Головна сторінка » Садові квіти вербена
Садові квіти вербена

Садові квіти вербена

Садові квіти вербена. Садова вербена, також відома як бордюрна вербена або садова гілочка (Verbena hybrida). Це недовготривалий вічнозелений багаторічник, який вирощується як сезонна рослина в прохолодному кліматі. Він був створений в результаті схрещування кількох теплолюбних диких американських видів.

Як виглядає вербена?

Багаторічна садова вербена дає розлогі або жорстко прямостоячі пагони, форму яких зазвичай змінюють шляхом прищипування та пригнічення речовин. Крихітні п’ятипелюсткові квітки зібрані в плоскі круглі суцвіття діаметром близько 7 см. Їх зовнішні бруньки розвиваються першими. Пелюстки зазвичай мають свіжі яскраві кольори – блакитні, рожеві, фіолетові або білі, у багатьох різновидів освітлені білим вічком.

Чим пахне вербена?

Вербена — садовий багаторічник з надзвичайно освіжаючим ароматом, що нагадує інтенсивні ноти лимона.

Якого розміру стає вербена?

Квітка вербени виростає від 20 до 40 см у висоту.

фото

Садові квіти вербена – походження

Коли вербена потрапила в Європу, садівники почали схрещувати різні види. Селекційна робота триває досі, і насіннєві компанії майже щороку пропонують нові сорти. Селекціонери прагнуть отримати гібриди з максимально великими суцвіттями, густо розгалуженими й стійкими до хвороб.

Забарвлення квітів буває чисто білим, різними відтінками рожевого, бузкового, червоного і навіть темно-фіолетового. У деяких сортів вони двоколірні, мають біле око або повні. Багато гібридів приємно пахнуть.

Сорти вербени

Ряд сортів можна розділити на дві групи:

 • З прямостоячими пагонами (наприклад, серії Obsession і Patio) висотою 20-30 см
 • і повзучі або висячі (наприклад, серії Ipanema, Magelana, Temari й Tapien), що досягають 40-60 см в довжину.
Цікаво  Утеплення будинку пінопластом - покрокова інструкція

Сорти з довгими стеблами добре виглядають в підвісних контейнерах, де утворюють кулі, густо вкриті квітами. Ці ж рослини можна використовувати й в композиціях з іншими балконними видами. Висаджуємо їх і в ґрунт, де вони густим килимом покривають землю.

Сорти з прямостоячими стеблами зазвичай висаджують в горщики, розміщені на підлозі балкона. У ящиках їх варто додавати до інших квітів. У саду їх висаджують по бордюрах клумб.

 • ‘Małgosia’ – низькорослі криваво-червоні квітки з білим вічком;
 • ‘Mascot’ – низькорослі, червоні квітки;
 • ‘Talisman’ – низькорослі, вишнево-вересові квітки з білим вічком;
 • ‘Magda’ – високі, квітки амаранту;
 • ‘Wiesia’ – високі темні квіти вересу;
 • ‘Amulet’ – високі, білі квіти;
 • ‘Peach Blossom’ – квітки рожеві
 • ‘Quartz Blue’ – подушкоподібна, синьо-фіолетова з білим вічком;
 • ‘Obsession Crimson with Eye’ – подушкоподібна, малинова з великим білим оком.

Садові квіти вербена – коли сіяти?

Терплячі городники можуть самостійно виростити розсаду з насіння. Сіємо їх у лютому в ящики вдома або в теплицю. Розсаду пікіруем і ставимо на сонячне підвіконня. Коли вони підростуть, висаджуємо їх окремо в маленькі горщики, щоб вони добре прижилися, а в травні – в ящики або землю. Вербени, їх ще називають вербенами, в нашому кліматі вирощують як однорічні рослини, хоча насправді вони багаторічні.

Восени їх можна обрізати, а взимку зберігати в прохолодному місці. Навесні їх пересаджуємо у свіжий ґрунт і ставимо у світле місце з температурою близько 15°C. З такого «відновленого» рослини можна взяти й живці. Вербена для балкона? Щоб якомога довше насолоджуватися вербеною, квітучі екземпляри краще купувати в травні й після поступового зміцнення висаджувати їх у відкритому ґрунті. Варто шукати рослини з ярликом, що містить назву серії та сорту. Інформація, що міститься в ньому, розповість нам багато про характер росту рослини.

Цікаво  Білі лілії квіти - все, що вам потрібно знати

Вербена садова – цвітіння

Квітки вербени з’являються на рослині протягом усього періоду вегетації.

Вимоги, необхідні для розвитку вербени: Родючий, перегнійно-глинистий, водопроникний, слабокислий ґрунт. Вербена, сонячне місце. Ці рослини потребують багато сонця. Висаджені в півтіні, вони утворюють прямостоячі пагони з невеликою кількістю квіток і легше хворіють. Зимівля вербени – відразу після посадки захищаємо квіти від останніх заморозків (вкриваючи їх, наприклад, агротканиною). Старі екземпляри добре переносять холоди.

Садові квіти вербена – підживлення, вирощування і догляд

Багаторічна вербена рідше цвіте в прохолодні й дощові роки, але добре переносить похолодання і навіть морози. Він досить стійкий до нестачі вологи в ґрунті, але при тривалому висиханні ґрунту рослини втрачають нижнє листя, перестають рясно цвісти та стають більш сприйнятливими до хвороб. Не можна допускати пересихання ґрунту, тому що вербени швидко в’януть і перестануть цвісти. Тому поливаємо їх щодня, а в жарку погоду навіть кілька разів на день.

Пишний розвиток вербени багато в чому залежить від регулярних підгодівлі. Ми використовуємо одну з поживних речовин для балконних рослин або кімнатних квітів. Щоб полегшити догляд, перед посадкою розсади можна змішати землю з гранульованим добривом тривалої дії. Рослини в контейнерах необхідно регулярно і досить рясно поливати й одночасно підгодовувати сильно розведеним розчином багатокомпонентного добрива. Вербени, що ростуть у землі, стійкі до посухи, а в родючому, перегнійному ґрунті їх досить підгодувати 2-3 рази багатокомпонентним розчином добрив.

Цікаво  Плетисті троянди – як доглядати за королевою квітів!

Розмноження вербени садової

Насіння варто охолодити в холодильнику на кілька годин, щоб вони швидше проросли. Потім їх висівають в плоскі місткості. При температурі 18-20°C сходи з’являться через 2-3 тижні. Вони вимагають стьобання.

Нарізка

Видалення відцвілих суцвіть покращує зовнішній вигляд рослин і сприяє пишному цвітінню. Відцвілі суцвіття бажано зрізати, оскільки це стимулює утворення нових квіткових бруньок. Стебла, що витягнулися, також слід вкоротити.

Садові квіти вербена

Садові квіти вербена – хвороби та шкідники

Вони рідко хворіють. Під час тривалої посухи на них нападає павутинний кліщ, а при сильній вогкості — сіра пліснява. Також на листках може з’явитися борошниста роса. Хоча найновіші сорти в основному стійкі до хвороб, борошниста роса все ще становить загрозу для вербени. Ця хвороба виникає, коли рослини надмірно скупчені, а їх листя та квіти тривалий час залишаються вологими.

Борошниста роса проявляється білим нальотом на листках, а також уповільненням росту і цвітіння. Після виявлення симптомів рослини обприскують екологічним Біосептом або одним із фунгіцидних препаратів: Амістар або Німрод. Обробку повторюють через 10 днів.

Застосування

Рослина рекомендується для клумб, для створення барвистих килимів і для посадкових контейнерів, а також як квітка на зрізку. Невисокі сорти також підходять для сонячних рокаріїв.

Дивіться також: Садові квіти однорічні

Прокрутити вгору