Головна сторінка » Композиції з кімнатних рослин
Композиції з кімнатних рослин

Композиції з кімнатних рослин

Композиції з кімнатних рослин. Ми можемо посадити різні квіти в один горщик. Однак це повинні бути рослини з подібними вимогами.

Ми можемо створити цікаві композиції з горшкових квітів. Однак будьте обережні – не всі квіти будуть добре рости в компанії один одного. Ми покажемо вам, як комбінувати кімнатні квіти.

Цікава композиція з горшкових рослин може виглядати дуже ефектно, але перш ніж зважитися на її покупку, варто уважніше розглянути всі використані в ній рослини. Часто буває так, що спочатку приваблива горщикова композиція через короткий час втрачає свою декоративність і перестає бути декоративною, а рослини, що її утворюють, або надмірно розростаються, або хворіють, або гинуть (наприклад, кротони або колеуси сильно розростаються або їх пагони надмірно витягуються). , а красиво квітучі гузманії та фрезії декоративні лише близько 2-3 місяців, тому що після цвітіння їх розетки відмирають).

Тому, перш ніж купувати або створювати композицію горшкових рослин, ми повинні спочатку знати вимоги до вирощування всіх видів, які в ній використовуються. Якщо разом посадити сонцелюбні рослини з квітами, які віддають перевагу тінисті місця, то може виявитися, що деякі з них будуть страждати від нестачі світла (в темному місці їх пагони почнуть витягуватися, а листя бліднуть), а іншим зашкодить занадто сильне сонце (пошкодяться листя та квіти). спалені).

Цікаво  Драцена - вирощування в домашніх умовах

Які кімнатні квіти не можна садити разом

З цієї причини не варто поєднувати світлолюбні кипарисовики, юки, каланхое або різноколірні горшкові рослини (наприклад, ряболистий кротон) з папоротями, звичайними плющами, гіацинтами або бегоніями, які віддають перевагу півтіні.

Не слід поєднувати в одній композиції рослини з різними вимогами до вологи. Види, які віддають перевагу постійно вологому ґрунту (наприклад, спатифіти, папороті, плетисті фікуси, фітонії), у поєднанні з рослинами, які чутливі до надлишку води в ґрунті (наприклад, сукуленти, драцени, ходжа, фіолетові грифи, сансевієрії), швидко втратять свою декоративну цінність. і почати хворіти. Одні постраждають від посухи (листя сохне, і рослини стають чутливими до нападів шкідників, таких як павутинний кліщ), інші постраждають від надмірного поливу (коренева гниль, відмирання рослин, грибкові захворювання).

Цікаво  Араукарія кімнатна догляд

Композиції з кімнатних рослин – враховуйте розміри рослин

Іншим важливим фактором, що визначає поєднання кімнатних рослин в одній композиції, є розмір і характер росту окремих видів. У молодості більшість рослин маленькі, здаються мініатюрними, але з часом відмінності в їхньому зовнішньому вигляді стають помітнішими. Одні постійно зберігають компактну форму, інші розвивають довгі пагони, треті досягають великих розмірів.

Тому, якщо ми вирішимо посадити в один горщик великий фікус або інжир лілійний, або диффенбахію з маленькою фітонією, бегонією або фіалковим грифом, через деякий час рослини доведеться пересадити в окремі горщики, тому що вся композиція втратить гармонійність. розташування (великі рослини заглушать дрібніші).

Подібна ситуація стосується рослин, які широко ростуть за допомогою підземних кореневищ і столонів (наприклад, цибора, нефролепіс) або створюють розгалужену кореневу систему (наприклад, зелистка). Однак в їхньому випадку вихід може полягати в тому, щоб посадити рослини в окремі горщики й помістити їх в один загальний горщик. Щоб замаскувати окремі горщики, їх можна покрити мохом, рафією або іншим природним матеріалом.

Цікаво  Кімнатні квіти калачики – рослина з лікувальними властивостями.
квіти

Гармонійні композиції в горщику

Поєднуючи рослини, ми також повинні пам’ятати про дотримання відповідних пропорцій. Потрібний ефект буде досягнутий, якщо для створення композиції ми використовуємо три види рослин: високі, які є найсильнішим і високим елементом композиції, низькі та гіллясті, які будуть наповнювати рослини, і амортизаційні рослини, які доповнюватимуть весь комплекс. склад. До прикладів композицій, які залишаться декоративними надовго, можна віднести наступні:

  • Спатифіллум «Близнюки» + бегонія королівська + інжир плетистий «Сонячний»,
  • пальма хамедора (рослина велика, але повільно зростаюча) + папороть нефролепис сорт «Даффі» + плетиста фіга сорт «Сонячний»,
  • Спатифіллум «Близнюки» + інжир плетистий «Сонячний» + фітонія,
  • Спатифіллум «Близнюки» + кордиліна + бегонія королівська + фігове дерево плетисте,
  • хамедора + бегонія Мейсона + плющ звичайний,
  • Бегонія Бауера + кущова кордиліна сорт «Ківі» + плющ звичайний.

Дивіться також: Які квіти для дитячої кімнати?

Прокрутити вгору