Головна сторінка » Обрізка старих дерев
Обрізка старих дерев

Обрізка старих дерев

Обрізка старих дерев. У нашій місцевості в багатьох садах і присадибних ділянках можна зустріти старі фруктові дерева: яблуні, груші, сливи. Високий, зарослий, але все ще дає смачні плоди.

Правильна обрізка дозволяє підтримувати старі насадження в належному стані, сприяє правильному цвітінню і, як наслідок, доброму плодоношенню.

Зрізання краще проводити в суху сонячну погоду. Ріжучі інструменти (секатори, пилки) повинні бути гострими й чистими, ретельно продезінфікованими спиртом.

Обрізати старі дерева нелегко, тому що вони високі і їх потрібно робити на драбині. Тому працювати в команді – це велика зручність, коли одна людина обрізає, а інша особа внизу вказує йому, які гілки потрібно зрізати. Стануть у пригоді й спеціальні секатори з подовженими кронштейнами, які полегшать обрізку гілок, розташованих глибоко всередині крони. Обладнання, яке використовують садівники, це сучкоріз, широко відомий як «жирафа», з його допомогою ми можемо збільшити зону досяжності рук на 3,5 м.

Цікаво  Лілії світу - з якими рослинами добре ростуть?

Обрізка старих дерев

Вирізаємо пагони й гілки:

  • хворий
  • зів’ялий
  • пересічні
  • зростаючи до центру крони
  • сильно зростаючі вгору під гострим кутом, вовки

Щоб дерево добре плодоносило і не допускало оголення пагонів, необхідно створити умови, при яких до всіх пагонів потрапляє відповідна кількість світла.

При зрізанні гілок залишають 2-3 см (яблуня) і 30-50 см (вишня) відрізок пагона, вилка. Встановлюють під невеликим кутом до основного пагона. Це сідло, яке сприяє росту нових пагонів.

Цікаво  Карликові лілії - все, що вам потрібно знати

Після закінчення роботи всі рани, отримані в результаті порізів, необхідно захистити від проникнення різного роду хвороботворних мікроорганізмів спеціальними препаратами (пастами, мазями). Ці препарати також мають фунгіцидні властивості.

Рекомендовані терміни зрізання зерняткових дерев (яблуні, груші) рання весна (березень). У липні-серпні проводимо легку обрізку яблуні, яка передбачає видалення дрібних гілок, які затінюють дозрівають плоди. Обрізка кісточкових дерев (вишні) проводиться щороку в серпні, відразу після збору плодів. Така обробка забезпечить хороше плодоношення в наступному сезоні.

Цікаво  Лілія квітка - догляд і обрізка стебла

Час і зусилля, витрачені на приведення саду в належний стан, неодмінно окупляться в найближчі роки хорошими врожаями фруктів, які за смак і аромат цінують ми, наші батьки та діти.

Дивіться також: Обрізка старих плодових дерев – як повернути їм славу?

Прокрутка до верху