий доступ природного сонячного світла. Враховуючи, що в цю пору року дні короткі й часто похмурі, рослину варто поставити на підвіконня. Якщо ми відкриваємо вікно в морозний день, бегонію необхідно вкрити.

У міру того, як день стає довшим, а промені сильнішими, переміщаємо бегонію туди, куди буде потрапляти багато розсіяного світла. У північній кімнаті рослина ще може стояти на підвіконні.

Бегонія зимова – вид, який добре переносить сухе повітря у квартирі, бо має щільну шкірку на листках, яка захищає від надмірної втрати води. Давайте не просто поставити його над радіатором. Не варто також обприскувати бегонію – рослина цього дуже не любить.

Цікаво  Гузманія (Guzmania) Догляд вдома

Зимова бегонія на балконі

Квітучі або тільки прикрашені листям екземпляри можна протягом усього літа виносити на балкон або терасу і розміщувати в злегка затіненому місці. Однак слід пам’ятати про чутливість бегонії до холоду, тому, коли температура вночі опускається нижче 10 °C (зазвичай у вересні), рослини слід забирати додому.

Бегонія зимове вирощування і догляд

  • Світло: найкраще розсіяне світло. Надто сильне сонце викликає плями на листках і квітах.
  • Температура: Найдовше рослини цвітуть при температурі 18-20°C. Холод (нижче 10°C) для них шкідливий, особливо якщо земля занадто волога.
  • Полив: Найкраще поливати рослини так, щоб субстрат був постійно злегка вологим, але не надто мокрим, тому що тоді коріння й основи пагонів будуть гнити. Короткочасна посуха не завдає великої шкоди рослині, але якщо вона тривала, то квітки опадають передчасно. Налийте теплу воду на підставку та видаліть залишки приблизно через 30 хвилин. Постараймось не намочити квіти.
  • Субстрат: Він повинен бути легким, водопроникним і слабокислим. Не пересаджуйте бегонію під час цвітіння. Робимо це, коли горщик стає занадто тісним.
  • Підживлення: Коли бегонія взимку цвіте, ми підживлюємо її раз на 3-4 тижні т.зв. зимове добриво для кімнатних квітів. Під час цвітіння навесні та влітку ми використовуємо підживлення для квітучих видів. Також є спеціальне добриво для бегоній.
Цікаво  Араукарія кімнатна догляд

Зимова обрізка бегонії

Прибираємо засохлі квіти. Коли рослина закінчить цвітіння, вкорочуємо його пагони до 12-15 см. Коли через кілька тижнів він відновить ріст, ми знову починаємо його удобрювати.

Зимове розмноження бегонії

Бегонія розмножується верхівковими живцями. У березні зрізаємо 3-4 см пагонів і висаджуємо їх у водопроникний ґрунт. Розсада буде готова через два місяці, і тоді ми зможемо висадити її в останні горщики. Якщо ми хочемо посадити бегонію в композиції з іншими рослинами, то занурюємо її в землю разом з горщиком. Листя бегонії не повинні прилипати до інших листків, бо вони легко можуть заразитися сірою пліснявою.

Дивіться також: Кращі квіти для ванної кімнати

Прокрутити вгору