Головна сторінка » Троянди – посадка, вирощування та догляд за трояндами в саду
Троянди – посадка

Троянди – посадка, вирощування та догляд за трояндами в саду

Троянди – посадка, вирощування та догляд за трояндами в саду. Ці витончені й красиві квіти є прикрасою кожного саду. Вони цвітуть різними кольорами не тільки влітку, але і восени, а іноді навіть взимку. І вони чудово пахнуть. Виростити троянди не складно і з цим впораються навіть початківці садівники.

Сорти садових троянд

Існують тисячі сортів троянд, тож ви легко знайдете ту, яка найкраще підходить для вашого саду. Ми можемо вибрати низький сорт, квіти, призначені для посадки в затінених місцях, або плетисті троянди.

Мініатюрні троянди призначені й для тераси

У висоту вони досягають 15-60 см. Вони ідеально підходять для вирощування в глибоких горщиках і ящиках. Їх також висаджують на клумбу в якості першої лінії квітів.

Клумбові троянди

Для них характерне рясне суцвіття. Їх саджанці стійкі до морозів і хвороб. Тому догляд за трояндами не вимагає великої праці. Квітки досягають висоти 90-180 см. В основному їх вирощують на клумбах, але можна садити й в горщики. Клумбові та бордюрні троянди характеризуються великими квітками з сильно розкритими пелюстками та інтенсивним ароматом. До сортів бордюрних троянд відносяться, наприклад, Мінерва, Везалій і Маржолен.

Троянди – посадка

Кущові троянди

Категорія містить багато різних видів, і найвідоміші з них – сорти Бурбон, Сентифоліс і Альба. Кущові троянди можуть бути як карликовими, так і дуже високими (досягають до 2,7 м). Квіти інтенсивно цвітуть, але плодоносять недовго протягом літа.

Плетисті троянди

Ці сорти ростуть на пер голах і обростають стіни . Залежно від виду, вони ростуть швидко, виробляючи багато дрібних квітів, або вони ростуть повільніше, але випускають більші бутони, які розпускаються протягом усього літа.

Ґрунтопокривні троянди

Вони характеризуються сильно розгалуженою і низькою основою. Це дуже міцний і стійкий до хвороб сорт. Рослина дає маленькі квіти з крихітними пелюстками. Завдяки швидкому зростанню троянда вкриває нижні частини клумби, створюючи квітковий килим. Виростити троянди не проблема. Ви також можете вирощувати їх на балконі або терасі.

Троянди – посадка

Багатоквіткові троянди

Найпопулярніший в саду (відомий сорт Шопен), також відомий як чайні гібриди. Вони домінують на клумбах, попри конкуренцію з боку багатьох інших сортів. Вони характеризуються великими чашечками та інтенсивним запахом.

Цікаво  Лілія сорти, як вибрати найкрасивіші? Путівник від А до Я!
Троянди – посадка

Які інструменти та обладнання потрібні для вирощування садових троянд?

Для посадки й вирощування садових троянд нам знадобляться:

 • Формувальні ножиці;
 • Ножиці для зрізання квітів;
 • Маленька сапа для аерації ґрунту;
 • Лійка для поливу;
 • Маленька, міцна лопата;
 • Відро з водою;
 • Шкіряні рукавиці;
 • Горщик і ґрунт – якщо садимо квіти в горщики;
 • спринклерний;
 • Мульча з кори – якщо садити квіти прямо в землю;
 • Добриво для троянд.

Залежно від того, який вид рослин ми купуємо, їх садять по-різному. Троянди в тюках, тобто ті, що мають кореневу систему у вигляді джутового мішка, і троянди з оголеними коренями слід помістити в землю в день покупки. Готуємо глибоку і широку яму, щоб коріння могли в ній вільно поширюватися. Посадка троянд в тюках передбачає вставлення їх в заздалегідь підготовлену яму і засипання рослини землею. У рослин з оголеними корінням ми попередньо замочуємо коріння (на 3-5 годин), щоб добре їх зволожити.

Для кімнатних троянд викопуємо яму у два рази ширше і глибше горщика, в якому знаходиться рослина. Готуємо суміш універсальної та органічної землі та доповнюємо її гранульованим кондиціонером для троянд. На дно лунки насипаємо живильний ґрунт, поміщаємо в нього троянду і заповнюємо ямку залишилася сумішшю. Грунт навколо рослини ущільнюємо і рясно поливаємо. Також присипаємо землю мульчею з соснової кори, щоб запобігти росту бур’янів і забезпечити рослині хорошу вологість.

Як посадити троянду? Рослині потрібен простір і доступ світла. На 1 м2 розміщують від 1 до 7 штук в залежності від виду. Паркові троянди висаджують по 1-3 шт./м2, плетисті – 2-3 шт., ґрунтопокривні – 3-5 шт., а бордюрні й багатоквіткові – 5-7 шт./м2.

Як виростити садові троянди?

Більшість сортів можна вирощувати в ящиках або горщиках. Навіть плетисті троянди, за умови, що їм буде достатньо місця для росту коренів. Догляд за трояндами в контейнерах вимагає більше праці, ніж догляд за цими кущами в саду. Рослини потребують постійного живлення й удобрення ґрунту, а також ретельного поливу.

Троянди мають глибоке коріння, тому їх не потрібно часто поливати, коли вони прижилися. Однак під час посухи навіть добре розрослися кущі троянд необхідно рясно поливати. Зручним рішенням є використання підземної системи поливу. Коріння повинні бути зволожені протягом тривалого часу, тому при поливі встановлюємо помірний струмінь і залишаємо садовий шланг біля рослин. Поливаємо ввечері, щоб вода швидко не випаровувалася.

Цікаво  Ацидантера двоколірна - екзотичний гладіолус в саду

Для гарного росту трояндам потрібні поживні речовини. Догляд за цими рослинами передбачає регулярне внесення добрив. Ми використовуємо гранульований кондиціонер ранньою весною, після обрізки рослин і знову в середині літа. Ми також можемо використовувати кондиціонер, який поступово виділяє елементи в ґрунт. Тоді одного застосування вистачить на весь сезон.

Троянди – посадка

Якщо ми добре підготували ґрунт для посадки троянд і внесли в неї поживні речовини, рослини не повинні слабшати. Однак може статися так, що листя рослини починає жовтіти. Це означає, що трояндам не вистачає заліза або марганцю. Про дефіцит магнію свідчить, наприклад, порідіння листя. Тоді варто використовувати для підживлення рослини залізний купорос.

Мульча корисна в догляді за трояндами, бо вона не тільки зберігає вологу і вирівнює температуру в ґрунті, але і зупиняє ріст бур’янів навколо троянд.

Троянди – посадка – як доглядати за садовими трояндами?

Троянди люблять сонце, але не виносять сильних і холодних вітрів. Для вирощування троянд найкраще підходить добре освітлене, захищене від вітру місце. Щоб квіти добре росли, потрібно багато місця. Їх не розміщують безпосередньо під гілками дерев, і більшість сортів висаджують трохи далі від інших рослин. Біля огорожі або перголи можна прищеплювати тільки добірні сорти троянд (плетисті сорти).

Деякі сорти, такі як кремово-лососева «Корнелія», біла «Мадам Харді», рожева «Нова зоря» або червона «Гвінея», не потребують багато сонця і можуть рости в тіні.

Троянди пускають коріння глибоко, щоб добре харчуватися. Їм потрібен родючий ґрунт, багатий поживними речовинами. Ґрунт перед посадкою троянд ретельно перекопують і збагачують органічними добривами (наприклад, гноєм), щоб забезпечити квітам оптимальні умови для росту. Для посадки ми також використовуємо посадкову глину Substral Naturen, яка зберігає воду в ґрунті та забезпечує рослини постійною вологою.

Яка земля найкраща для вирощування троянд? Квіти люблять глинистий і добре поживний ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією (pH в межах 6-6,5). Рослини погано переносять крайності – вони не будуть рости в дуже кислому або лужному ґрунті. Якщо ґрунт лужний, підкисляємо її сульфатом амонію. Злегка кисле середовище сприяє засвоєнню мінералів.

Цікаво  Лілії на клумбі - вирощування та догляд покроково
квіти

Як і коли обрізати садові троянди?

Троянди обрізають, щоб підтримати їх подальший ріст, захистити від складних погодних умов і регулювати форму. Видаляють старі пагони, які вже не дають квітів, і підганяють рослину, щоб вона не розросталася вбік. На кущах троянд досить обрізати гілки лише наполовину. Чим більше у рослини листя, тим рясніше воно цвіте, тому видаляти слабкі або не квітучі нащадки, крім кореневих, нема потреби.

Вирізання кореневих нащадків – необхідна процедура в догляді за трояндами. Відростки відростають від кореневої системи й за короткий час «обростають» всю рослину. Замість того, щоб вирізати їх, ми обережно витягуємо їх із кореневища.

Обрізку рослин проводимо восени або на початку зими, якщо ще не було заморозків. Навіть невеликий заморозок відразу вб’є щойно підстрижені кущі. Пізньої осені високорослі троянди обрізають приблизно на третину висоти. Це захищає кущі від пошкоджень під час сильного вітру.

Як обрізати плетисту троянду?

Для впорядкування та регулювання форми клумбові та багатоквіткові троянди обрізають. Інша ситуація з плетистими трояндами – їм необхідна обрізка, щоб продовжувати пишне зростання. У високоплетистих сортів обрізаємо бічні пагони. Гілки куща вкорочуємо наполовину і видаляємо всі мертві, пошкоджені та зламані гілочки.

Троянди – посадка

Догляд за трояндами – прибирання зів’ялих квітів

Зів’ялі квіти троянди зрізають, щоб рослина продовжувала цвісти. Відпрацьовані чашечки зрізаємо разом з частиною гілочки, приблизно на 0,5 см вище першого листка. У бордюрних троянд, які ростуть букетами, видаляємо цілі пучки. Довгих пеньків не залишаємо, оскільки це може загальмувати ріст нової гілки.

Відцвітаючі паркові й плетисті троянди, які цвітуть лише один раз за сезон, не вимагають постійного видалення відцвілих чашечок. Як обрізати плетисту троянду? Влітку зів’ялі квіти обривати не можна. На їх місці восени з’являться блискучі плоди, які стануть додатковою прикрасою саду.

Ми регулярно видаляємо опадаючі квіти зі стандартних, багатоквіткових, бордюрних, паркових і плетистих троянд, які відцвітають повторно.

Дивіться також: Багаторічні квіти для балкону

Прокрутка до верху