Головна сторінка » LED у порівнянні з Xenon: Плюси та мінуси

LED у порівнянні з Xenon: Плюси та мінуси

LED у порівнянні з Xenon

LED у порівнянні з Xenon. Ксенонові та світлодіодні фари не є чимось особливим. Сьогодні така автомобільна оптика відправила на пенсію звичайні галогенні фари, які не можуть конкурувати з новими технологіями. Експерти також вважають, що зовсім скоро світлодіодна оптика витіснить ксенонове освітлення.

Чи це правда? LED-фари невже краще за ксенон? Нижче наводимо вам порівняння двох абсолютно різних технологій, відзначаючи кожного виду оптики плюси та мінуси.

Світлодіодні фари недоліки та переваги:

LED у порівнянні з Xenon

Світлодіодні фари належати до оптики, яка використовує як джерела освітлення світлодіоди. Сьогодні вони застосовуються в автомобільній галузі завдяки низці переваг: яскравості, насиченому світлу, тривалий термін єксплуатації та низькому енергоспоживанню.

Світлодіодні фари та їх переваги

1. Енергоощадження: низьке енергоспоживання та висока ефективність. Рівень використання енергії світлодіодного джерела світла сягає 80% і більше.

2. Захист навколишнього середовища: відсутні інфрачервоні промені та ультрафіолету, відсутність тепла, випромінювання, відблиски невеликі, використані лампи (відходи) переробляються, відсутне забруднення навколишнього середовища, можна торкатися до ламп, якість світла висока, чистий екологічний продукт.

3. Тривалий термін єксплуатації: зазвичай до десятків тисяч годин. Вважають, якщо використовувати світлодіоди, не потрібно змінювати LED-оптику.

4. Яскравість висока: досягає 3500 люмен.

5. Невеликий розмір – ще одна перевага. У дизайнерів свободи більше завдяки компактному розміру діодів під час створення стилю фар. Маленький розмір означає більше місця для дизайнерських рішень при проєктуванні та створенні оптики.

Користуючись невеликим розміром світлодіодів, у дизайнерів є можливість добавити на передню фару безлічь лінз не стандартного розміру.

6. Чудово реагують на вібрацію: проста структура LED-фари.

7. Швидке включення лампи вмикаються, відгук миттєвий.

Недоліки світлодіодних ліхтарів

LED у порівнянні з Xenon

1. Висока вартість – у кілька разів перевищує вартість галогенної лампи.

2. Тепловиділення: світлодіод використовує діодне джерело світла, яке є джерелом холодного світла, і практично не видає тепло. Проте тепло, звичайно, виділяється.

Також нагрівається і плата, яка закріплена у фарі. На жаль, тепло впливає на термін єксплуатації LED-оптики. У результаті чим гірша у фарі система тепловиділення, тим менший термін служби оптики.

3. Немає єдиного стандарту: у світі немає єдиних відповідних правил для світлодіодних автомобільних фар. Вимоги до виробництва чітко не регламентовані, внаслідок чого багато автовиробників нині не особливо дбають про якість світлодіодної оптики.

LED у порівнянні з Xenon

В результаті якість LED-продукції залишає бажати кращого. Саме тому на ринку часто зустрічаються автомобілі із заводським шлюбом LED-оптики.

4. Високі витрати на переоснащення автомобілів LED-оптикою: через різницю між типом випромінювання світла автовиробнику для оснащення ксенонових автомобілів світлодіодною оптикою доводиться витрачати великі гроші на переобладнання.

Цікаво  2-е покоління Toyota Aygo

На жаль, ці дві технології несумісні. Навіть фари із лінзами під ксенон не підходять під LED-лампи. У результаті, якщо автовиробник хоче оснастити будь-яку модель LED-оптикою, йому доводиться ставити зовсім інші блок-фари, а також пов’язане з роботою світлодіодів електрообладнання.

5. Дорожнеча та складність ремонту світлодіодних фар: на жаль, більшість автодилерів не займаються ремонтом світлодіодних фар. Зазвичай, якщо у вашій машині виходить з ладу LED-оптика дилер пропонує встановити нову фару.

Недоліки та переваги ксенонових ламп

LED у порівнянні з Xenon

Ксенонові лампи називають газорозрядними фарами (HID – ксенонова дугова лампа). У ксеноновій лампі світиться електрична дуга, розташована в скляній колбі, наповненій газом ксеноном. В результаті світіння дуги лампа дає яскраве біле світло, схоже по спектру з денним сонячним світлом.

Колірна температура ксенонових ламп знаходиться в діапазоні 4200-6000K залежно від типу та марки. Ксенонові встановлюються в спеціальні лінзи, які грають роль своєрідних об’єктивів, внаслідок чого візуальний ефект яскравого світла стає щекраще.

Переваги ксенонових ламп

1. Відмінна колірна температура: HID-лампа може виробляти 4000-12000 колірної температури світла (у Кельвінах), що близько до кольору полуденного денного світла. Людське око сприймає світло ксенонової лампи зручно.

2. Висока яскравість: 35 Вт  може виробляти 3500 люмен (сила світла).

3. У порівнянні з галогенними лампами ксенонові джерела освітлення менше споживають енергії: потужність ксенонових ламп зазвичай становить 35 Вт, а потужність звичайних галогенних ламп становить 55 Вт. У результаті ксенонових ламп більше енергозбереження, ніж у звичайних галогенних джерел освітлення.

4. Тривалий термін служби: ксенонові лампи мають електронно-збуджений газ, немає вольфрамового дроту, тому термін служби ксенонових джерел освітлення досить великий. У середньому лампи можуть працювати близько 3000 годин.

5. Висока стабільність: після збою системи живлення та батареї блок розпалювання ксенонових ламп перестає працювати, автоматично відключаючи джерела освітлення, захищаючи їх від перепаду напруги.

6. Високий рівень безпеки: ксенонові лампи, у разі несправності, не гаснуть миттєво. Тож у водія буде час з’їхати на нічній дорозі на узбіччя.

Недоліки ксенонових ламп

1. Для ксенонових ламп необхідний блок розпалювання та нові дроти: використання лампи має використовуватися з додатковим обладнанням. Так, для роботи необхідний перетворювач напруги, який збільшить 12 до 23000 В.

2. Складна установка: установка фар у порівнянні з світлодіодними вогнями складніша.

В цей час автомобілів з галогенними фарами стає все менше і менше. Судячи з авторинку, все частіше автовиробники роблять вибір на користь ксенонових або світлодіодних фар.

Цікаво  Коли міняти шини

Галогенні джерела світла автовиробники застосовують для зощядження. Зменшивши до мінімуму його собівартість. Саме тому на автомобілях економклас сьогодні, як і раніше, можна бачити переважно галогенні фари.

Проте дедалі частіше ксенонові та навіть світлодіодні лампи стали з’являтися і на недорогих автомобілях. Але яке джерело світла краще – світлодіоди чи ксенонові лампи?

Як розповіли вам вище, кожне джерело освітлення має свої плюси, так і мінуси. Автовиробники, знають про всі недоліки сучасних автомобільних фар і, звичайно, постійно ведуть доопрацювання сучасних джерел освітлення, оптимізуючи їх фізику.

Сьогодні у багатьох автомобілях з ксеноновими фарами виробники найчастіше використовують подвійні лінзи, які дозволяють одній лампочці працювати як у далекому світлі, так і у ближньому. Причому сучасні технології дозволяють це практично без затримки.

Світлодіодні сучасні фари мають технічно інтегровану систему охолодження, що суттєво збільшило за останні роки термін їхньої служби.

Порівнювати, яка технологія краща, некоректно, оскільки це зовсім різні за змістом технології. Щоб відповісти, які лампи краще, необхідно порівнювати не технології, а їхній фактичний ефект. Тобто потрібно порівнювати, як лампи висвітлюють дорогу у темну пору доби.

LED у порівнянні з Xenon

Порівнюючи як автомобіль з ксеноном освітлює дорогу в нічний час при увімкненому ближньому світлі, можна побачити, як якісно ксенонова лінза генерує яскраве ксенонове світло. Розподіл діапазону освітлення рівномірний. Ефект освітлення темних ділянок дороги на найвищому рівні.

Щоправда, є й мінус. У нашому прикладі є різкий перехід від темного до яскравого, що дає не дуже добрий ефект. Тобто освітленість дороги має різкий перехід у темну область, де ксенонові лампи не висвітлюють дорогу.

Якщо подивитися на ближнє світло світлодіодної фари, то також ви побачите високу та рівну яскравість, дальність освітлення, широту покриття світла.

Але що важливо, при світлодіодному висвітленні немає явного явища загасання джерела світла. Так що в цьому прикладі LED фари дають кращий ефект, ніж ксенон.

Під час руху за містом на неосвітленій дорозі якість далекого світла впливає на безпеку водіння. Порівнюючи далекого світла ксенонових та світлодіодних ламп LED-оптика краще, ніж ксенонові фари. Світлодіоди б’ють далі.

LED у порівнянні з Xenon

Проте з погляду проникаючої здатності світла світлодіоди гірші, ніж ксенонові лампи. Наприклад, у дощові та похмурі дні фактичний ефект освітлення світлодіодів буде значно зменшений у порівнянні з ксеноновою оптикою.

Цікаво  Рейтинг кращих машин ціна/якість 2021

Якщо ваш автомобіль оснащений галогенними фарами, ви можете до оснастити його ксеноновою або навіть світлодіодною оптикою.

Подібне дооснащення автомобіля сучасною оптикою, а також її легалізація коштуватиме чималу суму. Пам’ятайте, що галогенні фари не призначені під ксенонові, а тим більше світлодіодні лампи. Під ксенон або світлодіоди потрібно ставити спеціальні лінзи та коректор фар.

LED у порівнянні з Xenon

При виборі колірної температури ксенонових ламп не варто купувати лампи з колірною температурою вище 6000 К. При колірній температурі понад 6000 К зменшується фактичний ефект ксенонового освітлення, оскільки колір лампи ксенону буде ближче до синього.

LED у порівнянні з Xenon

Для міста ідеально підходить колірна температура від 4300 К до 5500 К. Для заміських шосе більш оптимально 6000 К.

Правда, майте на увазі, що при дощі або тумані лампи 6000 К будуть давати протилежний ефект. Так що в ідеалі ставити ксенонові лампи з колірною температурою понад 4300-4500 К.

Підсумок

LED у порівнянні з Xenon

Ксенонові та світлодіодні фари не ідеальні, як і все у нашому світі. Кожна технологія має свої плюси та мінуси. Отже, остаточний вибір за вами. Все залежить від ваших потреб. Термін служби світлодіодних фар, безумовно, більший.

Наприклад, світлодіоди зможуть опрацювати весь термін служби автомобіля. Але це в ідеалі. Однак через недосконалість технологій, через відсутність єдиних стандартів та вимог до виробництва світлодіодної оптики зараз часто зустрічається заводський брак світлодіодної оптики, яка, на жаль, може виходити з ладу.

Причому найчастіше виходять із ладу не самі світлодіоди, а платня, від якої вони працюють. На жаль, через особливості конструкції світлодіодної фари часто їх ремонт недоцільний. Якщо ж світлодіодна оптика підлягає ремонту, він коштуватиме чималих грошей.

LED у порівнянні з Xenon

Що стосується ксенону, то ця технологія більш перевірена та надійна. Але ксенонова оптика має мінуси. Наприклад, після кількох років використання ксенонових ламп вони починають вигоряти, що впливає на яскравість освітлення. В результаті вам доведеться придбати дві нові лампи.

З погляду розвитку автомобільної оптики згодом, звичайно, світлодіодна оптика, швидше за все, повністю витіснити як галогенні, і ксенонові джерела освітлення.

На цей час світлодіодні фари постійно покращуються. Також ряд автовиробників розвивають новомодну технологію лазерних фар, які вже сьогодні встановлюються на деякі люкс-класи.

Лазерні фари, засновані на світлодіодній технології, вже не мають таких недоліків як освітлення, які мають звичайні LED-фари. Також недавно ряд виробників стали використовувати нове покоління матричних світлодіодних фар, які також ефективніше висвітлюють дорогу.

Прокрутка до верху