Головна сторінка » Обрізка саду – коли, як і чим обрізати рослини?
Обрізка саду

Обрізка саду – коли, як і чим обрізати рослини?

Обрізка саду – коли, як і чим обрізати рослини? Обрізка рослин в саду надзвичайно важлива для того, щоб вони залишалися здоровими, сильними й красивими. Якщо вчасно цього не зробити, пагони будуть постійно загущати, що безпосередньо знизить силу росту рослин і стане причиною надмірного затінення.

Це негативно позначається на формуванні нових листових і квіткових бруньок. Ви повинні знати, що садові рослини, на відміну від дикорослих, потребують нашого втручання та «догляду». Без цього вони швидко втратять свою чарівність і здоров’я. Крім того, правильна обрізка рослин:

Обрізка саду

  • Стимулює їх до інтенсивного росту,
  • стимулює більш рясне цвітіння і плодоношення,
  • покращує форму (рослини виглядають естетично і доглянуто),
  • зберігає потрібний розмір (рослини не переповнять наш сад).

Підбивати підсумки: ми обрізаємо рослини, щоб надати їм правильну форму та регулювати ріст і цвітіння. Які рослини ми обрізаємо? Ті, що мають здерев’янілі пагони, тобто плодові кущі та дерева, а також декоративні кущі (листяні та хвойні).

Цікаво  Як садити тюльпани? Дізнайтеся, коли, як густо і на яку глибину
фото

Як обрізати рослини в саду?

Зрізати рослини в саду неважко, якщо у нас є відповідні гострі інструменти. Обов’язково подбайте про садові ножиці, кущорізи, сучкорізи та садову пилку. Завдяки цьому ви зможете виконувати всю роботу якісно і без стресу – пам’ятайте, що тупі леза можуть пошкодити чутливу структуру рослин. Для цього зрізи повинні бути максимально рівними, а шкірка і кора не повинні бути розтертими. Це дозволить рослині набагато швидше зажити. Також пам’ятайте, що будь-які нерівності можна вирівняти гострим ножем. На ринку ви також знайдете спеціалізовані садові мазі з фунгіцидами, якими можна наносити на зрізані ділянки.

Цікаво  Квіти лілії - посадка, вирощування та догляд за ліліями

При обрізанні, в першу чергу, позбудьтеся від потенційних вогнищ хвороби. Додатково видаляють пагони, пошкоджені шкідниками, деформовані, сухі, старі й надмірно загущающие крону. Також слід проводити селекцію, щоб вибрати ті бруньки або цілі пагони, які мають найбільшу цінність, тобто вони просто дадуть найкрасивіші пагони, листя, хвою або забезпечать найбільш рясне цвітіння. У випадку фруктових дерев ідея полягає в тому, щоб залишити органи, які дають найбільш стиглі плоди.

Обрізка саду

Коли обрізати рослини в саду?

На це питання не можна відповісти однозначно. Термін обрізки залежить від виду рослини. Одні обрізають у стані повного спокою, інші — у період вегетації. Знання правильної дати – запорука успіху – кожен садівник повинен добре знати рослини, які є у нього в саду. Однак ми можемо порадити вам, що:

  • Ранньою весною (до початку вегетації) слід провести доглядову та санітарну обрізку (для всіх порід дерев і кущів). Видалити всі сухі та підмерзлі пагони з видимими вогнищами хвороб або пошкодженнями,
  • навесні також обрізайте квітучі кущі, але пам’ятайте, що всі вони мають трохи різні терміни в залежності від цвітіння,
  • пам’ятайте про літні та осінні стрижки,
  • в липні-серпні слід провести повторну стрижку живоплотів (як листяних, так і хвойних),
  • регулярно зрізати відцвілі квіти троянд,
  • в кінці липня проведіть легку обрізку яблуні, а в серпні (звичайно, після збору плодів) обріжте вишні.
Цікаво  Садові квіти багаторічні, які рослини вибрати?

Звичайно, на цю тему можна було б написати безліч посібників для садівників! Однак ми сподіваємося, що нашим коротким посібником ми нагадали вам деякі важливі правила обрізки рослин у саду.

Дивіться також: Обрізка старих дерев

Прокрутка до верху