Головна сторінка » Освітлення браги
освітлення браги

Освітлення браги

Освітлення браги. Бентоніт це вид тонкодисперсної, екологічно чистої глини, яка має високу адсорбуючу здатність. Здавна бентоніт застосовується у виноробній промисловості для освітлення вин, але він чудово підходить і для очищення. Більше цікавої інформації у розділі Корисно та цікаво

При контакті бентоніту з брагою його пориста структура пов’язує розчинені у ній речовини. Вміст спирту в бразі при застосуванні винного бентоніту не зменшується, оскільки він хімічно нейтральний до етилового спирту.

Цікаво  Як приготувати домашній квас — перевірений рецепт

Освітлення браги бентонітом

Для освітлення браги спочатку бентоніт необхідно розчинити у теплій воді температурою 50-55°C. При розчиненні бентоніт висипаємо у воду, а не навпаки. Розчиняємо його так, як роблять манну кашу, повільно додаючи безперервно помішуючи, щоб уникнути виникнення грудок.

Оптимальне співвідношення 1 до 16, на 1 літр води 60 г бентонітової глини. Після розчинення необхідно залишити бентоніт на пару годин для повного всмоктування. Перед внесенням до браги консистенція розчину має бути як у рідкої сметани.

Цікаво  Суп із нуту

Далі вливаємо розчин тонким струмком в бродильну ємність і старанно перемішуємо. Якщо Ви зробили все правильно, результат буде видно вже через 15 хвилин, а повне освітлення відбудеться через кілька годин. Необхідна кількість бентоніту 3 г на один літр браги. Відео

Прокрутка до верху