Головна сторінка » Porsche Taycan — Електромобіль
Porsche Taycan - Електромобіль

Porsche Taycan – Електромобіль

Компанія Porsche входить у нову епоху електрики. Перша батарейна модель народжувалася довго: принципове рішення було ухвалено на початку десятих років, а концепт Porsche Mission E дебютував у 2015 році. Серійний Taycan успадкував у нього загальну конструкцію, пропорції та дизайн.

Електромобіль

Porsche Taycan – це седан з безрамковими дверима та 2-ма багажниками: задній на 366 л, передній на 81 л. При довжині 4963 мм і ширині 1966 мм Porsche Taycan на 86 мм коротший, але на 29 мм ширший за ліфт бек Porsche Panamera. На лічені міліметри відрізняється від головного конкурента: у Тесла Model S – 4975 і 1965 мм.

Традиційно збережені у салоні риси автомобілів Porsche, проте аналогових кнопок та перемикачів майже не залишилося. Перед водієм — гнутий дисплей приладів діагоналлю 16,8 дюйма, який має чотири режими відображення, зовнішне освітлення вмикаеться сенсорними кнопками та зміни режимів руху. Головна клавіша “запуску двигуна” розміщена на традиційному для автомобілів Porsche місці замку запалювання, тобто ліворуч від керма. Може бути двох видів — стандартна і «спортивна», з перемикачем режимів їздової електроніки, що обертається.

Porsche Taycan

Центральний дисплей медіасистеми діагональ 10,9 дюйма, а за доплату такий самий екран можна встановити перед пасажиром. Їхній функціонал частково дублюватиметься, зате «штурман» і водій не заважатимуть один одному з вибором мультимедійних функцій. Система має голосове управління, активується фразою «Hey Porsche».

Цікаво  Електромобіль bmw i3

Сенсорний дисплей на центральній консолі – діагоналлю 8,4 дюйма з «хаотичним» зворотним зв’язком (вібрація після натискання). На нього покладено керуванням клімат-контролем, а знизу є окреме поле для рукописного введення в систему навігації адреси. Ще одна опція – екран на 5,9 дюйма для задніх пасажирів.

Porsche Taycan

Taycan створений на Premium Platform Electric (PPE), розробленої з Audi для “електричок”. Інтегрована в силову структуру підлоги тягова батарея і щільне компонування допоміжних агрегатів, що дозволяє звільнити під капотний простір та знизити центр ваги: ​​420 мм від асфальту, на 20 мм нижче, ніж у Porsche 911.

Салон Porsche Taycan

Porsche Taycan

Першим електромобілем Porsche Taycan стане з робочою напругою 800 вольтів проти 400-480 інших машин. Це означає не тільки менший переріз і масу силової проводки, але ще й вдвічі менший час заряджання літій-іонної батареї, зробленої спільно з компанією LG Chem. Від станції 270 кВт і напругою 800 вольтів постійного струму акумулятор з рідинним охолодженням зможе зарядити на 80% за 23 хв! Хоча увімкнути Taycan можна і до менш потужних терміналів. А ще Porsche заявляє, що батарея здатна витримати 10 розгонів до 100 км або 4 прискорення до 200 км/год без втрати ефективності.

Porsche Taycan

Електромобіль має повний привід та два двигуни. Синхронні електромотори змінного струму компактніші за звичні асинхронні і розташовані поперечно, кожен наводить колеса своєї осі. А ззаду встановлений двоступеневий редуктор – і це ще одна фішка Porsche, адже майже всі нинішні електромобілі задовольняються одноступеневими передачами. Друга (підвищує) передача для максимальної швидкості, а ззаду встановлено диференціал з електронно керованим блокуванням.

Porsche Taycan

Поки що представлені лише дві версії. У модифікації Porsche Taycan Turbo на передній осі встановлений двигун 218 л і 300 Нм, задній електромотор видає 408 л та 550 Нм. Сукупна віддача в номінальному режимі – 625 л і 850 Нм, в режимі Overboost потужність на 2,5 секунди підвищується до 680 с. Taycan Turbo масою 2,3 тонни зможе розганятися до сотні за 3,2 с, а до 200 км/год – за 9,8 с. Максимальна – 260 км/год. Акумулятор розрахований на 93,4 кВт-год, пробіг на одній зарядці – 450 км за циклом WLTP.

Porsche Taycan

Версія Turbo S має ті ж електромотори, але інші налаштування і потужніший інвертор, тому пікова віддача – 761 к.с. та 1050 Нм. Акумулятор той самий, але пробіг на одній зарядці – 421 км. Розгін до 100 км займає 2,8 с, хоча максимальна така сама, як у молодшої модифікації. Обидві версії мають активні стабілізатори та пневматичну підвіску, а Turbo S – ще повно кероване шасі та вуглець – гальма керамічні.

Прокрутка до верху