Головна сторінка » Як зробити декоративну штукатурку
Як зробити декоративну штукатурку

Як зробити декоративну штукатурку

Враження від зовнішнього вигляду будинку чи квартири говорить багато про що. Як зробити декоративну штукатурку. Прийшовши в гості вперше, ви напевно звертаєте увагу на інтер’єр приміщень. На сьогодні існує величезний вибір матеріалів та оздоблень, які допоможуть втілити в життя проєкти, що підкреслюють унікальність, привабливість та функціональну складову. Зовнішність будинку залежить тільки від власних уподобань, а також смаку і достатку.

Не обов’язково витрачатися на дорогі будівельні матеріали, дотримуючись думки про те, що якість аналогів буде набагато гірша за фірмові. Вже довгий час люди вдаються до альтернативного рішення, наприклад, виготовляючи декоративну штукатурку зі шпаклівки. Це слушний варіант для тих, кому не потрібні професіонали для якісного ремонту. Перш ніж почати, слід вивчити інформацію про її види, склади та інструменти. У цій статті ми спробуємо розібратися у цих питаннях. Багато корисної інформації на сайті InfoPortal.in.ua

Так у чому відмінності «Декоративки» від звичайної штукотурки?

Потрібно розуміти саму ідею. Пояснимо двома словами.

Кладка стирчить на всі боки, стіна крива, в такому разі просто необхідно вирівняти поверхню. Простіше кажучи, створити основу, на яку ляжуть будь-які фінішні покриття. З цим завданням впорається цементно-піщана або гіпсова штукатурка. Тут не буде стояти питання про вибір між декоративною та звичайною, адже вони справляються з абсолютно різним переліком завдань. Доречніше порівняти зі шпалерами, фарбами та іншими покриттями. Вони є основою створення фірмових інтер’єрів, є помічниками багатьох дизайнерів.

Як зробити декоративну штукатурку
Як зробити декоративну штукатурку

Чому не шпалери?

Варто загострити увагу на якостях та перевагах.

 • Унікальність – запорука успішного ремонту. Розглянемо проблему, що часто зустрічається. Фактурні елементи у багатьох оздоблювальних матеріалах збігаються. Поклеїв одні шпалери, а в друга виявив такі самі. Вибір затягується тривалий час. Однак, це можна уникнути при використанні декоративної штукатурки. Завдяки різним способам нанесення стіни завжди відрізнятимуться один від одного.
 • Ніякого шуму – відштукатурені стіни однорідні й не мають стиків, внаслідок чого матеріал поглинає звуки з-за. Це очевидний плюс.
 • Різні методи нанесення – цей пункт є безпосереднім продовженням першого. Така робота включає творчий процес, який дозволить експериментувати з фактурою.
 • Безпека покриття/упор на екологічність – декоративна штукатурка не містить шкідливих речовин, тому негативно не відбиватиметься на організмі людини.

Інтер’єрні рішення

Якщо раніше доводилося працювати переважно зі шпалерами або фарбою, то швидше за все штукатурка є непоказним розчином з цементу, який можна задіяти у фінішній обробці.

Розвіємо оману.

 1. “Шовк” на стінах
 • Перламутрове покриття, відмінності за ступенем блиску та зернистістю. Надання приміщенню вишуканості. Різні способи нанесення, використання практично будь-якої колірної гами. Все це є короткою характеристикою цього виду декоративної штукатурки.
 • Його склад включає волокна штучного шовку, бавовни й целюлози, а також пластівці водорозчинного клею.
 • Це унікальний матеріал, який імітує шовкову поверхню, створюючи ілюзію прозорості стін. Ви однозначно зможете створити стильний дизайн, варто лише пам’ятати про ретельну підготовку перед нанесенням.
Як зробити декоративну штукатурку
Як зробити декоративну штукатурку
 1. Ефект “Піщана буря”
 • Зовні нагадує піщаник. Наноситься пензлем. Техніка різна, тому малюнок залежить від вашої руки. Ідеальний варіант для внутрішнього оздоблення.
 • До складу входить кварцовий пісок, але можна включити і річковий. Для ефекту блиску додають частинки дрібно зробленої черепашки. Зустрічається покриття зі світловідбиваючим бісером. В інтер’єрі це виглядає ефектно та незвично.
 • Фактурний пісок стійкий до вогкості, а дрібний кварц, що входить до складу, захищає від грибків.
Як зробити декоративну штукатурку

Декоративна штукатурка

 1. “Травертін”
 • Ця декоративна штукатурка імітує вапняний туф, що використовується для будівництва у Стародавньому Римі. Можна наносити на стіни гладко або втирати до глянцю. Товщина нанесення визначається розміром фракції.
 • У складі мармуровий порошок для створення блиску, пігменти, сполучні елементи та гашене вапно. Сам матеріал міцний, виступає як захист стіни.
 • З нього можна створити різні дизайни, наприклад карту світу.
Як зробити декоративну штукатурку
Як зробити декоративну штукатурку
 1. “Фактура
 • Маскує нерівності та інші дефекти стіни. Універсальний матеріал, який підійде для тих, хто не бажає витрачати час на ідеальне вирівнювання стіни. Можна використовувати для імітації природних матеріалів.
 • До складу входять дрібне каміння, елементи гранітної або мармурової крихти, іноді присутні волокна бавовни та льону. Грубі наповнювачі лягають у товстий шар, завдяки чому всі дефекти закриваються.
 • При нанесенні застосовуються трафарети, структурні валики, виробляється художнє ліплення.
Як зробити декоративну штукатурку
Як зробити декоративну штукатурку
 1. «Короїд»
 • Зараз одна з найпопулярніших декоративних штукатурок. Застосовується матеріал не тільки для внутрішнього оздоблення, а й для фасадів будинку. Для цього беруться різні фракції. В інтер’єрі виглядає стримано та витончено.
 • Складається з мінерального наповнювача, гранул (різного розміру) та рідини.
 • Декілька способів нанесення: горизонтальне, вертикальне, кругове.
Як зробити декоративну штукатурку
Як зробити декоративну штукатурку
 1. “Шуба”
 • Виступає у ролі захисника від різких температурних стрибків. Інакше називається камінцевою штукатуркою. Найчастіше це покриття використовують у ванній, на кухні. Може наноситися на бетон, камінь, гіпсову та цементну штукатурку, гіпсокартон.
 • Акрил, цемент, силікат – основні компоненти. Фактурність досягається рахунок мінеральної крихти.
 • Невелика ціна. З таким способом обробки може впоратися будь-хто, тому професійна допомога не знадобиться.
Декоративна штукатурка
Як зробити декоративну штукатурку
 1. «Домашня Венеція»
 • Венеціанська декоративна штукатурка – складний і примхливий матеріал. Однак його можна зустріти в інтер’єрі із помітною періодичністю. Відтворити такий тип покриття без досвіду буде складно, але результат того вартий.
 • Три важливі компоненти: кам’яний пил, гашене вапно та пігменти для надання кольору.
 • Це покриття може бути однобарвним або кольоровим. Воно повторює мармур із глянсовою поверхнею. Шліфування можна зробити вручну або використовувати полірувальне обладнання.
Декоративна штукатурка

Як зробити декоративну штукатурку?

Частково ми розглянули склад різних видів декоративної штукатурки. Проте це не дає повної картини. У цій частині статті ми докладніше вернемося до компонентів, щоб мати уявлення про правильну реалізацію цього виду покриття.

Цікаво  Лілія дерево - як посадити й виростити

В’яжучий компонент – основа.

Визначає властивості робочого розчину. Для нього важливо забезпечити пластичність. Зазвичай можна використовувати вапно, або цемент, гіпс, силікон тощо.

Наповнювач. Декоративні характеристики з’являються цьому етапі. Раніше згадувалися фракції піску, кам’яні крихти та уламки черепашок. Все це використовується для мінеральних основ.

Пластифікатор. Тут можуть використовуватися будь-які речовини, що збільшують в’язкість та еластичність оздоблювального складу.

Крім перерахованого використовуються пігменти. Вони вводяться до складу різних паст (акрилові, силіконові та ін) для відповідного під дизайн фарбування. Найвигідніше виглядає використання кількох відтінків.

Фінішну пасту використовують для того, щоб зробити декоративну штукатурку із звичайної шпаклівки. Наповнювач містить дрібні частинки, тому покриття виходить досить рівним. Однак такий вид пасти має меншу міцність.

При використанні шпаклівки виходить найпростіший і найбюджетніший варіант декоративного покриття. З неї не вдасться зробити помітну структуру, наприклад, «короїд». Однак можна зупинитись на тонкому нанесенні невеликими мазками. Для збільшення міцності необхідно додати до складу ПВА клей або відповідну ґрунтовку.

Сама фактура завжди залежатиме від наповнювачів, що вводяться. Але варто пам’ятати, що їх не повинно бути понад 70% основного складу.

Простий спосіб створення декоративної штукатурки – використання готової сухої суміші, де міститься все необхідне. Достатньо лише розбавити її водою та ввести наповнювач. Але якщо це не ваш варіант, тоді варто ознайомитися з декількома рецептами з виготовлення:

Змішуємо фінішну та стартову суміші у пропорції 1:1.

Утворений склад має тривалий термін роботи. Це дозволить навіть новачкові пристосуватися до обраної техніки нанесення.

Під час приготування необхідно вводити суміші у воду, при необхідності додати пластифікатор.

Для отримання мармурового покриття змішуємо суху шпаклівку з мармуровою крихтою в пропорції 4:1. Додаємо воду в такій кількості, щоб вийшов трохи в’язкий розчин.

Цікаво  Пахучі лілії - які сорти лілій найбільше пахнуть?

Саму суміш найчастіше не фарбують при виготовленні, а фарбу наносять на готове покриття.

“Травертино”, “версаль”, “шуба” та ін. Береться по одній частині гіпсової суміші з будь-якими мінеральними/полімерними наповнювачами, потім додається три частини великого піску. Усі компоненти змішуються та розводяться з водою.

Підготовка поверхні

Це необхідний етап перед нанесенням не лише декоративної штукатурки. Головне завдання – ліквідація дрібних та великих дефектів. Поверхня при цьому чиститься і приводиться до ідеальної гладкості.

Варто звернутись до деяких важливих моментів. Після вивчення, процес нанесення складу не викличе жодних труднощів.

 • У приміщенні не повинні вестись інші роботи. Нові вікна та двері встановлені, а стелі та підлоги готові. Це необхідно врахувати, щоб під час нанесення декоративного покриття нічого не зіпсувало малюнок.
 • Недостатньо щільні стіни обробляються грунтовкою, що відновлює. Це сприяє зміцненню поверхні й виступає як захист від вогкості.
 • Щоб уникнути тріщин, рекомендується прошпаклювати місця стиків. Кожен шар покривається акриловим ґрунтом глибокого проникнення.
 • Для шліфування використовується дрібно подібний наждачний папір.
 • Кожен шар, що наноситься, потрібно ґрунтовно висушити.

Для обробки з великим рельєфом правил з підготовки не так багато. Допускаються дрібні нерівності. Багато складів приховують їх без проблем.

Матеріал поверхні також впливає на умови підготовки. Наприклад, деякі покриття мають безліч пір, які заберуть всю вологу із готової суміші. Це помітно зіпсує якість. Такі пори потрібно закрити, наносячи поверх кілька шарів ґрунтовки.

Нанесення готової суміші

Декоративна штукатурка наноситься шаром 3 мм. Коли верхній шар схопиться, можна підручними матеріалами нанести різні візерунки. Рельєф робиться за допомогою м’якого шпателя чи фігурного валика. Щоб склад не прилипав до інструментів, стіни збризкуються водою.

Декоративна штукатурка
Як зробити декоративну штукатурку

Кельму можна використовувати для створення незвичайних ефектів. Популярна “шуба” робиться торцюванням приготовленого складу. При цьому використовується вся поверхня кельми.

Валіком можна спробувати відтворити дизайн «короїд». Стіни фарбуються валиком із довгим ворсом. Рельєфна поверхня створюється вертикальними рухами зверху донизу, а потім розрівнюється гладким шпателем.

У хід ідуть і підручні засоби. Скористатися можна зім’ятим папером, фольгою, навіть поліетиленовими пакетами. Нанести фактуру рухами, що «промокають». Багато візерунків можна отримати за допомогою щіток. Рамок у цьому процесі немає. Все залежить від вашої оригінальності.

Як відтворити зріз мармуру? Технологія виконання не така складна, але, як і раніше, лякає початківців.

Наноситься виготовлена ​​суміш шпателем. Головна проблема полягає в тому, що майстер повинен повторити малюнок каменю: необхідно руками відтворити всі хвилі та лінії. Насправді навчитися робити це легко. Потрібно вирівняти стіну, висушити її, потім зробити колеровку. Це процес фарбування заготівлі. У готову суміш додається пігмент. Для імітації мармуру підійде використання 2-3 базових кольорів. Варто пам’ятати, що суміші різних відтінків знаходяться у різних місткостях.

Декоративна штукатурка

Тепер перейдемо до нанесення. Маленьким шпателем накладаються суміші різних кольорів на великій. Наносяться вони одночасно, але не змішуються.

Можна використовувати й іншу технологію: спочатку йде основний колір у вигляді діагоналей, потім другорядні. На стіну можна додати темніші вставки. Так робити простіше, але на цей спосіб піде багато часу.

Поверх готового покриття іноді втирають віск для блиску, а потім полірують. Але це не обов’язково і можна обмежитися лакуванням.

Декоративна штукатурка

Зазначимо пару загальних правил щодо нанесення штукатурки:

 • Завжди слід дотримуватись рекомендацій виробника, коли справа доходить до готових сумішей.
 • Не можна наносити цементні суміші на гіпс, інакше це не триматиметься.

Найзручнішим способом нанесення є «оббризок». Додається до сухої суміші така кількість води, щоб консистенція стала рідкішою. Для цього використовується шпатель середньої ширини.

Цікаво  Квіти аліссум - посадка, вирощування і догляд за аліссумом

Інструменти для створення декоративної штукатурки

Цей пункт залишився на останок для того, щоб зібрати всі інструменти зі статті. По вже прочитаному можна дійти невтішного висновку, що є велика різноманітність помічників з нанесення штукатурки. Багато хто використовується практично у всіх видах роботи. Без них неможливо обійтись. До цієї групи входить валик, шпатель, кельма. Існують ті види інструментів, які використовуються в певних випадках. Ми розглянемо всі можливості, щоб використовувати повною мірою під час роботи з декоративною штукатуркою. Це полегшить завдання навіть для новачків.

Валики

Чудово підійдуть для створення оригінального дизайну. Цей інструмент має широкий асортимент, тому завжди можна підібрати щось, що підходить під себе.

Спочатку для нанесення штукатурки використовувалися найпростіші малярські валики, але згодом інструмент став більше підходити для декорування приміщень. Одними з найпопулярніших стали ті, що виготовлені з різних штучних матеріалів, наприклад, гуми. Варто розглянути усі види.

Фактурні валики для створення оригінального малюнка. Усього виділяють три групи:

 1. Структуровані
 2. Перфоровані
 3. Поролонові

Перший варіант має досить простий малюнок, тому можна створити імітацію абсолютно різних матеріалів. Інші два обмежені за дизайном.

Декоративна штукатурка

Кельма, шпатель та інші інструменти. Як зробити декоративну штукатурку

Крім валиків не слід забувати й про інші інструменти. До них немає особливих вимог, тому їх легко можна залучити при створенні унікального дизайну.

Кельма допомагає розрівнювати нанесений склад. За допомогою неї роблять потрібну фактуру.

Шпатель зручніше застосовувати у дуеті з іншими інструментами, оскільки він добре вирівнює матеріал. Його робоча поверхня поступається, тому обробити можна лише невеликі ділянки. Йдеться саме про створення дизайну.

Терка – це невеликий розмір пластина з ручкою. Вона використовується для затирання поверхні.

Пензлик. Не варто недооцінювати цей інструмент тільки через його взаємодію зі штукатуркою. Його можна використовувати для створення малюнків різними мазками. Для цього потрібно зробити суміш рідкішою.

Тут варто додати рельєфне фарбування у кілька кольорів. Цей метод виконує роль підсилювача фактури. На базовий колір наноситься інший за допомогою валика.

Тепер перейдемо до нестандартних варіантів. Цей перелік інструментів підійде для тих людей, хто хоче вкласти у свою роботу якнайбільше творчості.

Існують трафарети для декоративної штукатурки. Завдяки їм утворюються незвичайні візерунки на стіні. Трафарет можна не лише придбати у магазині, але й зробити самостійно. Найчастіше задіяні при цьому контури кольорів. На стіні це виглядає красиво та об’ємно. Трафарет кріпиться скотчем, поверх наноситься матеріал. Потім трафарет акуратно знімається.

Як зробити декоративну штукатурку

Поговоримо про губку. Її можна притискати до сирої стіни, створюючи відповідний дизайн. Це оригінальне та просте рішення у випадку, коли під рукою більше нічого немає.

Створити об’ємні складки на стіні можна за допомогою поліетиленової плівки. Для початку на стіну наноситься товстий стій шпаклівки. Плівкою притискається не вирівняна поверхня. Бульбашки повітря при цьому усуваються. За кілька годин плівка видаляється. Після цього потрібно дочекатися висихання стіни і можна наносити фарбу за допомогою кисті. Це не єдиний з можливих варіантів. Взяти можна будь-що, варто тільки проявити креатив.

Відтворення оригінального дизайну не вимагає колосального досвіду або величезних грошових витрат, але це, як і раніше, трудомісткий процес, для якого потрібні певні знання. У цій статті ми спробували торкнутися деяких важливих моментів у приготуванні декоративної штукатурки своїми руками, а також розглянули найпопулярніші варіанти фактури.

Інформації про різні склади й способи нанесення занадто багато, вона постійно доповнюється, тому висвітлити все разом неможливо. Проте головна мета написаного – показати, що для якісного та красивого оздоблення не завжди потрібно вдаватися до допомоги експерта.

Прокрутка до верху