Головна сторінка » Стрітрейсери – хто це такі та як стати стрітрейсером

Стрітрейсери – хто це такі та як стати стрітрейсером

Особливості стрітрейсингу: хто такі стрітрейсери, історія виникнення, автомобілі, правила, легалізація, види.

Вважається, що стритрейсери – любителі швидкісної їзди темними вулицями, несуть пряму загрозу не лише самим вуличним гонщикам, але також звичайним людям – водіям та пішоходам. Насправді стрітрейсери (інша назва дрэг-рейсери) – це не божевільні вуличні гонщики, які не визнають жодних правил, здебільшого це закриті товариства, що живуть за своїми законами.

Серед молодіжних рухів Street Racing є власна філософія, встановлені певні правила, яких повинен дотримуватися кожен гонщик. Однією з головних вимог є забезпечення безпеки на дорозі, зведення ризиків до мінімуму.

Історія виникнення стрітрейсингу

Історія виникнення стрітрейсингу

Цей рух зародився в Америці в штаті Каліфорнія у 30-х роках минулого століття. Для першого заїзду на швидкість було обрано пряму ділянку дороги, прокладеної висохлим днем ​​соляного озера. У цьому змаганні брали участь усі охочі, серед яких були не лише професійні автогонщики, а й просто любителі великих швидкостей. До вибору транспортного засобу особливих вимог не пред’являлися, тому що в ті часи не існувало великої різноманітності.

Під час Другої світової війни традицію було порушено. На цьому звичному місці влаштована військова база повітряних сил країни. У пошуках нових трас гонщики уподобали вулиці Лос-Анджелеса і почали ганяти по них у нічний час. Так виник новий вид спорту під назвою Street Racing.

Інтерес до перегонів США продовжував зростати у міру розвитку автомобільної промисловості. Нові моделі, що випускаються з конвеєрів відомих автопідприємств, мали все більшу потужність, розвивалися високі швидкості. При цьому покоління сучасних автолюбителів навчилося додатково покращувати характеристики машин своїми руками, виникло поняття автотюнінгу.

У країнах Європи Street Racing набув популярності, починаючи з 60-х років. Перші стрітрейсери почали їздити вулицями міст під покровом ночі з середини 90-х, тоді простих громадян з’явилася можливість обзаводитися особистими автомобілями.

Комерційні інтереси Стрітрейсери

Комерційні інтереси

Заповзятливі громадяни з обох боків океану зрозуміли, що на перегонах можна заробити великі гроші:

 • Для проведення змагань почали будуватись спеціальні полігони, треки.
 • З’явилися глянсові журнали з фотографіями нових моделей гоночних автомобілів, з портретами лідерів.
 • Художні фільми, телепередачі, присвячені божевільним перегонам та новим відважним героям.
 • Прямі репортажі із місця змагань.
 • Відкрилися автомайстерні, що надають послуги тюнінгу.
Цікаво  Коли міняти шини

На відміну від комерсантів, справжні вуличні автогонщики занурюються в атмосферу азарту і не вважають нічні перегони спеціальним шоу. Їх повністю поглинає лише швидкість і адреналін.

Правила Street Racing – Стрітрейсери

Стрітрейсери

Здебільшого вуличні автоперегони в нічний годинник є нелегальними перегонами. Але, попри анархізм, у середовищі любителів підвищених швидкостей існують певні правила, що стосуються відбору транспортних засобів за потужністю та дистанцією заїзду.

Співтовариства стрітрейсерів не визнають себе порушниками порядку, в їхньому середовищі суворо дотримуються своїх справедливих законів і правил:

 • Всі заїзди повинні проводитися тільки в нічний годинник у межах міста;
 • під час забігу на вулицях необхідно дотримуватись правил ПДР – це одна з обов’язкових умов (порушення правил дорожнього руху викликає презирство у всієї тусовки та вважається ганьбою серед екстремалів);
 • несправні транспортні засоби не допускаються до перегонів;
 • суворо заборонено створювати небезпечні ситуації на дорозі, що загрожують життям випадкових людей та членів своєї команди.

Легалізація стритрейсингу

Стрітрейсери

Романтики, закохані у стрімкий рух, серйозно захоплені новим віянням, досягали високої майстерності та поваги серед своїх однодумців. Проте поява водіїв-екстремалів викликала у народі серйозний негативний резонанс. Лихі гонщики, що носяться на шаленій швидкості вулицями та площами нічних міст, лякали городян.

У нового руху з’явилися свої шанувальники, але, на жаль, супротивників було набагато більше. Не всім було зрозуміло, хто такі street racers та чим вони займаються.

Організації Street Racing довгий час були поза законом, лише у 2000 році вперше були проведені автоперегони на легальних засадах. Починаючи з цього моменту, в учасників перегонів з’явилося більше можливостей об’єднуватися у великі групи, навчати молодих хлопців, створювати клуби автогонщиків, у яких суворо дотримується закону доріг.

Цікаво  Toyota prado характеристики

В автоперегонах беруть участь тільки ті стрітрейсери, у кого з автомобілем все гаразд. Перед заїздами машини проходять повну діагностику, завдяки чому значно знизилася кількість аварій та травматизму. Особлива увага приділяється стану двигуна, коробки передач, ходової частини, колесам, гальмівній системі.

Види Street Racing – Стрітрейсери

Стрітрейсери

Стритрейсинг буває кількох видів:

 • Дрегрейсинг – це спринтерські парні заїзди прямими ділянками вулиць з максимальним прискоренням на дистанції в півмилі, чверть милі або одну восьму. В одному забігу бере участь два або кілька автомобілів, які беруть старт із однієї лінії. Переможцем заїзду вважається той гонщик, який першим перетинає фінішну лінію.
 • Стритпоінт – це нічні вуличні перегони вільними маршрутами з обов’язковою реєстрацією на гоночних чек-поїнтах. Усі учасники стартують одночасно з однієї точки. При великій кількісті автомобілів їх розбивають по парах, що стартують через однакові відрізки часу. Перед кожним учасником стоїть завдання якнайшвидше прибути в кінцеву точку.
 • Стрітчелендж – це перегони заздалегідь невідомими вулицями, їхня черговість тримається в секреті. Тільки після подолання першого етапу гонщик дізнається про таке.
 • Сіті-стайл – так називається заїзд за маршрутом, зашифрованим в описі місцевості та об’єктів. Учасник заїзду має розгадати шифр, підтвердити, що він бував на цій ділянці та впевнено подолати маршрут.
 • Слалом – це екстремальні перегони по слизькому покриттю. Весь шлях необхідно пройти за найкоротший час.
 • Дрифтинг – це найнебезпечніший вид вуличних перегонів, наприклад повороти на дорогах здійснюються без зниження швидкості.

Автомобілі для стритрейсингу

Стрітрейсери

Для участі у професійних заїздах недостатньо мати власний автомобіль та велике бажання. Тут використовуються спеціальні полегшені авто, оснащені потужним двигуном. У професійних стрітрейсерів машини важать не більше 1 тонни. Потужність двигуна – не нижче 6000 к.с., до перших 100 км/год вони розганяються за 0,8 сек., максимальна швидкість – не менше 500–530 км/год. Найчастіше перегони проводяться на прямих дорогах, тому до управління пред’являються не дуже високі вимоги.

Цікаво  LED у порівнянні з Xenon: Плюси та мінуси

Існує 6 класів авто для стритрейсингу:

 • SL – вуличні автомобілі найлегшого класу з мінімальною вагою не більше 550 кг. Машини цього виду із чотирициліндровим двигуном місткістю не більше 1600 літрів розраховані на звичайні швидкості. Вони не беруть участь у шалених перегонах.
 • FS A – вуличні швидкі машини такої ж ваги, 4-циліндровий мотор повинен вміщувати понад 1600 см3 і розвивати велику потужність. Такі моделі популярніші серед досвідчених гонщиків.
 • FS B – доопрацьовані іномарки з мінімальною вагою 900 кг. Мотори цих машин мають бути із шістьма циліндрами, об’ємом 2000-2500 см3.
 • FS C – імпортні серійні легкові автомобілі із двигунами понад 2500 л. Вага не відрізняється від попереднього класу FS B.
 • US – сюди відносяться машини вагою одну тонну з шести й восьмициліндровими моторами об’ємом понад 3000 куб.см.
 • SS – серійні покращені моделі як закордонний, так і вітчизняних виробників. Легкові автомобілі цього класу повинні бути оснащені 8-циліндровим двигуном із будь-яким об’ємом без обмежень по місткості. Вони повинні долати чверть милі (402 м) швидше за 10 секунд.

Вважається, що тюнінгові автомобілі Subaru нових поколінь найкраще підходять для вуличних перегонів. Сучасні моделі цієї марки оснащені компактними та водночас потужними двигунами. Циліндри під капотом розміщені горизонтально, завдяки чому вдалося підвищити місткість двигуна. Навіть за найшвидшої їзди водії цих машин не відчувають вібрацій.

Стрітрейсери

Досвідчені автогонщики, що беруть участь в офіційних ралі, не дозволяють собі носитися містом на шаленій швидкості. Їм нема чого цього робити, тому що вони сповна отримують свій адреналін на гоночній трасі. Багато з них у звичайних умовах навіть не перевищують позначку 50 км/год.

Прокрутка до верху