Головна сторінка » Садові квіти портулак – як виростити й доглядати?
Садові квіти портулак

Садові квіти портулак – як виростити й доглядати?

Садові квіти портулак – як виростити й доглядати? Якщо в саду є місце з майже пустельними умовами, можна посадити портулак. Він походить із жарких і сухих регіонів і не потребує багато, щоб бути щасливим. Дізнайтеся, як його вирощувати та доглядати!

В Україні ми зустрічаємо три види портулаку. Перший збагатить наш гербарій, два інших радуватимуть око своїми кольорами.

Овочевий портулак – смачна трава

Портулак овочевий (Portulaca oleracea), залежно від місця зростання, є або цінною травою, або неприємним бур’яном. Без нього немає кухні на Криті. Листя тушкують, як шпинат, стебла відварюють, як спаржу. Він смачний і корисний, очищає, містить багато вітамінів, ненасичених жирних кислот, допомагає при гіпертонії та діабеті.

Овочі не прикрасять наш город. Серед гущавини зеленого густого листя з’являються дрібні, жовті й не дуже привабливі квіти. Хоча це однорічна рослина, восени воно випускає мільйони дрібних насінин. Висаджена на одному місці, висівається щороку. Якщо він з’явиться на знижці, ми не зможемо від нього позбутися.

Цікаво  Осіння обрізка дерев – які рослини можна, а які не можна обрізати?
Садові квіти портулак

Портулак багатоквітковий – троянда для ледачих

Portulaca grandiflora росте серед інших диких. в Аргентині, Бразилії та Уругваї. Вона ідеальний компаньйон для ледачого садівника. Він любить водопроникний, легкий ґрунт і не потребує добрив, хоча в середині липня ми можемо підгодувати його, щоб краще цвіло. Однак не перестарайтеся, тому що листя буде більше, ніж квіток. Взагалі надлишок вологи або добрив може йому нашкодити. Тому краще не переживати з цього приводу.

Так само як і його потворніший родич, він стійкий до сонця, посухи та неродючого ґрунту. Не боїться ні спекотного літа, ні перерви в поливі на кілька днів (сукулент, накопичує воду в стеблі й листі). Підходить для рокаріїв і виживає там, де сонце обпікає листя інших рослин.

Цікаво  Карликові лілії - все, що вам потрібно знати

Цвіте все літо, яскравими, привабливими кольорами – від білого до яскраво-червоного. Деякі сорти мають одну квіткову коронку, інші мають багато кіл пелюсток. Росте низько над землею і здалеку нагадує троянди. Добре почувається в компанії рослин зі схожих кліматичних зон: гацанія, каліфорнійський мак.

фото

Садові квіти портулак – вирощування і розмноження

Портулак великоквітковий розмножують насінням або розсадою. Насіння настільки дрібне, що краще змішати його з піском, щоб полегшити завдання. Починати можна в кінці квітня з висіву їх на грядки. Однак молоді рослини ніжні, а погода в останні роки не сприяла квітам із тропіків. Найкраще почати в березні з посіву в ящики, а в другій половині травня, після останніх заморозків, пересадити в ґрунт.

Інший декоративний вид Portulaca umbraticola менш поширений в Україні. Має повзучі пагони й вкрита дрібними квітками, найчастіше помаранчевого кольору (сорт «Orange»). Завдяки довгим звисаючим пагонам добре виглядає в підвісних кашпо, але на клумбі буде виглядати безладно.

Цікаво  Обрізка дерев
Садові квіти портулак

Садові квіти портулак – що варто знати про цю рослину:

  • Овоч портулак не можна їсти вагітним! Також він шкідливий для собак і котів.
  • Якщо воно нам не потрібно на кухні, найкраще викопати рослину з саду, тому що, як тільки вона приживеться, її буде важко дістати. Найкраще сіяти в горщик.
  • Недосвідчений садівник може прийняти квітку за отруйний молочай. У портулаку теж червоне стебло, але при надламанні воно не виділяє отруйного білого соку.
  • Портулак потребує сонця, як повітря. У похмурі дощові дні він не розкриє квіти.

Дивіться також: Садові квіти фото – як за ними доглядати

Прокрутка до верху