Головна сторінка » Немезія в саду. Як за нею доглядати?
Немезія в саду

Немезія в саду. Як за нею доглядати?

Немезія в саду. Як за нею доглядати? Немезія – однорічна інтенсивно квітуча рослина насиченого кольору, рекомендована для вирощування на балконах, терасах і літніх клумбах. Розповідаємо, які вимоги пред’являє рослина і як за нею доглядати, щоб вона рясно цвіла до осені.

Немезія – характеристика

Немезія – однорічна рослина з сімейства немезієвих. Його природний ареал проживання – південь Африки. Росте там переважно вздовж струмків і джерел, серед скель і на піщаних і вологих місцях.

Існує кілька десятків видів немезии, і найпопулярніші й декоративні з них:

  • чарівна немезія
  • поширення немезії
  • різнобарвна немезія

Немезія – найпоширеніша культивована рослина в нашій країні. Рослина невелика, виростає до 30 см у висоту. Він дає розгалужені стебла та зубчасте листя. Немезія зацвітає в розплоді й продовжує цвісти до вересня. Його квіти мають форму дзвоників і бувають різних кольорів – білого, жовтого, оранжевого, червоного та рожевого.

квіти

Немезія – вирощування

Виростити немезію не складно. Вимоги до нього такі ж, як і до інших популярних квітів, які вирощують на балконі, тому можна застосовувати такі ж способи догляду. Нижче ми наведемо основні умови, яких варто дотримуватися, щоб рослина росла здоровою і рясно цвіла протягом літнього сезону:

Цікаво  Нарцис в саду - вирощування нарциса, догляд, поради

Насіння

Немезію можна виростити самостійно з насіння або купити вже готову розсаду для висадки в горщики.

Насіння немезії висівають у березні або на початку квітня. У магазинах зазвичай пропонують різнокольорові суміші, але знайти насіння квітів певного кольору складніше. Насіння має прорости приблизно через 2 тижні. Після закінчення цього часу розсаду розміщуємо в невеликих горщиках, прищипуємо верхівки й тримаємо у світлому місці, наприклад, на підвіконні.

Посадка

Через місяць після посіву насіння молода розсада готова до посадки в цільове місце. Висаджувати їх у ґрунт або горщики важливо тільки після 15 травня, коли мине ризик весняних заморозків. Висаджуючи квіти, намагайтеся витримувати відстань між саджанцями не менше 15 см, щоб у них було місце для вільного розвитку.

Насіння також можна висівати прямо в ґрунт або в балконні горщики, але теж тільки в середині травня, коли закінчаться весняні заморозки. Насіння висівають рядами, витримуючи відстань 20х20 см. Проростання розсади перериваємо, витримуючи відстань 15-20 см. Коли розвинуться три листочки, можна починати прищипувати верхівки рослин. Завдяки цьому вони матимуть дуже гіллясту форму.

Цікаво  Чорнобривці - догляд в саду

Немезія в саду

Немезія в саду

Цвітіння

Немезії починають цвісти приблизно через 4-6 тижнів після посіву. Зазвичай цей період припадає на червень. Рослини продовжують цвісти до осені, тобто зазвичай до вересня.

Позиція

Місце для немезії має бути сонячним, теплим і бажано захищеним від вітру. Квіти також добре почуватимуться в легкій півтіні. Однак для забезпечення рясного цвітіння рослину слід поставити на сонячне місце.

Земля

Найкраще рослина росте на родючому, багатому гумусом і водопроникному ґрунті зі слаболужним або нейтральним pH. Добре підійде ґрунт для квітучих рослин.

Полив

Грунт повинна бути постійно злегка вологою. Краще не допускати пересихання або перезволоження субстрату. Тому поливати немезію варто регулярно, але не дуже рясно, звертаючи увагу на вологість ґрунту.

квіти

Запліднення

Рекомендується систематично удобрювати немезію багатокомпонентними препаратами для квітучих рослин. Продовжуйте підгодовувати квіти протягом усього літнього сезону. Це стимулюватиме рослину до появи нових квіток.

Цікаво  Вуличні квіти які люблять тінь

Якщо ми помітимо, що завдяки, серед іншого, У разі поганої погоди або помилок у вирощуванні немезія почне слабше цвісти, ми можемо її обрізати, і незабаром вона повинна знову вкритися квітами.

Немезія в саду – хвороби та шкідники

Немезія – рослина, стійка до хвороб і шкідників. Однак через рясний полив і занадто вологий ґрунт можуть з’явитися симптоми грибкового захворювання, з яким можна боротися, використовуючи фунгіциди.

Немезія в саду

Немезія – використання в саду

Немезію можна садити як в горщики, так і прямо в ґрунт. Посаджений в ящики або підвісні горщики, він чудово прикрашає балкони й тераси. Його можна висаджувати як петунією, сурфінією або геранню, так і звисаючими плющами, створюючи декоративні та барвисті композиції.

Немезію також вирощують на літніх клумбах. Його можна висаджувати на місцях, залишених від відцвілих весняних цибулин, наприклад, тюльпанів або нарцисів.

Найкраще квіти виглядають при посадці групами, що складаються з кількох саджанців. Це дозволить вам повністю розкрити багатство квітів і різноманітність їх забарвлень.

Дивіться також: Петунія догляд в саду

Прокрутка до верху