Головна сторінка » Науково фантастичні фільми 1950-х, які досі захоплюють
Науково фантастичні фільми

Науково фантастичні фільми 1950-х, які досі захоплюють

Науково фантастичні фільми – список із десяти науково фантастичних фільмів 1950-х років, які залишилися досить блискучими, щоб досі захоплюватись ними.

Для сьогоднішнього глядача, який шукає в кіно стрімкої дії та солідної дози видовищності. Досягнення 1950-х у сфері фентезі здаються нецікавою мелодією минулого. Хоча у дискурсі виникають окремі, класичні науково фантастичні назви. Вони і трактуються як моделі, але на запитання «чому» і «звідки їх унікальність» складно.

Розмова про День, коли Земля зупинилася, подібна до спогаду про військові заслуги прадіда. З яким ми ніколи не мали можливості познайомитися особисто, асоціюючи його тільки по фотографії. Отже, уявімо деякі із чудових фантастичних ігор 1950-х років, які має знати кожен шанувальник фентезі. Вони досі захоплюють дух, іноді не стільки за реалізацією, скільки за сміливим змістом.

Науково фантастичні фільми

Заборонена планета

Науково фантастичні фільми 1

Якби мені довелося назвати один фільм 1950-х років, який усім, хто цікавиться науковою фантастикою, слід подивитися як домашнє завдання, я б назвав його. Якщо ви не хочете витрачати час на решту ігор у цьому списку, просто загляньте. Ви отримаєте все, чим був жанр наукової фантастики у 1950-х роках, а також те, чим він зрештою став. Характерна театральність переплітається тут із видовищністю завдяки тому, що у фільмі робиться сильний акцент на спецефектах. Новаторський характер цієї постановки підкріплюється і появою в ній штучного інтелекту — робота Роббі — але таким чином, що він встановлює стосунки з людьми, а не лише загрожує їм.

Важливо й те, що цей фільм — не стільки безневинна космічна опера, скільки історія, заснована на солідному, глибокому сценарії, що є екранізацією класичної п’єси Вільяма Шекспіра під назвою Буря.Якщо ви ще не надихнулися, хочу додати, що одного з головних героїв грає не хто інший, як сам Леслі Нільсен — наш улюбленець із серії «Голий пістолет». Без «Забороненої планети» точно не було б «Зоряного шляху» і точно не було б наукової фантастики в тому вигляді, в якому ми її знаємо.

Фантастичні фільми

Прокляте село

фільм 2

Дуже швидко творці Села Проклятих беруться до справи. Насправді це один із моїх улюблених аспектів ранніх фантастичних фільмів — вони дуже короткі, зазвичай не більше півтори години, що робить їх нудними та монотонними. Прокляте село триває всього годину з чвертю, але не можна сказати, що авторам не вдалося показати те, що вони задумали. Є таємнича сила, яка стає пов’язаною з космосом у ході фільму. Під дією цієї сили люди впадають у кому, а через деякий час від цієї коми народжуються діти.

Як ви розумієте, це незвичайні діти, адже вони здатні на парапсихологічні подвиги. Ці дитячі особи лякають мене досі (я б не хотів, щоб моя дитина колись так дивилася на мене). Це, напевно, одна з перших кіноконцепцій, що точно передають жах із, здавалося б, невинної дитячої особи, яка замість посмішки відбиває безпристрасність. Кінець цієї короткої, але місткої розповіді, яка десь метафорично ще належати до суспільних забобонів, заворушення та викликані ними погроми (у тому числі євреїв) також є прикладом однієї з найпохмуріших кінцівок в історії науково-фантастичних фільмів. Я напевно рекомендую це.

Цікаво  Частина 2: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Науково фантастичні фільми

День коли земля зупинилася

Науково фантастичні фільми 3

У випадку з цим шедевром Найголовніше в Джеку Арнольді – це його вимова. Дуже спокійний фільм, хоч і до певного моменту. Адже в його основі лежить класична тема зустрічі людини з інопланетною, розумною формою життя з космосу. Літаюча тарілка з незнайомцем приземляється на Землю. Подання цієї теми нагадує євангельську обіцяну зустріч зі Спасителем Ісусом. Як з’ясовується, новачок поки що пацифіст стосовно землян і підносить нам урок.

Умовою, однак, є те, що людина має виконувати свої вимоги. Роки спостереження за розвитком людської цивілізації на відстані не дали позитивних висновків. Людство має зупинити порив до самознищення (через екологічно деградуючий промисловий розвиток – наприклад), тому що, якщо воно цього не зробить, Земля зупиниться. Фільм 1951 року ніс насамперед антивоєнний та про екологічне посилання. На ці гасла досі посилаються творці наукової фантастики, що доводить, що ми мало вчимося на помилки. Це область людини.

Фантастичні фільми

Людина, яка невірнаявно зменшується

фільм 4

У категорії захоплюючих дух фільмів це видовище не має собі рівних, переглядаючи призму виробничих можливостей 1950-х років. Пройшов деякий час з моменту мого першого перегляду «Людини», яка неймовірно стискає у мене ще є сцена, в якій головний герой буквально грає в кішку і миша з хижаком. Блискуча реалізація, в якій зухвало використана техніка зворотної проєкції, дозволила відродити в нас один із найглибших страхів — страх перед природою та наслідками відступу від її правил.

Уявіть собі ситуацію, в якій через контакт з таємничою хмарою радіоактивного походження ми раптом починаємо стискатися. Тоді не ми мисливці, не ми встановлюємо правила, а оточуючі нас тварини та предмети, здобиччю яких ми стаємо так само цікаві, як мурашка, що йде землею. Парадокс цієї ситуації, вийнятої немов із кошмару, у тому, що ми вже ці мурахи,

Науково фантастичні фільми

Світова війна

Науково фантастичні фільми 5

Вас не можна назвати фантастам, що співчувають, якщо в якийсь момент життя під час кінопоказу ви не пережили війну воістину космічних масштабів. Тема справді важлива для жанру. Таку ситуацію намітив наприкінці XIX століття (1889 р.) видатний письменник Герберт Уеллс, що вже тоді починав лякати космос та його загадкових мешканців. Що набуде людина після контакту з інопланетянином? Війна чи дружба? Це питання, яке роками ставлять собі вчені, у тому числі уфологи чи фахівці з паранормальних явищ у небі.

Однак Уеллс ясно дав зрозуміти, що майбутнє людських відносин з інопланетянами не таке яскраве. Класична тема космічного вторгнення кілька разів трансформувалася у фільм (ну, навіть радіовистава, що свого часу викликало справжню паніку в американському суспільстві). Проте слід наголосити, що бачення 1953 року — одна з найвдаліших адаптацій прози Уеллса. Це один із перших фільмів, у якому настільки масштабно використовуються спецефекти, за що він був нагородженої премії «Оскар». Список із десяти науково фантастичних фільмів 1950-х років, які залишилися досить блискучими, щоб досі захоплюватися ними.

Цікаво  Комедії які варто подивитись - ТОП 12

Фантастичні фільми

20 000 миль підводного плавання

фільм

Після війни світів у цьому списку є ще один фільм. адаптація класичної фантастичної прози (коли фантастика такого роду ще не кваліфікувалася таким чином). Жуль Верн розповів кілька цікавих оповідань у жанрі наукової фантастики, але це — одне з моїх коханих. Я люблю цей фільм за його атмосферу морського стімпанку. Я люблю імпульс. Але не тільки. Я також люблю його за чудове, галасливе зображення Кірка Дугласа, який тільки-но народився, щоб зіграти бунтівного моряка.

І за персонажа капітана Немо, який втілює в собі два близькі мені погляди — що варто вкладатися в науку і при цьому не вірити в людство. Це також одна з тих мелодій з минулого великої студії Уолта Діснея, яка багато років тому створювала саме такі сімейні пригодницькі фільми, перш ніж перетворитися на фабрику з адаптації коміксів Marvel та фільмів «Зоряні війни». Якщо ви ще не бачили цю версію пригод капітана Немо, вона доступна на платформі Disney+.

Науково фантастичні фільми

Чудовисько чорної лагуни

фільм

Це ще один пункт у цьому списку, який, бувши представником наукової фантастики, підтримує тісний зв’язок із фільмом жахів. Деякі навіть назавжди ідентифікують монстра Чорної лагуни з фільмом жахів, але, враховуючи вигадану концепцію, на якій він заснований, він приховує в собі багато наукової фантастики. Адже ми маємо тут справу з одним із типових елементів наукової фантастики – науковою експедицією. Той, що з фільму, нагадує твір Артура Конан Дойля, адже його напрямок — джунглі та приховує таємницю зустрічі з доісторичною рептилією.

Звичайно, чудовисько з чорної лагуни мало бути жахливим, але, на мій погляд, це насамперед історія про те, що найбільший страх викликає наша непереборна потреба у контролі та пануванні. Підтекст історії явно сексуальний, як і в незабутньому Кінг-Конгу, тому що виявляється, що хижацька міць чудовиська насправді є неприборканим драйвом, який споконвіку був… рушійною силою цього світу.

Науково фантастичні фільми

Істота з іншого світу

фільм

Якийсь час тому виповнилося сорок років «Дещо» Джона Карпентера. Фільм, що вважається шедевром наукової фантастики, особливо його похмуре обличчя, не без причини. При перегляді фантастичних фільмів 50-х років варто познайомитися із Суттю з іншого світу, тому що це фільм, за мотивами якого було знято знамените Щось. За загальним визнанням, багато елементів були оброблені Карпентером набагато краще в рімейку, наприклад, вміла градація напруги. У мене склалося враження, що герої теж набагато цікавіші. Однак складно залишитися байдужим до прототипу, підписаного ім’ям Говарда Хоукса.

Цікаво  Частина 3: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Це набагато спокійніший фільм, але все ж таки тривожний. Найбільше запам’яталася сцена, де команда вчених і солдатів натикається на захований у льодах космічний корабель, і кульмінаційна сцена, в якій герої борються з великою істотою, що трохи нагадує монстра Франкенштейна, а трохи. морква. До фільму 1951 року треба визнати одне — це фільм, у якому дуже цікаво змальовані погляди, які розділили суспільство того часу, де одна частина схвалює науковий прогрес, а інша глибоко його боїться. Хіба це не так сьогодні?

Фантастичні фільми

Вторгнення викрадачів тіл

Науково фантастичні фільми 9

Немає кращої кінематографічної параної. Нема кращої кінометафори часів маккартизму. Вторгнення в назву – це лише гасло, покликане привернути увагу до соціально-ідеологічних поділів, які поглинають нас роками. Конфлікт між нами та ними — конфлікт для культури майже сентенційний, у цьому випадку перебільшений до космічних розмірів. Завдяки цій майстерній гіперболі в цій воістину параноїдальній історії ми стежимо за долею героя, який через недосипання всюди бачить грізні клони своїх друзів, які ще гірше виросли в коконах.

Це, звичайно, явне посилання до часів, засліплених мороком холодної війни, коли те, що було на горизонті, було провісником неминучого конфлікту, а відповідальними за нього, звичайно ж, були комуністичні шпигуни. .«Вторгнення викрадачів тіл» — це фільм про… втечу та непереборну потребу залишатися незалежним від чужоземних впливів. Цей мотив зображує відомий кадр з фільму, в якому пара героїв тікає від інопланетних клонів, що їх переслідують. Один кадр коштує більше ніж тисяча слів. Для мене це один із найвідоміших кадрів в історії жанру, гідний знімання в кадрі.

Науково фантастичні фільми

Машина часу

Науково фантастичні фільми 10

Зрештою, повернімось в минуле до самих основ. Герберт Дж. Уеллс підкреслив у своїй книзі, що насправді є ключем до наукової фантастики. Це мрії про те, що може принести нам завтрашній день, як може змінитись світ. Хіба не було б цікаво побудувати машину, здатну переміщатися в просторі-часі? Хіба не було б цікаво побачити, як наші наступники керуватимуть долею людства? Відкладемо убік теорію відносності Ейнштейна і захопимося мріями.

У фільмі 1960 року бачення завтрашнього дня дуже тривожне, бо це перебільшена версія соціальних проблем сьогодення (актуальна для глядача 1950-х та сьогодення). Якщо нам справді здається, що людина в безпеці, що найближчі десятиліття, століття, тисячоліття ми будемо існувати у незмінному вигляді, постійній культурі, то я закликаю вас ознайомитись із цим баченням. Питання лише в тому, чи зможемо ми, застрягши в технологічному та соціальному ступорі, зупинитися та зійти з цього поїзда, що веде нас до прірви.

Приємного перегляду!

Scroll to Top