Головна сторінка » Петунія догляд в саду
Петунія догляд

Петунія догляд в саду

Петунія догляд в саду. Петунія садова (Petunia ×hybrida) | Прочитайте опис рослини, подивіться фотографії та дізнайтеся про неї більше. Дізнайтеся про його вимоги, використання та поради щодо вирощування та догляду за ним.

Садова петунія (Petunia × hybrida, syn. Petunia × atkinsiana), також звана петунією звичайною, належить до родини пасльонових (Solanaceae). Це гібрид, отриманий в результаті схрещування двох видів петуній – Petunia axillaris і P. violacea з Південної Америки. В Україні це дуже популярні горщикові рослини для балконів і терас, і їх багато різновидів.

Ця рослина є багаторічною, але в умовах помірного клімату її вирощують як сезонну (однорічну). зазвичай утворює велику, розростаючу купу стебел, що злегка піднімаються вгору (виняток становлять звисаючі пагони різновидів pendula – включаючи surfinia).

Цікаво  Адоніс посадка і догляд, користь і застосування

Цвіте петунія садова довго і рясно, з травня до перших заморозків. Квітки петунії з’являються на верхівці товстих м’ясистих пагонів. Їх легко розпізнати ще до періоду цвітіння – вони покриті липкими волосками. Квітки великі, поодинокі, чашоподібні й, в залежності від сорту, білі, рожеві, червоні, блакитні, фіолетові, фіолетові й навіть двоколірні.

Петунія догляд в саду

квіти

Сортів петунії так багато, що в Україні їх поділяють на категорії за двома критеріями:

Розмір квітів

  • Мультифлора – з численними квітками, близько 5 см в діаметрі. Відрізняються високою стійкістю до дощу
  • Grandiflora – яка дає менше, але набагато більші квіти (до 10 см в діаметрі)
  • Мілліфлора – окрема квітка довжиною не більше 3 см
Цікаво  Жимолость - догляд і вирощування в саду

Види пагонів

  • Пендула – її пагони, іноді звисають, можуть досягати 80 см (група включає сурфіни)
  • Медіа – досягає довжини від 40 до 80 см
  • Нана – мають довжину не більше 40 см

Вимоги та вирощування

Петунія найбільше любить сонячні й теплі місця. Також їх слід вирощувати в тихому, захищеному від вітру місці з розсіяним освітленням (при недостатній кількості світла цвітіння може затриматися до місяця). Віддає перевагу родючий, гумусний і водопроникний ґрунт зі слабокислою реакцією (pH 5,5-6,5). Чутливий до морозів. Це рослина, стійка до забруднення повітря.

Щоб петунія рясно цвіла, їй потрібен регулярний полив (навіть два рази на день в жарку погоду) і один раз на тиждень підживлення. Найкраще вибирати добрива, призначені для квітучих рослин.

Цікаво  Верес догляд та вирощування в саду.

Рослина розмножується тільки живцями.

Можна спробувати перезимувати петунії. Для цього його пагони обрізаємо до 6-7 см завдовжки й до передбачуваних морозів ховаємо в неопалюване приміщення (гараж, підвал). У зимовий період поливати рослину потрібно 1 раз в 3-4 тижні.

Петунія догляд

Петунія догляд в саду – застосування

В Україні садові петунії заведено вирощувати на клумбах і балконах. Висаджують в парках уздовж садових алей і в містах в міських зелених зонах. Це дуже популярна рослина, тому її застосування стає дедалі різноманітнішим.

Сорти зі звисаючими пагонами вирощують в контейнерах, які розміщують на балконах, терасах і в закритих приміщеннях.

Дивіться також: Айстри – як садити, доглядати й вирощувати?

Прокрутка до верху