Головна сторінка » Квіти дельфініум – вирощування, сорти й розміщення в саду
Квіти дельфініум

Квіти дельфініум – вирощування, сорти й розміщення в саду

Квіти дельфініум – вирощування, сорти й розміщення в саду. Дельфініум – красива квітка, що має різноманітні сорти. Дізнайтеся, які бувають види, коли цвіте дельфініум і як за ним доглядати. У цій статті ви знайдете всю найважливішу інформацію!

Якщо ви хочете оживити свій сад і збагатити його барвистими квітами, дельфініум ідеально підходить для цієї мети. Розташувати їх у вашому домашньому просторі не складно, а догляд за ними не дуже вимогливий.

Як виглядає дельфініум? Характеристика

Дельфініум садовий (Delphinium elatum L.) — високий красиво квітучий багаторічник. Для нього характерні суцвіття, що височіють, і ажурні пір’ясті листя, які повністю покривають стебло. Безліч його сортів і видів дозволяє підібрати кольори та розміри, які найкраще нам підходять.

Родом квітка з Азії та Європи. Належать до сімейства лютикових (Ranunculaceae). Деякі сорти досягають 200 см у висоту, а забарвлення їх п’ятипелюсткових квіток:

 • Синій,
 • білий,
 • рожевий,
 • червоний,
 • фіолетовий.

Завдяки своєму походженню дельфініум легко вирощувати в нашому кліматі. Щоб мати ідеальний вигляд під час щорічного цвітіння, потрібно лише кілька процедур догляду.

Delphinium ajacis — однорічний дельфініум, рослина, що походить з Африки. Він виростає до 100-150 сантиметрів, а догляд за ним нічим не відрізняється від догляду за багаторічним дельфініумом. Кольори тут білий, рожевий і фіолетовий.

Дельфініум – сорти

Жайворонок садовий можна розділити на три групи:

 • Elatum – довговічна, з тонкими пагонами висотою 140-200 см, малорозгалуженими,
 • Белладонна – невелика, всього 80-140 сантиметрів з розгалуженими суцвіттями,
 • Пасифік – відносно високий сорт, пагони досягають 100-180 сантиметрів, а суцвіття великі і щільні, але лежкість у них не така хороша, як в інших сортів.

Також є кілька сортів, які дуже популярні в наших садах. Це:

 • Дельфініум білий (сорти Magic Fountains, Galahad),
 • дельфініум блакитний (сорти Blue Bird, Excalibur Light Blue),
 • дельфініум пурпурний (сорти Sweet Sensation, King Arthur),
 • дельфініум рожевий (сорт Бузкова троянда Екскалібур),
 • дельфініум червоний (сорти Consolida Red, Red Caroline).

Квіти дельфініум – Як посадити дельфініум? Коли садити?

Коли сіяти дельфініум багаторічний? У ящики, наповнені торф’яно-корийним субстратом, насіння поміщають на рубежі січня та лютого. Дельфініуму великому (тихоокеанському) і дельфініуму багаторічному (елатуму) для проростання потрібно 12-14 градусів за Цельсієм, а для беладони – до 22 градусів за Цельсієм. Кожен з них повинен мати доступ до сонячного світла.

Цікаво  Обрізка дерев зимою - що робити в саду в січні?

Через 4-6 тижнів пересадіть розсаду в окремі горщики. Коли садити дельфініум багаторічний в ґрунт? Висаджувати розсаду в ґрунт можна з весни до осені.

квіти в саду

Залежно від розміру сорту дельфініума пам’ятайте про дотримання відповідної відстані між рослинами. Як густо слід садити ці квіти? Для Belladonna потрібна відстань 50 × 50 см, для Elatum — 90 × 50 см, для Pacific — 25 × 25 см.

Однорічні дельфініуми можна висівати безпосередньо в ґрунт з березня по травень або з вересня по жовтень. Осінній посів дельфініума викликає більш рясне цвітіння квітів. Відстань між ними повинна бути 50 × 80 см.

Які вимоги до ґрунту і місця у дельфиниума?

Шукаючи ідеальне місце для дельфініумів, варто розглянути теплі місця, захищені від вітру та сонячні. Клумба, незабудована ділянка під парканом – це будуть ідеальні ідеї. Якщо виставка буде занадто тіньовою, дельфініум звичайний розквітне і може навіть не зацвісти.

Ви також повинні подбати про правильний ґрунт. Найкраще, якщо він характеризується родючістю, водопроникністю та лужним pH. Також було б непогано їсти перегній з додаванням кальцію.

Дельфініум садовий – вирощування

Багаторічний і однорічний дельфініум мають дуже схожі вимоги до догляду. Дотримуючись наведених нижче порад, ви точно будете задоволені тим, як виглядатимуть ваші рослини через кілька місяців після посадки.

Як поливати й удобрювати дельфініум?

Чи вимоглива ця квітка до поливу? Дельфініум не завдасть вам клопоту! Його глибока коренева система забезпечує рослину завжди достатньою кількістю води. Єдиний час, коли їх дійсно варто поливати, – це період тривалої посухи.

Ласки чутливі до грибкових захворювань. Тому під час поливу слід уважно ставитися до поливу листя та квітів рослини. Це захистить його від змін, які можуть навіть призвести до його в’янення.

Цікаво  Катальпа - вирощування і найкрасивіші сорти.

Чим удобрювати дельфініум? Багатокомпонентне добриво повільної дії найкраще підходить для цієї мети. Використовувати його варто один раз, навесні. Завдяки цьому ми не ризикуємо засоленням ґрунту і, отже, надмірним удобренням.

Квіти дельфініум – паличка й обрізка дельфініума

Як доглядати за цією унікальною квіткою? Дельфініум, а особливо його високорослі сорти, потребує опори. Використовуючи кілки та правильно підв’язуючи квіти, вони не зламаються навіть під час сильного вітру.

фото

Обрізка – це процедура, завдяки якій дельфініуми зацвітуть знову в тому ж році. Після першого цвітіння варто обрізати відцвілі суцвіття приблизно на 10 сантиметрів над землею. Завдяки цьому наприкінці літа ми побачимо гарні барвисті квіти. Також після цвітіння варто зрізати рослину – цього разу прямо до землі.

Як зимувати живокіст?

Чи є дельфініум багаторічником, ви вже знаєте. Звичайно, однорічні сорти краще просто прибрати з саду, а ось багаторічні можна перезимувати без проблем. Дорослі екземпляри не потребують спеціального захисту.

Однак молодий дельфініум потребує догляду за тепловим комфортом. Для цього його можна накрити агротканиною або замульчувати корою чи листям. Завдяки цьому саджанці неодмінно доживуть до весни у відмінному стані.

Дельфініум – розмноження

Розмножити дельфініум можна двома способами. Один присвячений рослинам тихоокеанської групи, другий – елатуму та беладоні. Перший — отримання насіння, а другий — розмноження діленням.

Як отримати насіння дельфініума? Тільки не зрізайте квіти після того, як вони відцвітуть, а дочекайтеся, поки вони перетворяться на насіннєві коробочки й дозріють.

квіти в саду

Коли слід ділити багаторічну рослину? Рання весна. Перед цим бажано помістити материнську рослину в місце з температурою близько 2 градусів за Цельсієм. На рубежі березня і квітня розділіть його на 5-10 частин. Кожен з них повинен мати конус росту та бруньки.

Після поділу материнської рослини варто пересадити розсаду в горщики або ящики. З пересадкою в ґрунт можна почекати до осені.

Квіти дельфініум – Хвороби

Дельфініуми вважаються досить стійкими рослинами, які навряд чи хворіють і добре розвиваються в нашому кліматі. Однак існують шкідники й хвороби, властиві саме цим квітам.

Цікаво  Догляд за тюльпанами – що про це потрібно знати?

Шкідники, які атакують дельфініум, включають:

 • Равлики,
 • попелиці Delphiniobium junackianum,
 • гусениці.

Хлорне вапно чудово бореться зі слимаками та гусеницями, а з попелицею найкраще боротися за допомогою спеціальних засобів. Таку продукцію пропонують Biopon, Agrecol і Target. Ви можете знайти кожен із них на Morele.net!

До грибкових захворювань, що вражають дельфініум, відносяться:

 • Борошниста роса (сірувато-білий наліт на листках і стеблах),
 • бактеріальна чорна плямистість (чорні плями з’являються з нижньої частини рослини та розвиваються до верхівки),
 • кільцева плямистість (жовті плями на листі).

Кожну з цих хвороб можна вилікувати на ранніх стадіях, але іноді вже пізно і рослину потрібно видалити, щоб вона не загрожувала іншим квітам. Однак, якщо ви хочете боротися з хворобами -, вам слід озброїтися фунгіцидом. Наприклад, відмінно підійде Agrecol або Target. Слід вибирати ті, які описані як препарати від грибкових захворювань.

Дельфініум – коли цвіте?

Жайворонок садовий цвіте двічі на рік, якщо за ним правильно доглядати. Перший раз відбувається навесні, а другий раз в кінці літа. Однорічні дельфініуми, навпаки, цвітуть з червня до кінця серпня.

Якщо ви хочете помилуватися прекрасними квітами дельфініума подвійного, не забудьте правильно обрізати рослину після першого цвітіння. Завдяки цьому він буде прикрашати ваш сад і в другій половині літа.

Квіти дельфініум – як розташувати дельфініуми в саду?

Дуже декоративні, високі дельфініуми можуть бути частиною красивих бордюрних композицій. Завдяки своїм розмірам вони ідеально підходять як останній ряд у декоративній композиції, створюючи цілісне тло для інших рослин.

З чим поєднувати дельфініум? Ідеально поєднується з маками, ромашками, шишками, люпином і навіть декоративними травами. Ця рослина, безумовно, додасть багато фарб у ваш будинок.

фото

Одноколірні клумби — чудова ідея. Завдяки різноманіттю кольорів ви можете вибрати, наприклад, блакитні дельфініуми й підібрати до їх кольору інші квіти.

Дивіться також: Арніка – види, вимоги, догляд, властивості

Прокрутка до верху