Головна сторінка » Багаторічні квіти для балкону
Багаторічні квіти для балкону

Багаторічні квіти для балкону

Багаторічні квіти для балкону. Багаторічні балконні квіти – ідеальне рішення, якщо ви не хочете щороку садити нові рослини. На балконі або терасі можна успішно вирощувати різноманітні багаторічні рослини: ампельні, квітучі, багаторічники, чагарники й навіть карликові листяні та хвойні дерева. Розповідаємо, які багаторічні рослини та квіти можна вирощувати в горщиках на терасі та балконі.

● До багаторічних балконних квітів належать: цибулинні (наприклад, крокуси) і багаторічні (наприклад, айстри).
● До багаторічних рослин для балкона також відносяться в’юнки, карликові дерева, чагарники та хвойні.
● До багаторічних довгоквітучих рослин для балкона відносяться: герань, азалія і лаванда.
● Деякі багаторічні балконні рослини вимагають зимівлі в приміщенні або їх бульб або цибулин.

Багаторічні балконні квіти

Багаторічні балконні квіти економлять час і гроші. Замість того, щоб щороку купувати нові саджанці, потрібно лише правильно доглядати за багаторічною рослиною. До багаторічних балконних квітів відносяться:

цибулинні рослини: гіацинти, крокуси, тюльпани, нарциси, гладіолуси, фрезії, багаторічні

Тигри: айстри, функії, журавлина, седуми, рудбекії, садові гвоздики, лаванда, лілейники. Горщики з багаторічними балконними квітами бажано доповнити однорічними або сезонними рослинами. Таким чином можна створити гарні рослинні композиції.

Багаторічні рослини для балкона

Багаторічні рослини для балкона можуть бути квітучими, а також вічнозеленими, привабливими цілий рік завдяки зеленому листю, яке не втрачається восени. Карликові дерева, кущі та хвойні також добре працюють як багаторічні балконні рослини. До них небагато вимог, але вони створюють естетичний вигляд і є привабливим фоном для квітучих рослин.

Цікаво  Калли квіти кімнатні догляд

Багаторічні квіти для балкону – довгоквітучі квіти для балкона

Мабуть, найвідомішим багаторічним балконним квіткам, що цвіте тривалий час, є герань (пеларгонія). Існує багато сортів герані з різним забарвленням квіток і листя. Одним із безсумнівно найкрасивіших є королівська герань, також відома як великоквіткова або англійська герань (Pelargonium grandiflorum), яка має зубчасте листя та унікальні махрові квіти різного кольору, часто з темнішими центрами.

Багаторічні квіти для балкону

До квітучих балконних квітів, які є багаторічними рослинами, також відносяться:

Азалії (Azalea), також відомі як: рододендрони, рододендрони, наприклад, азалія індійська (Azalea indica) і азалія японська (Azalea japonica),
жоржини (Dahlia),
солодкий кущ (Weigela florida),
журавлина (Heuchera) – має дзвонову форму квіти та хвилясті різнокольорові квіти листя,
таволга Арендса (Astilbe arendsii) має пухнасті червоні або рожеві квіти, які утворюють плоди, які залишаються на рослині взимку,
дельфініум (Delphinium) має високі суцвіття, повні синіх, білих, фіолетових або рожевих квітів,
лаванда (Lavandula) – багаторічна рослина, що асоціюється з Провансом, з характерними фіолетовими квітами та інтенсивним запахом.

Багаторічні звисаючі балконні квіти

До багаторічних звисаючих балконних квітів відносяться: герані, наприклад, герань плющелистна (Pelargonium hederaefolium) з цікавим листям, фуксія (Fuchsia), чиї лілово-рожеві квіти прикрашають багато балконів, а також бузок американський (Campsis radicans), яка є ліаною і в період цвітіння створює каскади зі звисаючих трубчастих квіток, як і гліцинія (Wisteria).

Цікаво  Кімнатні квіти герань

Багаторічні квіти для балкону – які багаторічні рослини для тераси?

Багаторічні рослини на терасі можуть бути більш вражаючими, ніж рослини на балконі, оскільки вони мають більше місця для росту. Крім уже згаданих багаторічних квіткових рослин, на терасах і великих балконах добре підійдуть також карликові дерева, балконні в’юнки та чагарники, такі як: – плющ звичайний, – виноградна лоза, – гліцинія, – кущі та дерева, щеплені на штамбі, – самшит, – падуб, – азалія японська, – веретениста, – перстач кущовий, – луг японський, – клен пальмовий, – барбарис.

квіти

Багаторічні рослини для балкона – чагарники

Завдяки багаторічним чагарникам можна створювати красиві композиції балконів і терас. Добре почуватимуться на балконі:

вічнозелений самшит (Buxus sempervirens) – добре росте в будь-яких умовах і його можна обрізати цікавими формами,

Барбарис Тунберга (Berberis thunbergii) із зеленим, жовтим і червоним листям, яке восени стає оранжевим,

костриця червона (Pyracantha coccinea) – має декоративні помаранчеві або червоні кулясті плоди й вічнозелене блискуче листя,

кизильник (Cotoneaster) восени має червоні плодові кульки, а в сезон — маленькі круглі листочки.

Хвойні для балкона

Хвойні є одними з найпопулярніших багаторічних рослин, які вирощуються на балконах і терасах. Найпоширенішими є:

ялівці (Juniperus), наприклад ялівець китайський (Plumosa Aurea), ялівець звичайний (Compressa);

туї (Thuja), також звані туями, особливо їх карликові кулясті сорти, які гарно виглядають у горщиках;

сосна гірська, тобто сосна гірська мала (Pinus mugo), яка добре переносить складні погодні умови, та сосна боснійська карликова.

Цікаво  Кращі квіти для ванної кімнати
Багаторічні квіти для балкону

Багаторічні квіти для балкону – дерева для балкона

Не обов’язково мати величезну терасу, щоб виростити на балконі дерево. Є багато карликових сортів, які добре ростуть в горщиках. Особливо привабливі рослини, щеплені на штамб – це мінідерева зі стрункими стовбурами й красивою, часто квітучою кроною. Серед популярних балконних дерев: Верба японська (Salix integra) з рожевим листям, яке з часом стає сріблястим. Гарно виглядають також червоноквітучий оцтових сумах (Rhus typhina) і плодоносна шовковиця біла (Morus alba). Також красиво виглядатимуть бузок Мейера Палібіна, береза ​​срібляста і цитрусові.

Багаторічні балконні рослини: зимівля

Багато багаторічні рослини й квіти навесні й влітку можна розмістити на балконі або терасі, але взимку їх потрібно перенести в прохолодне приміщення, наприклад, в підвал або на сходи. До таких рослин, серед іншого, відносяться: герань, фуксія, трави (шавлія, розмарин, чебрець), сундевіла, олеандр. Деякі багаторічні балконні квіти вимагають зимівлі цибулин і бульб. До них відносяться тюльпани, жоржини, нарциси.

Деякі багаторічні рослини, наприклад плетисті троянди, можуть зимувати на балконі, якщо правильно закріпити місткості, в яких вони ростуть. Варто поставити горщик на пінополістирол, щоб ізолювати рослину від холодної землі, обернути місткість пінополістиролом або повстю, а саму рослину, якщо потрібно, можна накрити агротканиною або солом’яним матом.

Дивіться також: Оформлення балкона квітами: 10 ідей для літа на балконі

Прокрутка до верху