Головна сторінка » Обрізка саду навесні
Обрізка саду навесні

Обрізка саду навесні

Обрізка саду навесні. Обрізка рослин навесні – необхідна і потрібна процедура. Правильна обрізка стимулює ріст нових пагонів, тому вони гарно загущуються й утворюють багато квіткових бруньок. Завдяки стрижці можна омолодити старі рослини й надати потрібну форму новопосадженим. Примітка: навесні не обрізайте рослини, квітучі на пагонах цього року.

Обрізка саду навесні – коли і як обрізати рослини?

Весняну зрізку рослин слід проводити в бездощовий день, коли температура вище нуля градусів. Кілька днів після зрізання рослини не можна виставляти на мороз, тому слідкуйте за прогнозом погоди. Найкраще обрізати рослини до появи листя.

фото

Для різання використовуйте добре заточені інструменти : ручні ножиці, ручні пилки, пилки електричні та паливні пилки. Для стрижки живоплотів можна використовувати спеціальні ножиці з довгим лезом (також електроножиці). Напрямок зрізу повинен бути косим, ​​спрямованим від вічка (бруньки) вниз. Це запобіжить скупченню води в місці зрізу, тим самим знизить ризик виникнення грибкових захворювань. Поверхня різання повинна бути гладкою і без зазубрин. Молоді рослини слід обрізати сильніше, що стимулюватиме їх до появи нових пагонів. Подібним чином, старі вироби слід омолоджувати кожні кілька років.

Як підстригти живопліт?

Формовані живоплоти мають цікаву, геометричну форму. Однак необхідно пам’ятати, що цей вид живоплоту вимагає систематичної й регулярної стрижки протягом усього вегетаційного періоду – починаючи з весни. Як правило, навесні живоплоти вкорочують приблизно на 10-20 см (якщо не потрібно омолоджувати живопліт, у цьому випадку слід обрізати більше).

Щоб жива огорожа була підстрижена рівно, найкраще натягнути на неї волосінь і розрізати вздовж неї. Сторонам живоплоту слід надати злегка округлу форму. Варто пам’ятати, що боки потрібно зрізати трохи по діагоналі, щоб жива огорожа трохи розширювалася донизу. Для стрижки живоплотів (як листяних, так і хвойних) слід використовувати спеціальні ножиці з довгим лезом.

Ви також можете використовувати електроножиці – особливо якщо жива огорожа висока і довга, наприклад, з туї (популярної туї). Якщо омолодження живоплоту передбачає вирізання старих товстих гілок, найкраще використовувати електричну або паливну пилку. Інтенсивну обрізку найкраще переносять: самшит, тис, бирючина, таволга та туя.

Цікаво  Квіти садові ротики – в українських садах роками

Обрізка саду навесні – як обрізати лозу?

Молоді екземпляри багаторічної ліани слід щорічно обрізати навесні, щоб стимулювати рослину до утворення нових пагонів. Завдяки цьому лоза гарно загусне і матиме міцні товсті головні пагони, які стануть стійкою основою для рослини.

Обрізка саду навесні

Через кілька років після посадки лози обрізають приблизно на 1/3 довжини (можна вирізати до половини пагонів). У наступні роки пагони слід лише злегка вкорочувати. Також варто вирізати сухі, поламані й мерзлі гілочки, а також ті, які роблять рослину занадто густим. Пам’ятайте, що плетисті троянди не потребують радикальної обрізки: вирізають лише сухі та зламані пагони.

Гліцинію (гліцинію) не можна обрізати навесні – це рослина, яка цвіте на торішніх пагонах, і якщо її обрізати навесні, вона не зацвіте (обрізка гліцинії проводиться влітку). Обрізати лозу навесні теж не можна – пізно. Виноградну лозу слід обрізати в середині січня (найпізніше лютого).

Як обрізати декоративні дерева?

Декоративні дерева обрізають, щоб надати їх кроні потрібної форми, наприклад, кулястої. Також їх можна обрізати, коли гілки знаходяться занадто високо і, наприклад, торкаються високовольтних ліній або небезпечно спираються на дах будинку чи альтанки (під час сильного вітру вони можуть пошкодити конструкцію даху). Також вирубують гілки великих декоративних дерев, коли вони заважають повсякденному використанню саду чи ділянки. Слід вирізати пагони, які виросли над доріжкою або надмірно затінюють інші рослини.

Старі та гнилі, зламані, засохлі й пошкоджені гілки також слід вирізати. Укорочуючи здорові пагони, не забувайте робити це по діагоналі – від вічка вниз, щоб на місці зрізу не накопичувалася вода, що може призвести до розвитку грибкових захворювань. Місця після зрізу необхідно додатково промазати садовою маззю, яка має фунгіцидну дію. Більш товсті гілки обрізають через кілька сантиметрів після останньої гілки. Для зрізання товстих пагонів використовуйте електричну або паливну пилку.

Цікаво  Весняна обрізка фруктових дерев – коли і як обрізати дерева?

Іноді краще доручити обрізати велике дерево садівничій компанії, особливо коли є ризик того, що падаючи гілки можуть пошкодити будівлі або інші рослини в саду. Часто для обрізки доводиться використовувати високу драбину або кошик. Варто також пам’ятати, що деякі дерева погано переносять обрізку, і обрізати їх взагалі не варто.

До них відносяться, наприклад, магнолії й каштани. Весняна обрізка також погана для волоського горіха і берези. Зате дуже добре переносять обрізку, наприклад, липа та верба – останню можна обрізати щороку навесні. У верби, щепленої на штамб, всі пагони обрізають на кілька сантиметрів вище місця щеплення – так дерево буде дуже гарно загущати.

Як обрізати декоративні кущі?

Навесні кущі, що зацвіли на пагонах цього року (тобто пізньою весною, влітку та ранньою осінню), обрізають. До таких кущів відносяться, наприклад, будлея, лаванда, гортензія (букетна і кущова, тому що гортензія садова цвіте на торішніх пагонах), троянди багатоквіткові й крупноквіткові, таволги (японська, мала, білоквіткова і верболистная) Молоді рослини обрізають на висоту приблизно 20 см. 30 см над землею, щоб вони розгалужувалися.

фото

Старі рослини обрізають, вкорочуючи їх розмір приблизно на 1/3. Рослини, які цвітуть на торішніх пагонах, обрізають тільки після цвітіння. Ранньою весною видаляють тільки сухі, підмерзлі й хворі пагони. Також варто вирізати пересічні гілки й ті, що ростуть до центру куща. Також слід видаляти пагони, які заважають доступу світла і повітря до гілочок в глибині куща. Серед кущів, що цвітуть на торішніх пагонах, є, наприклад, форзиція, кизильник, жасмин, калина, мигдаль, айва, декоративна смородина, капуста, деякі види таволги (наприклад, норвезька, ван Хаутта).

Однак кожні кілька років варто омолоджувати всі кущі. Укорочуючи пагони на 1/3 або 1/2 висоти, рослина дасть нові прирости й нагородить вас рясним цвітінням наступного року. Навесні також слід скорегувати форму кущів, сформованих у вигляді кулі або конуса – зазвичай це хвойні кущі, бирючина або самшит. Також варто обрізати не обрізані восени багаторічники, щоб додатково захистити їх від зими. Зріз потрібно робити близько до землі. Це стимулюватиме ріст рослин і освіжить їх зовнішній вигляд.

Цікаво  Обрізка дерев навесні - що, як і коли обрізати

Обрізка саду навесні – як обрізати троянди?

Першу обрізку троянд після зими зазвичай проводять в середині квітня, коли сильні морози рослині вже не загрожують. При обрізанні використовуйте добре заточені секатори, щоб не подрібнити пагони й залишити рівну поверхню в місці зрізу.

Обрізка саду навесні

Хворі та сухі пагони необхідно вирізати до здорової ділянки (коли добре видно білу внутрішню частину, оточену зеленою шкіркою). Дуже слабкі пагони слід досить сильно обрізати, щоб стимулювати ріст рослини. Дикі пагони, які ростуть на щеплених підщепах троянд, необхідно зрізати прямо біля основи. Якщо не видалити, дикі пагони можуть домінувати над благородним сортом рослини.

Крім того, троянді доводиться конкурувати з ними за воду і поживні речовини, тому їх видалення абсолютно необхідно. Нові рослини слід обрізати, щоб зменшити кількість пагонів і листя, а також розширити кореневу систему рослини. Старі кущі слід обрізати залежно від групи троянд, до якої вони належать (наприклад, зрізання бордюрних троянд відрізняється від зрізання ґрунтопокривних).

Слід завжди обрізати пагони над вічком (мінімум на 0,5-0,8 см, інакше можна пошкодити бруньку). Напрямок різання має бути косим, ​​вказуючи від вушка вниз. Це запобіжить скупченню води в місці зрізу, тим самим знизить ризик виникнення грибкових захворювань.

Троянди дуже сприйнятливі до грибкових захворювань, тому кожну рану необхідно [замазати садовою маззю] або обприскати рослину фунгіцидом. Зріз найкраще робити над вічком назовні, тому що з нього буде рости новий пагін. Пагони, що ростуть назовні, гарантують красиву форму рослини, а ті, що ростуть всередині, зайво загущують кущ і не сприяють рясному цвітінню.

Дивіться також: Обрізка саду – коли, як і чим обрізати рослини?

Прокрутка до верху