Головна сторінка » Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів
Садові весняні квіти

Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів

Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів. Весняні квіти можна побачити як на прогулянці, так і посадити у своєму саду. Як вони виглядають? Чи можете ви виростити їх усі у своєму саду? Які умови найбільш сприятливі для весняних квітів? Про все ви дізнаєтеся в нашому посібнику.

Чи є для вас загадкою назви квітів, які зустрічаються на навколишніх луках? Ваша дитина бентежить вас, запитуючи про види весняних квітів під час прогулянки в лісі? Сподіваємося, наш путівник прийде вам на допомогу і допоможе розпізнати весняні квіти. Крім того, ми представляємо їхні вимоги, щоб ви дізналися, чи зможете ви успішно вирощувати їх у своєму саду!

Весняні квіти – провісники весни

Чи знаєте ви, які весняні квіти можна побачити під час березневих прогулянок ? А може, ви хочете виростити у своєму саду квіти, які будуть красиво цвісти ранньою весною? Сподіваємося, що наш путівник допоможе вам розпізнати квіти-вісники весни та допоможе виростити рослини, які цвітуть у березні та квітні.

Пролісок

Проліски – перші весняні квіти. Вони можуть зацвісти вже в лютому! Вони маленький, але дуже значущий вісник кінця зими! Ці білі весняні квіти ніжні й зовсім маленькі. Їх можна знайти на луках і в лісах – пам’ятайте, що знайдені там екземпляри охороняються!

фото

Ми можемо з успіхом вирощувати проліски у своєму саду. Віддають перевагу напівтінисті місця та родючий і дуже вологий ґрунт. Тому танення снігу навесні є їхнім великим союзником – рослинам не доводиться боротися з сухим ґрунтом. Висаджувати цибулини в ґрунт найкраще у вересні.

Садові весняні квіти – первоцвіт

Ми розрізняємо до 500 видів первоцвітів! Ці перші весняні квіти зазвичай розпускаються на початку березня. Одним із найпопулярніших сортів у нашій країні є первоцвіт, який знаходиться під охороною.

Ми можемо успішно вирощувати садові примули в саду – їх багато сортів, які відрізняються, в тому числі кольором. Які умови їм найбільше подобаються? Вони особливо добре ростуть у півтіні та на сонячному місці; ґрунт має бути вологим, водопроникним і родючим.

Цікаво  Королівські лілії – чудові квіти з королівським виглядом

Крокус

Крокус також є одним з перших весняних квітів, його цвітіння віщує швидкий прихід весни. У природі зустрічається на європейських гірських луках. Якщо під час прогулянки ви зустрінете фіолетові весняні квіти, то дуже ймовірно, що ви натрапили на крокуси, адже найпоширеніші сорти – фіолетові. Однак бувають і жовті, білі, а іноді навіть різнокольорові екземпляри.

Садові весняні квіти

Ці весняні цибулини слід поміщати в ґрунт у вересні або жовтні. Який ґрунт люблять крокуси? Проникна, гумусова зі слабокислим pH. Вони вважають за краще вологий ґрунт, але якщо вода застоюється, їх цибулини можуть почати гнити. Ви також можете вирощувати їх вдома, але вони не люблять, коли температура перевищує 15 градусів Цельсія, і вони цвітуть лише кілька днів вдома. Тому ці весняні квіти краще садити в саду.

Тюльпан

Він асоціюється в першу чергу з жіночим днем, оскільки він домінує в букетах, які дарують жінкам на 8 березня. Це квітка, ідеальна для ваз, і її можна знайти на багатьох великодніх столах. Але як подбати про його вирощування? Чи в кожному саду умови придатні для гарного росту тюльпанів?

Це, мабуть, найпопулярніша весняна цибулинна квітка. Його великою перевагою є те, що квіти можуть мати різноманітне забарвлення. Наприклад, ми пропонуємо вирощувати тюльпани різних кольорів – так ваш сад буде виглядати неймовірно по-весняному! Ці рослини мають так звану термонастію, тобто рухи пелюсток. Про що це? При більш високій температурі (понад 15 градусів за Цельсієм) пелюстки розкриваються, а при низькій – закриваються.

Цибулини тюльпанів потрібно поміщати в ґрунт у вересні або жовтні. Однак необхідно пам’ятати, що після закінчення періоду цвітіння цибулини необхідно виймати з землі й зберігати в сухому і провітрюваному місці.

Садові весняні квіти – нарцис

Нарциси ще називають нарцисами. Ці жовті весняні квіти одразу викликають у пам’яті час Великодня. У нас є хороша новина для тих, хто не є майстерним садівником – нарциси не потребують особливого догляду та уваги, тому кожен повинен вміти з ними займатися.

Цікаво  Піони квіти - вирощування і догляд. Коли і як садити?
фото

Це ідеальні весняні горщикові квіти – вони також будуть красиво рости в горщику на підвіконні. Однак слід пам’ятати, що вони люблять сонячні місця, тому горщик з ними слід поставити на добре освітлене місце. Ці жовті весняні квіти красиво виглядають, наприклад, як прикраса вітальні або кухонного підвіконня.

Їхні цибулини є багаторічними, але якщо ви вирощуєте їх у своєму саду, не забувайте виймати їх із ґрунту кожні кілька років у липні, потім висушити вдома та знову покласти в землю у вересні.

Анемона

Анемони найчастіше зустрічаються поблизу лісів. Однак є садові сорти, які можна виростити на своїй клумбі. Анемони, що ростуть у дикій природі, охороняються, як і багато інших квітів, що провісники весни.

Що стосується бажаних умов вирощування, все залежить від сорту. Звичайно, вкрай важливо пам’ятати, що деякі сорти отруйні! Однією з найпоширеніших анемон є біло квітуча анемона. Особливо любить півтінь і вологий вапняковий ґрунт. У домашніх садах ми часто зустрічаємо анемони, які, своєю чергою, потребують дуже сонячного місця. Вони цвітуть різними кольорами. Ці весняні лісові квіти люблять стільки різноманітних умов, що, напевно, кожен знайде ідеальний вид для свого саду.

Гіацинт

Фіолетові весняні квіти з характерними, великими й густими суцвіттями – це гіацинти. Однак вони також можуть бути інших кольорів: темно-синій, білий, жовтий, червоний, рожевий або оранжевий. Тож кожен знайде різноманіття відповідно до своїх колірних уподобань.

Садові весняні квіти

Ви можете успішно вирощувати ці садові квіти в горщиках вдома. Коли вони зів’януть, ви можете посадити цибулини у свій домашній сад і насолоджуватися їх повторним цвітінням наступного року. Їм подобається родючий ґрунт, як кислий, так і лужний, і найкраще в сонячному або напівтінистому місці. Однак їх слід захистити від вітру. Ці цибулини, що цвітуть навесні, найкраще поміщати в землю – як і більшість подібних рослин – у вересні.

Садові весняні квіти – сапфір

Ви бачите сині весняні квіти під час прогулянки й цікавитесь, як вони називаються? Дуже можливо, що це виноградні гіацинти. Адже назва виникла не на порожньому місці! Мається на увазі сапфіровий колір квітів. Виноградні гіацинти зустрічаються трохи рідше гіацинтів або нарцисів. Може, варто його змінити? Ці рослини не тільки дуже легко вирощувати, але вони, безсумнівно, стануть незвичайною прикрасою будь-якого саду.

Цікаво  Конвалія в саду – що про неї варто знати

Віддають перевагу нейтральний ґрунт з високим вмістом гумусу, вона повинна бути досить вологою. Однак місце може бути як сонячним, так і напівзатіненим. Цибулини можна залишати в землі до 5 років, але ви повинні пам’ятати, що їх потрібно регулярно удобрювати.

Бадан

Бадан не таке поширена рослина, як, наприклад, тюльпани. Однак це варто згадати, оскільки його надзвичайно легко вирощувати та практично не вимагає жодних вимог. Звучить добре, правда? Він буде чудово працювати практично в будь-яких умовах. Звичайно, найкраще, щоб ґрунт був родючим, а місце – достатньо сонячним, але навіть при недотриманні цих умов квітка все одно буде прекрасно розвиватися.

фото

Бадан дуже морозостійкий. Варто звернути увагу на його незвичайне листя, яке змінює колір залежно від пори року! Якщо ви шукаєте феноменальну весняну квітку, яка буде виглядати красиво не тільки в перші місяці року – серйозно подумайте про вирощування бадану!

Садові весняні квіти – флокси

Флокси — це весняні квіти, які мають понад вісімдесят різновидів. Варто відзначити, що більшість з них пахнуть красиво – аромати окремих сортів досить істотно відрізняються.

Садові весняні квіти

Вимоги різняться для різних сортів, але більшості з них потрібне сонячне місце. Що стосується ґрунту, то вона повинна бути багатою гумусом і слабопроникною. Деякі флокси цвітуть навесні, а інші – в середині літа. Тому, якщо ви хочете цвітіння в певний місяць, обов’язково дізнайтеся, яка ситуація з потрібним вам видом.

Сподіваємося, що назви весняних квітів більше не є для вас загадкою і завдяки нашому екскурсоводу ви зможете впізнати їх під час весняної прогулянки. Ми також сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити улюблені квіти у своєму саду. А може, у вас уже є кілька сортів весняних квітів?

Дивіться також: Садові квіти вербена

Прокрутка до верху