Головна сторінка » Який електромобіль купити
електромобіль

Який електромобіль купити

Їх уже 10 мільйонів і буде більше. Електромобілі (BEV), тому що ми говоримо про них, знаходяться у фазі зростання продажів. Китай є лідером у цьому списку, але інтерес до електрики поширився по всьому світу. Експансія цих двоколок набирає обертів, і черга бажаючих мати хоча б одну модель у своїй приватній колекції постійно зростає. Що таке електромобілі і чому вони стають все більш популярними? Скільки коштує найдешевший електромобіль і який бюджет дозволить нам купити нашу улюблену машину?

електромобіль

Сідайте за кермо найпопулярніших автомобілів разом з нами і пориньте у світ унікальних моделей автомобілів, що стали предметом бажання багатьох водіїв.

Що таке електромобіль?

Моделі електромобілів (Battery Electric Vehicle – скорочено BEV) – це відповідь на потреби навколишнього середовища та покращення якості життя. Електромобілі стали альтернативою автомобілям із двигуном внутрішнього згоряння. Як випливає із назви, популярні електрики розрізняють тип приводу.

У той час як у випадку з традиційними двигунами ми маємо справу з рідким паливом, яке приводить автомобіль у рух за рахунок реакції горіння, спричиненої іскрою, повністю електричні автомобілі мають акумулятори, які завдяки відповідній напрузі дозволяють їм долати кілометри доріг. Ротор, що входить до їх складу, дуже спрощено перетворює струм у рух. Він сам крутиться в магнітному полі, що обумовлено струмопровідними обмотками.

Щоб краще проілюструвати, з чим ми маємо справу, варто порівняти його акумулятор з акумулятором, відомим нам по смартфонах або ноутбуках — з тією різницею, що електроакумулятор правильно масштабований. Електродвигун – молодший брат двигуна внутрішнього згоряння.

Він також легший, а сегментація окремих компонентів системи є більш простим рішенням для проектувальників завдяки більш простому розташуванню його на плані шасі. В результаті моделі електромобілів можуть, але не зобов’язані отримати додатковий простір в салоні.

електромобіль

Як працюютє електромобіль?

Електромобіль, як було зазначено вище, працює за тими ж принципами, що й автомобілі, оснащені двигунами внутрішнього згоряння. Різниця полягає у джерелі приводу. Електромобілі використовують електрику, вироблену системою, в якій ми знаходимо акумулятор або набір акумуляторів, контролер та двигун.

Система приводу електрики не видає високого рівня шуму, що робить її практично безшумною. Енергія від акумуляторів передається двигуну, який надає руху колеса — або безпосередньо, або через механічні передачі.

Крутний момент створюється дією магнітного поля. Він складається з компонентів – статора та ротора. Електрика, що протікає через останній, “виробляє” поле. Обертальний рух створюють магніти – однакові відштовхуються, а різні притягуються.

Різниця між електричним двигуном та двигуном внутрішнього згоряння дуже значна. Електромобілям не потрібна суміш палива і повітря, тому їм не потрібні циліндри, тим більше поршні, турбонагнітачі, циклічна доливка масла та охолодної рідини. Одним словом, у електромобіля витриваліший двигун, тому водіям не так часто доводиться лізти в кишені.

електромобіль

Скільки електромобілів у світі — рейтинг країн

Китай — справжній лідер, результатом якого можуть позаздрити Європа та США. Цілих 4,2 млн електромобілів їздять дорогами Піднебесної – дані 2020 року. На другому місці виявилася Європа (3,2 млн) з беззаперечним лідером серед країн Норвегії. США були найнижчими на подіумі із результатом 1,7 мільйона.

Хоча Китай відчуває подих Старого континенту на своїй шиї, він, як і раніше, посідає перше місце в рейтингу автомобільних компаній. Європа скинула азіатів один раз у січні 2020 року, хоча різниця в прописці була не надто великою. У тому ж році в Німеччині було зареєстровано 394 тисячі осіб. електромобілі, Франція 185 тис., 177 тис. Британці їздять електромобілями, в Норвегії 105 тисяч, а сонячної Італії зафіксовано майже 60 тисяч. Електричні транспортні засоби.

Проте кількість електромобілів та кількість автомобілів неоднакова. Чому? Порівняння має враховувати співвідношення автомобілів внутрішнього згоряння та моделей електромобілів, зареєстрованих на території цієї країни. Саме тут норвежці виростають у лідери. Північну частину Скандинавського півострова захлеснула справжня хвиля електромобілів.

Там уже їздять понад 75% електромобілів і гібридів, що підключаються — це означає, що тільки 25% автомобілів мають двигун внутрішнього згоряння. Високе місце зайняли також Ісландія та Швеція, де продажі цих сучасних автомобілів постійно зростають – у цій гонці виграють громадяни країни зі столицею у Рейк’явіку з результатом 26%.

електромобіль

Яким струмом заряджають електромобіль – напруга

Заряджання електромобіля має першорядне значення, якщо ми думаємо про наявність електричних моделей у гаражі. На карті стає все більше і більше зарядних станцій — але їх відносно мало через продаж цих автомобілів, порівняно з рештою світу. Електромобілям потрібен роз’єм живлення на 400 В – аналогічний тому, що використовується в котельних установках або великій техніці. Наявність зарядного пристрою потужністю від 6 кВт до 22 кВт дозволяє відносно швидко привести в дію чотири колеса.

Цікаво  Електричний Jiayuan Komi виходить у продаж

Де заряджати електромобіль?

Безперечною перевагою електромобілів є те, що електрика, якою вони живляться, є буквально скрізь. Електрична мобільність пропонує необмежені можливості для систем генерації напруги. Це означає, що ваш електромобіль може «отримувати необхідну йому енергію», коли ви спите, працюєте, робите необхідні покупки або просто відвідуєте кінотеатр, відпочиваючи та спостерігаючи за історіями, що відображаються на великому екрані.

Заряджання автомобіля не повинно проводитися від стандартної розетки на 230 В – живлення від високої напруги та повільна зарядка акумулятора можуть бути просто невигідними. Найбільш вигідним вибором стане система WallBox із використанням трифазного роз’єму. Вкладення може коштувати від кількох до кількох тисяч злотих, хоча час зарядки буде значно скорочений і позитивно позначиться на товщині гаманця. Ефект? Зобов’язання щодо повернення капіталу.

Чи можна заряджати електромобіль вдома?

Якщо ваш будинок правильно обладнаний розетками або вищезгаданими системами, ви можете зарядити автомобіль вдома. Перед покупкою електромобіля рекомендується проконсультуватися з електриком і дізнатися більше про умови напруги, перш ніж починати готувати власні чотири колеса до маршруту.

Приймаючи рішення про зарядку від традиційного джерела потужністю 230 В та силою струму 16 А, пам’ятайте, що це дозволить вам забезпечити потужність 2 – 2,3 кВт на годину – яку легко перетворити з урахуванням договору, підписаний з постачальником енергії. Але й тут виникає інше питання: чи ми зробили ставку на маленький електромобіль або на електричний спорткар? Вирішення проблеми важливе в контексті кількості необхідної енергії та її реального переведення в кінцеву вартість заправки за рахунок ємності акумулятора.

заряджання електромобіля

Скільки часу потрібно, щоб зарядити електромобіль?

Заряджання електромобіля залежить від кількох речей. Насамперед, який метод зарядки ми вибрали, а також напруга, яка його супроводжує. Якщо ми зупинилися на типовій побутовій розетці, часу буде значно більше. Вибір підсилювача потужності (WallBox) збільшить потужність більш ніж до 7 кВт. Найшвидшим і найдорожчим способом виявляються станції швидкої зарядки, що використовують постійний струм потужністю 25 – 150 кВт. Залежно від того, який з перерахованих вище способів ви виберете, на електромобіль піде година, 6 годин або навіть 24 години.

Який електромобіль має найбільший запас ходу?

Всесвітня погоджена процедура випробувань транспортних засобів (WLTP) представила моделі електромобілів із найбільшим запасом ходу. Хоча електромобілі оцінюються з погляду запасу ходу, це єдині чинники, підвищують їх практичну цінність. Тим не менш, ми вирішили уявити кілька профілів цих еко-машин, які підкорили серця водіїв.

Перший пункт нікого не здивує. Ілон Маск та його електромобіль Tesla завоювали ринок — принаймні з погляду запасу ходу. Tesla model S (Long Range Plus) – це рекордні 652 км. Акумулятори ємністю 100 кВтг пропонують можливості, яким можуть позаздрити інші конструктори.

Друге місце посіли електромобілі Ford Mustang Mach-E. Тест електромобіля показав, що батареї ємністю 98,8 кВтг дозволяють проїхати 600 км.

Троє є дітьми співзасновника компанії SpaceX. І хоча його електромобілі Tesla Model 3 не є ракетами, вони точно коштують космічних грошей – 236 тисяч. Це не найдорожчий електромобіль, що зійшов із конвеєра Маска, але ціна вражає. На одному заряді можна проїхати 580 км.

Відразу за подіумом розташувалася ще одна Tesla Model X. Спортивний силует і двері, що відкриваються вгору – цікавий конструктивний крок, але електромобілі – це практичні позашляховики. Таким чином, сім’я із семи осіб може вирушити в подорож, що не перевищує 561 км.

Volkswagen ID.3 посідає п’яте місце. Його дебют у Європі був успішним, адже продаж цього електрика перевищив 10 000 екземплярів. штук – жовтень 2020 року. Є дві версії німецького гіганта – електромобілі з батареями на 58 кВтг та акумуляторами на 77 кВтг. Електромобіль проїде 549 км.

Далі ми можемо знайти такі моделі електромобілів, як: Nissan Leaf (528 км), Volkswagen ID.4 (522 км), Skoda Enyaq iV (510 км), Nissan Ariya (500 км) та Hyundai Kona Electric (484 км). .

модельний ряд електромобілів

Чи є електромобіль зеленим?

Чи можна ставити знак рівності між електромобілями та екологією, виникла суперечка, яку завдяки науковим дослідженням можна остаточно поставити на паузу — на цю тему вже опубліковано безліч публікацій. Одні дали добро та підтвердили екологічність, другі показали, що електромобілі провалюють випробування за випробуванням і не давали особливих шансів остаточно поставити на них екологічний друк.

Дослідження, проведені в голландських університетах, а також у самому Кембриджі, показали, що легкові електромобілі набагато дружелюбніші до природи, ніж автомобілі, оснащені двигунами внутрішнього згоряння. На жаль, порівняно з цими дослідженнями вугілля, яке досі є основою для виробництва електроенергії.

Цікаво  Електромобіль bmw i3

Як у цифрах? Що ж, було доведено, що викиди вихлопних газів у електромобіля на 70% нижчі. Якщо здійсняться мрії екологів та ентузіастів-електриків, до 2050 року вже половина з них використовуватиме на дорогах автомобілі з нульовим рівнем викидів. Для довкілля це означає, що рівень вуглекислого газу знизиться на цілих 1,5 гігатонни на рік.

Досягти цієї мети непросто. Виробниче навантаження, енергозабезпечення, повне скорочення двигунів внутрішнього згоряння та заміна їх екологічними аналогами – шлях до подорожі звивистий та довгий. Хоча електрифікація необхідна для покращення якості повітря, переходу з існуючого автомобіля на електромобіль, як і раніше, недостатньо. Скорочення кількості транспортних засобів та скорочення попиту на поїздки зроблять більше для клімату.

екологія електромобіль

Чи безпечні легкові електромобілі?

Багато думок і міфів про безпеку електромобілів побудовані через призму подій, в яких була замішана Тесла. Однак у даному конкретному випадку йдеться не про аварії та події, суворо пов’язані з електродвигунами, а про автопілоти, якими славляться моделі Muska. Отже, залишивши питання, пов’язані з несумлінним латанням електромобілів як небезпечних транспортних засобів, звернемося до питання їх фактичної безпеки, що підтверджується випробуваннями.

По-перше, кілька фактів, які згадували раніше. Моделі електромобілів використовують напругу від 400 до 800 В. Це дуже багато. У разі контакту з такою напругою ми ризикуємо власним життям. Тим не менш, до електромобілів застосовуються ті ж вимоги та правила, що і до автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Це означає, що вони повинні отримати максимальний безпековий рейтинг, який гарантує їх схвалення для використання. Щоб отримати найвищу оцінку, електромобіль повинен захищати від ризику не лише пасажирів, а й пішоходів.

Перевищення будь-якого виміряного значення не гарантує схвалення. Вимірювання виконуються як при лобовому, так і при бічному ударі.

Це не єдині вимоги до електриків-конструкторів. У момент аварії напруга в електромобілях має впасти до певного рівня протягом кількох секунд. Для цього в електромобілі встановлені резистори, що відповідають за рівень напруги в електроустановках.

Кому підійде електромобіль?

Чи буде електромобіль відмінним вибором, залежить лише від індивідуальних уподобань. Важливим фактором, що визначає покупку цих автомобілів, також є точні дані, що включають витрати на зарядку, експлуатацію, кількість пройдених кілометрів на «одній батареї» і те, як все це співвідноситься з ціною екотранспорту. Якщо ви живете у місті, покупка електрики не буде нерозумною.

Найменший викид вихлопнихгазів, менша дальність до пунктів призначення, часто безкоштовне паркування, використання автобусних смуг, у деяких випадках можливість пересування в «екологічних» зонах — такий «План розвитку мобільності та дорожнього руху» був з ентузіазмом сприйнятий у Сенаті Берліна.

Жителі більших агломерацій задоволені наявністю ключів від електромобілів. Викид у атмосферу слідових кількостей шкідливих речовин позитивно позначиться на якості повітря, знизиться шум, отже, підвищиться якість життя у місті.

Ще одним фактором, що впливає на рішення про покупку, є вищезгадана електромобільність. Доступ до влади практично не обмежений. Хоча зарядних станцій, як і раніше, відносно небагато, домашні розетки або WallBox можуть забезпечувати електроенергією. Інша ситуація у випадку власників, які мешкають у панельних будинках. Важко уявити кілометри кабелів, що висять у вікнах.

Проте дослідження показують, що 38% водіїв-електриків живуть у багатоквартирних будинках, а кожен четвертий респондент не має можливості безпосередньо заряджати автомобіль у будинку (дослідження, проведене EV Klub Polska у співпраці з Volkswagen Group та InsightOut Lab).

Результат однозначний. Для вашої зручності варто інвестувати у доступні на ринку моделі електромобілів, якщо ми маємо власний гараж. Там ми можемо встановити додаткові установки, які забезпечать власне електропостачання. Для більшого контролю деякі електромобілі можуть бути пов’язані зі смартфоном – ми самі вирішуємо, в який годинник автомобіль заряджатиметься електрикою і до якого рівня заряду батареї ми хочемо його запитати.

безпека електромобіля

Яку марку електромобіля вибрати?

Хоча ми вже розглянули кілька моделей, які підкорюють серця своїм асортиментом, варто розширити горизонти у цьому порівнянні та додати до тих значень, які говорять за конкретний автомобіль, інші параметри, такі як ціна, сервіс та доступність. на ринку.

Nissan Leaf II стає лідером. Здебільшого через гідну ціну на електромобіль. Новий електромобіль від японського виробника можна купити приблизно за 164 тисячі злотих. злотий. Немає жодних перешкод для будь-якого ремонту в авторизованих сервісах. Ідеально підходить для міста – одного заряду вистачає більш ніж на 380 км. Співвідношення ціни та якості тут однозначно плюс.

Hyundai Kona Electric – третій тип. Його ціна розпочинається від 125 тисяч. злотий. Проте ціна залежить від версії, яку вибираємо. Варіант із потужнішим приводом та акумулятором більшого розміру доступний за 196 тисяч злотих. PLN, проте люди, що подорожують в основному міськими дорогами, можуть вибирати серед моделей з меншою потужністю та ємністю «акумулятора». Варіант дорожче гарантує запас ходу до 450 км, а варіант подешевше до 290 км.

електромобіль

Свіжа і гаряча Mazda MX-30 у вересні 2020 року вразила перших покупців. Кроссовер оснащений акумулятором Panasonic ємністю 35,5 кВтг. Вибравши цю модель, ви отримаєте насолоду від поїздки на одному заряді до 200 км.

Цікаво  Ніссан ліф електромобіль

Audi E-tron – потужна машина, що дебютувала у 2019 році. Електромобіль оснащений двома двигунами, що забезпечують швидкість 100 км за 6,6 секунд. Цей електромобіль адаптований до зарядних пристроїв потужністю 150 кВт. Ціна менша за 309 тисяч. злотий.

Renault ZOE – приємний електромобіль з ажурними та бездоганними лініями кузова. Дебют давно закінчився, але у 2019 році він зазнав серйозних змін. Його ціна робить цей автомобіль з електродвигуном відносно дешевим сегментом. Акумулятор на 52 кВтг дає реальну свободу до 395 км.

Останнім, що привернув нашу увагу, був електромобіль від Чехії. Skoda-Citigo-e iV – найекономічніша електрика у списку. Скільки коштує найдешевший електромобіль? Він доступний від 82 тисяч. злотий. Він стане чудовим вибором для людей, чиї подорожі звужуються не лише до міських просторів. Маленькі електромобілі мають вбудовану батарею ємністю 36,8 кВтг, якої має вистачити на 265 км доріг.

електромобіль

Коли електромобілі подешевшають?

Bloomberg New Energy Finance (BNEF) підготував звіт, у якому недвозначно заявив, що питання зниження цін на електромобіль не за горами. Експерти повідомляють, що у 2027 році ми побачимо зниження. Слід зазначити, що йдеться про різницю у ціні між автомобілями внутрішнього згоряння та вартістю електромобілів.

Однозначно зменшувати. Однак не зовсім відомо, чи буде ця диспропорція результатом дедалі більш дорогих автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння чи ціни на електрику почнуть стрімко падати. Проте, за оцінками експертів, розвиток нових технологій має реально вплинути на ціни на електромобілі.

Чи є майбутнє у електромобілів і коли електромобілі будуть правити дорогами світу?

Може здатися, що електромобілі – це майбутнє світових доріг. У поточній ситуації, в основному через витрати, електромобілі, як і раніше, становлять невеликий відсоток транспортних засобів, що рухаються в нашому просторі. Шкала схиляється на користь традиційних автомобілів, якщо взяти до уваги, наприклад, відстань, яку може подолати автомобіль з нульовим рівнем викидів та двигуном внутрішнього згоряння.

електромобілі

У цьому аспекті дизайнерам ще багато чого належить зробити. Таке технологічне підприємство потребує значних витрат. Доступ – інша справа. Хоча ми раніше представили популярні електромобілі, що часто вибираються, таких як Tesla, доступ не простий. Щоб стати водієм електрика Ілона Маска, потрібно відстояти довгу чергу та зробити передоплату. До того ж, зарядні станції не набирають сили, а це зовсім біда. Їх також не буде, якщо кількість автомобілів із нульовим рівнем викидів на дорогах не збільшиться.

Словом, категоричних змін на дорогах нам ще чекати. Йдеться не лише про технологічні умови електромобіля, а й про зміни, що відбуваються всередині суспільства, та постійне розширення поінформованості про охорону навколишнього середовища. Чи у всіх електромобілів у світі є майбутнє? Так, вони роблять! Досить подивитись дані, які чітко вказують, який рубіж подолала галузь за останні десять років. Моделі електромобілів збільшать свій запас ходу, стануть більш ефективними, а їх ціни з часом стануть доступнішими.ними.

електричний дорожній електромобіль

Чи зможуть електромобілі замінити автомобілі із двигуном внутрішнього згоряння?

Не доводиться довго думати над питанням, чи електромобілі замінять двигун внутрішнього згоряння. Останнє десятиліття показало, що розвиток автомобільної промисловості, зокрема технологічне, призвело до появи нових рішень. Відповідно до вищевикладеного, ми вважаємо, що електромобілі електрифікуватимуть дороги у дедалі більшій кількості, завдяки збільшенню доступності цих автомобілів, розвитку інфраструктури, а також запасам ходу, які дозволять здійснювати більш тривалі поїздки. Чи можна буде говорити про повне домінування е-сектору у розрізі транспортних засобів, ми дізнаємось у майбутньому.

Моделі електромобілів

Моделі електромобілів

На нашому сайті ми відправимо вас у захоплюючу подорож моделями електромобілів, популярність яких зростає з кожним роком. Ми впевнені, що електромобіль підкорить ваше серце. Автомобілі з нульовим рівнем викидів — це виклик, пов’язаний із необхідністю необхідних змін, а також з можливостями, які пропонують сучасні технології.

Ми прагнемо бути екологічними у всіх галузях промисловості, у тому числі й у автомобільній. Вирушайте в зелену подорож найгарячішими прем’єрами та дебютами. Перевірте, чим електромобілі можуть здивувати вас.

Моделі електромобілів
Scroll to Top