Головна сторінка » Як зробити брагу з цукру
Як зробити брагу з цукру

Як зробити брагу з цукру

Як зробити брагу з цукру. Найпоширенішим напоєм є самогон із цукрової браги, який виготовляють винокури у домашніх умовах. Саме за його виробництво насамперед беруться винокури-початківці. За дотримання технології виробництва якість самогону буде кращою, ніж у заводської горілки. Але гарний самогон можливо отримати тільки з правильно зробленої цукрової браги. Корисно та цікаво

Пропорції та розрахунок

Як зробити брагу з цукру

З одного кілограма цукру у середньому після відділення шкідливих фракцій при перегонці виходить приблизно 0,8 літра сорокаградусного самогону. Співвідношення цукру та води, так званий гідромодуль, у цукровій бразі приймається 1 до 4. Так для отримання 4 літрів дистиляту 40%, беремо 5 кг цукру, 20 літрів води і 100 г сухих або 500 г пресованих дріжджів.

Спиртові дріжджі

Як зробити брагу з цукру

Величезне значення для приготування хорошої цукрової браги грає якість дріжджів, їх роль неможливо недооцінити. Використовуйте спиртові дріжджі, за допомогою яких Ви отримаєте міцнішу брагу.

Як зробити брагу з цукру. У процесі бродіння виділятиметься менша кількість шкідливих продуктів життєдіяльності дріжджів, практично відсутні неприємні запахи й піноутворення. На ринку представлена ​​велика кількість дріжджів різних видів. Випускають спиртові дріжджі для виготовлення горілки, рому, віскі інших алкогольних напоїв.

Цікаво  Як приготувати домашній квас — перевірений рецепт

Вода: Як зробити брагу з цукру

Як зробити брагу з цукру

Від якості води багато в чому залежить смак напою. Вода для браги має бути чистою, гарної якості. Самогонники-початківці недооцінюють цей момент. Не використовуйте для приготування браги кип’ячену або воду, відфільтровану системою зворотного осмосу. У ній відсутній кисень, необхідний для нормальної життєдіяльності дріжджів. Якщо використовуєте водопровідну воду з-під крана її необхідно відстояти протягом доби для видалення хлору.

Цукор

Перед закладкою на брагу цукор інвертують. За науковою назвою ховається простий процес приготування цукрового сиропу. При інвертуванні молекули сахарози розкладаються на простий моноцукор – глюкозу і фруктозу. Дріжджам легше їх переробити, тому бродіння йде інтенсивніше. Крім цього, при інвертуванні гинуть різні шкідливі мікроорганізми, що знаходяться на поверхні цукру. Процес не обов’язковий, але бажаний. Якщо Ви не плануєте здійснювати інвертування, просто розчиніть необхідний об’єм цукру у невеликій кількості окропу та влийте отриманий сироп у бродильну ємність з водою.

Цікаво  Суп із нуту

Як інвертувати цукор

самогон

Технологія інвертування цукру така. Пропорції дано для приготування 20 літрів цукрової браги. У каструлю заливаємо 2 літри теплої води та розчиняємо у ній 4 кілограми цукру. Отриманий сироп доводимо до кипіння і варимо протягом 5 хвилин, знімаючи при цьому піну, що утворюється. Як зробити брагу з цукру.

Далі акуратно, постійно помішуючи, додаємо в киплячий сироп 10 – 15 г лимонної кислоти. При цьому утворюється велика кількість піни. Накриваємо каструлю кришкою і на повільному вогні варимо сироп протягом години. У бродильну ємність заливаємо 15 літрів води і туди поміщаємо отриманий розчин.

Бродіння: Як зробити брагу з цукру

На бродильну ємність встановлюють гідрозатвор і поміщають у тепле приміщення. Температура бродіння повинна бути 25 – 32 ° C, при більшій дріжджі гинуть, при меншій інтенсивності їх роботи знижується і вони «засинають» осідаючи на дно. Дріжджі не люблять перепадів температур, тому важливо забезпечити стабільну температуру у приміщенні з бродильною ємністю.

Цікаво  Освітлення браги

Зазвичай час бродіння становить від 3 до 7 днів, проте існують турбо дріжджі, за допомогою яких можна виготовити брагу за добу. Ознаками закінчення процесу є припинення виділення газу (гідрозатвор перестав булькати), відсутність солодкого смаку в отриманому напої та наявність осаду на дні бродильної ємності.

Освітлення браги: Як зробити брагу з цукру

самогон

Перед перегоном необхідно здійснити дегазацію та освітлення отриманої браги, без цього етапу неможливо отримати самогон належної якості. Дегазацію здійснюють шляхом нагрівання браги до 50°C, при цьому ми видаляємо залишки вуглекислого газу, що міститься в рідині, а також вбиваємо дріжджі, що відпрацювали. Освітлюють брагу за допомогою екологічно чистої дрібнодисперсної глини. Речовина називається – бентоніт.

Якщо Ви дотримувалися всіх етапів приготування, то в результаті у Вас має вийти прозора рідина, жовтуватого кольору на смак, що нагадує сухе шампанське без газу.

Прокрутка до верху