Головна сторінка » Утеплення будинку пінопластом — покрокова інструкція
дім сад город

Утеплення будинку пінопластом – покрокова інструкція

Утеплення будинку пінопластом. Сезонні похолодання пов’язані у власників приватних будинків зі збільшенням витрат на встановлення обігрівальних систем. Значними витратами сімейного бюджету на опалення житла для підвищення рівня комфорту проживання.

Ефективне й практичне, зовнішне утеплення будинку своїми руками. Оздоблення стін якісними будматеріалами, з низьким коефіцієнтом тепловіддачі допомагає ізолювати значні поверхні стін, знизивши тепловтрати.

Підвищення продуктивності сучасних систем обігріву та захистивши стіни від можливих перепадів температури та вологості. Можна забезпечити значну економію витрат, необхідних на закупівлю та оплату енергоресурсів. Багато корисної інформації у розділі Корисно та цікаво.

дім сад город

Такі заходи позитивно впливають на збільшення терміну експлуатації житлових будинків та господарських приміщень. Для їх проведення необхідно ретельно підібрати теплоізоляційні матеріали з комплексом відмінних експлуатаційних характеристик.

дім сад город

Короткий вміст статті:

 • Переваги зовнішнього утеплення пінопластом
 • Види пінопласту для проведення утеплювальних заходів
 • Підбір витратного матеріалу виходячи з його фізико-механічних параметрів
 • Технологічні етапи утеплювального процесу
 • Фото утеплення будинку пінопластом

Переваги зовнішнього утеплення пінопластом

утеплення пінопластом

Серед великої різноманітності утеплювачів та оздоблювальних матеріалів пінопласт є структурою спіненої маси. Виділяється особливою популярністю за рахунок простоти монтажу та легкої ваги готових для встановлення панелей.

Ретельно вивчивши фото утеплення будинку пінопластом та його експлуатаційні характеристики. Можна підібрати найкращий проект для реалізації з урахуванням переваг, які є відчутними при використанні цього типу утеплювача:

 • пінопласт будь-якої щільності не вбирає вологу, перешкоджаючи розмноженню грибків та виникнення конденсату;
 • відрізняється підвищеними показниками термоізоляції, захищаючи зовнішні стіни від зайвих тепловтрат;
 • матеріал легко ріжеться, розкроюється та монтується без необхідності залучати до роботи з ним фахівців;
 • легка вага листів забезпечує зручність транспортування та перевезення закуплених будматеріалів до місця встановлення;
 • фізико-механічні характеристики матеріалу гарантує тривалий термін його експлуатації як утеплювач;
 • утеплення з пінопласту може витримувати різкі перепади температури і відмінно забезпечує звукоізоляцію;
 • не потребує додаткових заходів з гідроізоляції вберегючи стіни від замерзання та зволоження.

Для економії внутрішнього простору житла фахівці рекомендують використовувати листи з пінопласту для облаштування зовнішнього утеплення з використанням спеціальної технології кріплення даного матеріалу на вертикальних поверхнях.

утеплення пінопластом

Утеплення будинку пінопластом

Підготовчі роботи до подальшого утеплення необхідно починати з вибору пінопласту для утеплення. Представлені на ринку матеріали необхідно ретельно вивчити та підібрати найкращий варіант.

утеплення будинку

Види пінопласту для проведення утеплювальних заходів

Всі різновиди пінопласту, що пропонується виробниками виготовляються різними способами. Готова продукція відрізняється не лише за назвою, але й за такими показниками як зовнішній вигляд та фізико-механічні характеристики.

утеплення будинку

Визначаючи який пінопласт краще для утеплення, необхідно розглянути всі запропоновані варіанти та орієнтуватися на експлуатаційні параметри матеріалів, найбільшою популярністю серед будівельників користуються:

 • полістирольний пінопласт. Буває пресовим і безпресовим, зовні є сукупність дрібних кульок, які щільно скріплені між собою;
 • екструзійний матеріал. Більш щільна структура забезпечує можливість оптимальної вологоізоляції та не пропускає вологе або сухе повітря в ізоляційні шари;
 • поліуретановий пінопласт. Найчастіше застосовується у виготовленні меблів і на вигляд схожий на звичайний поролон, поступаючись за якістю першим двом видам утеплювача.
утеплення будинку

До сучасних видів утеплювача відноситься особливий вид матеріалу із застосуванням якого здійснюється утеплення рідким пінопластом, що має свої переваги в порівнянні з листовими будматеріалами.

утеплення будинку

Пінопласт, що купується, повинен відповідати загальноприйнятим стандартам якості, підтвердженим спеціальним сертифікаційною документацією, де вказана специфікація та маркування за властивостями, обов’язково дотримуватися необхідного режиму зберігання.

утеплення будинку

Підбір витратного матеріалу виходячи з його фізико-механічних параметрів

Вибираючи пінопласт важливо звертати увагу на його стан і особливо гранули матеріалу, які повинні бути однакового розміру, рівномірно розподілятися за структурою, розміри листів не можуть бути різними та суттєво відрізнятися.

Цікаво  Ялівець можжевельник: догляд та розмноження

При підборі можна орієнтуватися на загальні характеристики і візуально визначити якісні параметри порівнюючи кілька аркушів, які необхідно врахувати при закупівлі, щоб уникнути зайвих витрат:

 • абсолютний збіг товщини;
 • однакова щільність і структурура;
 • рівне обрізання всіх сторін і кутів;
 • ідентичність кольору чи відтінку.
утеплення будинку

Хороший пінопласт, що має відмінні експлуатаційні параметри, не втрачає в процесі тривалого використання фізико-механічних властивостей і підвищує ефективність проведених утеплювальних процедур, зберігаючи тепло та затишок.

утеплення будинку

У процесі його зберігання, до проведення монтажних робіт важливо підтримувати в господарському або побутовому приміщенні певний температурний режим і періодично здійснювати провітрювання.

Цікаво  Троянди для контейнерів

Технологічні етапи утеплювального процесу

Самостійне утеплення будинку пінопластом зовні здійснюється поетапно, згідно з нескладним технологічним процесом з мінімальним залученням складних робіт та обмеженим набором інструментів:

 • підготовка фасаду та поверхонь та обробка стін ґрунтовкою;
 • закріплення пінопласту на фасаді або приклеювання листів;
 • додаткове кріплення дюбелів, що запобігають зміщенню;
 • шпаклювання отриманої поверхні з метою її вирівнювання;
 • нанесення декоративного покриття будь-якого вибраного виду.
утеплення будинку

Утеплення будинку пінопластом

Для оформлення кутів житлового будинку зі складною архітектурою обов’язково застосовується армуючий куточок, що дозволяє зберегти форму листів та забезпечує тривалий термін експлуатації готової конструкції.

утеплення будинку

У ході проведення всіх робіт використовуються невеликий набір спеціальних інструментів, застосування яких вимагає обов’язкового дотримання техніки безпеки, для процесу наклеювання закуповується спеціальний клей із різною тривалістю висихання.

утеплення будинку

Ефективна товщина утеплення будинку пінопластом залежить від безлічі факторів, до яких належить площа утеплюваної поверхні та необхідні параметри теплозбереження та підтримання комфортного мікроклімату в житлі.

Грамотно підібране захисно-декоративне покриття забезпечить формування різноманітної фактури, штукатурка чудово виглядає на великих поверхнях та дає можливість створити привабливу композицію з ландшафтним дизайном.

утеплення

Проста та недорога технологія утеплення будинку пінопластом не вимагає залучення до реалізації проекту кваліфікованих фахівців, робота яких може коштувати дорожче, ніж закупівля необхідних матеріалів та аксесуарів.

Цікаво  Троянди для контейнерів

Фото утеплення будинку пінопластом

утеплення
утеплення
утеплення
утеплення
утеплення

Відео

утеплення

Утеплення будинку пінопластом

Scroll to Top