Головна сторінка » Toyota bZ4X Електричний кросовер: серійна версія
Toyota bZ4X Електричний кросовер

Toyota bZ4X Електричний кросовер: серійна версія

З виходом на ринок електромобілів Toyota запізнилася, але тепер готується наздоганяти конкурентів. Великий план наступу в цій галузі компанія оприлюднила влітку 2019-го, а минулої весни презентувала першу передсерійну «електричку». Тепер цей кросовер Toyota bZ4X майже готовий до виробництва, і компанія оприлюднила подробиці.

Toyota bZ4X Електричний кросовер

Важковимовний індекс моделі насправді піддається розшифровці. Буквосполучення bZ придумане для електромобілів позначає beyond Zero на новій платформі e-TNGA

Toyota bZ4X Електричний кросовер

За розмірами Toyota bZ4X можна порівняти з нинішнім кросовером RAV4:

  • довжина — 4690 мм (плюс 90 мм),
  • ширина — 1860 мм (+5 мм),
  • висота по плавнику антени — 1650 мм (мінус 35 мм).
За розмірами Toyota bZ4X можна порівняти з нинішнім кросовером RAV4

Завдяки розтягнутій колісній основі (2850 мм замість 2690 мм у Рафіка) електромобіль має інші пропорції, а салон порівнюють з Camry.

За розмірами Toyota bZ4X

Інтер’єр Toyota bZ4X

Куди цікавіша особливість — рульове управління «з проводів», пропонується за доплату. Toyota стане 2-м автовиробником, який буде встановлювати таку систему на серійні машини: компанія Infiniti першою стала у 2013 р., ніхто не наважувався повторити цей досвід. Кілька режимів роботи має рульове управління, адже механізм дозволяє встановити будь-яке передатне відношення, і кросовери матимуть штурвал замість керма. У «гострому» режимі — лише 150 градусів!

Куди цікавіша особливість — рульове управління «з проводів»

Підняті над кермом віртуальні прилади знайомі по автомобілях Peugeot, Тойота теж має досвід з такою компоновкою передньої панелі: Toyota Sienta для японського ринку. У салоні залишилося безліч аналогових кнопок, але медіасистема має розвинене голосове управління, яке також поширюється на клімат-контроль та двірники. А оновлення «по повітрю» працює не лише для мультимедійки, а й для електронних помічників Toyota Safety Sense.

Підняті над кермом віртуальні прилади нам знайомі в основному по автомобілях Peugeot

Передній привід оснащена базова Toyota bZ4X та один електромотор потужністю 204 к.с. Повнопривідна версія потужніша. Крім того там 2 мотори на кожній осі по одному, які видають по 109 к.с. Ітого – 218 сил. Обидва електромобіля мають літій-іонну батарею на 71,4 кВт-год. Напруга – 355 вольтів, а максимальна потужність – 150 кВт: перезаряджання на 80% займе пів години.

Передній привід оснащена базова Toyota bZ4X та один електромотор потужністю 204 к.с.

Передньопривідний масою 1920 кг розгоняеться до 100 км/год за 8,4 с. повнопривідний важить 2005 кг і розгоняється за 7,7 с. На одній зарядці проїде приблизно: 500 і 460 км за циклом WLTC. За доплату можна замовити сонячну батарею на всю площу даху. Це дає 1800 «безкоштовних» км пробігу на рік. Хоча на практиці буде значно менше. Крім того, сонячна батарея та панорамний дах – взаємовиключні опції.

Передньопривідний кросовер масою 1920 кг може розігнатися до 100 км/год за 8,4 с, повнопривідний важить 2005 кг і робить цю вправу за 7,7 с.

Випускатимуть кросовери Toyota bZ4X в Японії та Китаї, а продаватимуть майже по всьому світу. Початок постачання намічено на середину 2022 року. Toyota випустить багато “електричок” до 2025 року п’ятнадцять моделей, з яких сім – сімейства bZ.

Цікаво  Tesla s 2021
Прокрутка до верху