Головна сторінка » Як зарядити електромобіль вдома
Чи можна зарядити електрокар у домашніх умовах?

Як зарядити електромобіль вдома

Як зарядити електромобіль вдома. Електромобіль, оснащений електродвигуном, можна практично без застережень назвати електропристроєм – таким же, як будь-який побутовий прилад, що працює від розетки. Єдиним нюансом є вид споживаного машиною струму: якщо в мережі він змінний, то авто – постійний.

Водночас ця відмінність для рядового автовласника не відіграє жодної ролі, оскільки виробники електромобілів заздалегідь подбали про створення спеціальних перехідників і навіть внутрішніх зарядних пристроїв, що мають вбудовану функцію перехідника. Завдяки новим технологіям заряджання електромобіля в будинку від звичайної 220-вольтової розетки стає цілком реальним!

Як заряджати електромобіль вдома?

Для підзарядки акумулятора мало увімкнути її до джерела електричного струму. Основну функцію виконує встановлений автомобільний зарядний пристрій, щоб швидше заряджався акумулятор треба потужний пристрій, щоб потім в автономному режимі віддавати її численним споживачам – двигуну та електросистем машини. Питання – скільки кіловатів потрібно щоб зарядити електромобіль, чи є підключення до домашньої розетки? Потужністю зарядного пристрою повинна бути від 3,6 кВт і вище, навіть старі моделі бюджетного Nissan Leaf можуть під’єднатися до побутової електромережі. Якщо ж глянути на зарядники сучасних електрокарів, то виявиться, що переважна більшість з них підійде для такого способу поповнення енергії:

Цікаво  Toyota оголосила ціни на свій перший електричний кросовер

Як зарядити електромобіль вдома

  • FIAT 500E – 6,6 кВт;
  • KIA SOUL EV – 6,6 кВт;
  • E-GOLF – від 3,6 до 7,2 кВт;
  • BMW I3 – 7,4 кВт;
  • MERCEDES B-CLASS – 11 кВт;
  • TESLA S – від 11 кВт та вище.
Як зарядити електромобіль вдома

За допомогою спеціального кабелю виконується заряджання електрокара від домашньої розетки, на одному кінці якого встановлено звичайну виделку, на іншому – штекер відповідного виду (європейський стандарт – Type 2). На кабелі стоїть захисний блок, який захищає від перегріву та коротких замикань.

Цікаво  Nio ET5 огляд моделі

Яка кількість енергії та часу піде заряджанням в домашніх умовах електрокара?

На підключення потужних зарядних пристроїв домашні електромережі не розраховані. Тому розетка 220 V не запропонує такої швидкої зарядки як повноцінні автомобільні електростанції. У середньому, доводиться говорити про триразову різницю. Якщо на повне відновлення акумулятора на станції йде 5 годин. В умовах будинку знадобиться 15 годин.

Як зарядити електромобіль вдома

З огляду на появу т.з. комплексів супершвидкої зарядки потужністю до 500 кВт-год, що дозволяють витрачати на поповнення енергії акумуляторами лічені десятки хвилин. «домашня» зарядка ще більше поступатиметься за часом, що витрачається на неї. Тут і деякі відмінності, що стосуються типів розеток: трифазні набагато швидше передають заряд, ніж однофазні. Якщо ж підраховувати витрати на зарядку електрокара в домашніх умовах. Найточніші дані нам надасть показник місткості акумулятора.

Прокрутити вгору