Головна сторінка » Проліски догляд і вирощування
Проліски догляд

Проліски догляд і вирощування

Проліски догляд і вирощування. Все більш висока температура на вулиці нагадує нам про те, що весна швидко наближається, і незабаром ми почнемо наші перші роботи в саду. Початок березня – час, коли починають цвісти проліски. У цій статті ми розповімо вам, що робити, щоб наші сади прикрашали як можна довше.

Підсніжник – це повна назва рослини, яку ми зазвичай називаємо проліском. Це вид, що належать до цибулинних багаторічників. Проліски відомі нам переважно як дикі рослини, які в Україні є охоронюваними видами. Все частіше ми самі садимо їх у своїх садах. Нижче ми наведемо найважливіші правила догляду за цими рослинами.

Вирощування

Ранньою весною, коли крізь сніг починають проглядати перші квіти первістка, слід подбати про те, щоб створити їм найкращі умови для цвітіння. У природному середовищі проліски зазвичай воліють тінисті й родючі місця з вологим ґрунтом. Тож спробуймо забезпечити їм схожі умови. Найголовніше не допускати пересихання ґрунту – ґрунт, в якій вони ростуть, повинна бути постійно злегка вологою. Особливо слід пам’ятати про рослини, які ми зберігаємо в контейнерах, тому що їх ґрунт висихає набагато швидше, ніж у саду.

Цікаво  Піони в саду – вирощування, догляд, вимоги, сорти

Щоб рослини на нашій ділянці добре розвивалися, ми можемо підкріпити їх багатокомпонентним добривом. Проліски досить стійкі до захворювань, але може статися, що їх атакують грибки або шкідники. Вони найбільш сприйнятливі до сірої плісняви, яка проявляється спотвореними та короткими листками та грибковим нальотом на листках. Хворі рослини необхідно викопати й викинути, щоб не заразити решту розсади, яку необхідно обприскати позакореневим добривом. За місяць до планованого викопування цибулин слід припинити використання засобів догляду.

Проліски догляд

Догляд

Проліски невибагливі рослини, тому весняні роботи по догляду зводяться лише до розпушування ґрунту і прополювання. Одним з найважливіших етапів догляду за пролісками є видалення відцвілих квітів. Якщо їх очистити, рослини краще ростуть, а цибулини й бульби стають більш привабливими. Це відбувається тому, що рослина не використовує поживні речовини для виробництва насіння, а зберігає їх. Висаджуючи проліски, слід також пам’ятати про те, щоб місце посадки насіння було добре прополено. Це дозволить уникнути пошкодження квітки сніжинки під час весняного прополювання.

Цікаво  Дім і сад лілії - весняна посадка

Проліски догляд

квіти

Якщо ми збираємося використовувати хімікати, пам’ятайте, що не можна використовувати гербіциди, які рекомендовані для боротьби з бур’янами на декоративних рослинах. Цибулини, в тому числі проліски, відносяться до однієї групи однодольних рослин, а значить, знищуються одними й тими ж препаратами. На зиму, щоб захистити рослини від вимерзання, їх слід вкривати тонким шаром дрібно подрібненої кори або компосту. Під час сильних морозів для додаткового захисту можна використовувати солому або хвойні гілки. Це дозволить уникнути промерзання глибших шарів ґрунту, що загрожуватиме цибулинам рослин. Захисний шар потрібно зняти до того, як проліски почнуть проростати.

Проліски догляд

Проліски догляд – посадка і цвітіння

Проліски — це вид цибулинних рослин, які не потребують викопування із землі, оскільки можуть рости на одному місці багато років. Однак з часом їх коріння слабшає, через що вони з кожним роком рідше цвітуть. Щоб цього не сталося, можна висадити нову розсаду. Коли ми помічаємо, що рослина починає жовтіти й сохне листя, це означає, що його можна викопувати. Старі саджанці потрібно викопувати обережно, щоб не пошкодити їх, оскільки тоді вони більш уразливі для нападу шкідників. Викопані рослини слід помістити в ящики в тепле місце з доступом свіжого повітря, щоб рослина швидше висохло. Однак не сушіть його в дуже сонячному приміщенні. Коли квіти знаходяться в горщиках, видаліть спотворені бульби й запліснявіле листя, залишивши тільки здорову частину рослини. До наступної посадки ми повинні зберігати їх у паперових пакетах.

Цікаво  Формуюча обрізка дерев - перші кроки перед початком вегетації
квіти

Розмноження

Якщо ми хочемо отримати нову розсаду проліска, найкращим способом буде поділ дорослих рослин. Однак, щоб розсада була в найкращому стані, її потрібно вчасно взяти. Рослини, вибрані для розмноження, повинні вже закінчити цвітіння, але їх листя ще повинно бути видно на землі. Викопаний корінь ділимо на живці, які відразу висаджуємо на нове місце. Найчастіше розмножувати й садити рослини слід на початку осені, найкращим місяцем буде вересень, коли ще відносно тепло. Якщо посадити проліски занадто пізно, вони можуть недостатньо прижитися і загинути.

Дивіться також: Немезія в саду. Як за нею доглядати?

Прокрутка до верху