Головна сторінка » Таволга – декоративний багаторічник, який часто вирощують на присадибних ділянках
Таволга

Таволга – декоративний багаторічник, який часто вирощують на присадибних ділянках

Таволга – декоративний багаторічник, який часто вирощують на присадибних ділянках. Зараз відомо близько 20 видів лугового (астильби) – декоративного довгоквітучого багаторічника, що належать до сімейства ломикаменних. Родом з Азії та Північної Америки – сьогодні його часто вирощують на присадибних ділянках в нашому кліматі. Ці рослини ідеально підходять для вологих і тінистих місць. Найпопулярніші сорти таволги: Astilbe arendsii, Astilbe astilboides, Astilbe crispa, Astilbe japonica, Astilbe simplicifolia, Astilbe thunbergii й Astilbe chinensis, тобто китайська таволга.

Таволга лучна – опис рослини

Тавулки — багаторічні рослини, які в нашому кліматі зимують у землі. Залежно від виду та сорту таволги сягають від 50 до 150 см у висоту й утворюють великі куртини. Ажурні велике листя таволги нагадують листя папороті – вони перисті, зморшкуваті, лопатеві й мають подвійні виїмки по краях.

Тавулки можуть мати різні кольори: білий, світло-рожевий, темно-рожевий, лавандовий, бузковий, бордовий або фуксія. Листя розташовані на довгих черешках і мають зелений колір.

Цікаво  Персик посадка - терміни, вимоги, догляд

У сортів із темнішими квітками листя може мати червонуватий відтінок. І листя, і стебла таволги вкриті бурими волосками.

квіти

Tawułki привертають увагу красивими, легкими й пухнастими суцвіттями, які можуть досягати до 50 см у висоту. На одній рослині може бути до двох тисяч дрібних квіток, які зібрані в колосся і волоть. Прості суцвіття, злегка звисають на кінцях, розміщуються на верхівках пагонів, трохи вище листя.

Залежно від виду та сорту таволги цвітуть з середини червня до кінця вересня (зазвичай китайська цвіте в липні та серпні). Після цвітіння суцвіття таволги буріють. Багаторічник дає плоди, які мають вигляд багатонасінної коробочки з двома дзьобами. Насіння таволги розносить вітер.

Tawułka – сорти

Найбільшою популярністю користуються два різновиди таволги: таволга китайська і таволга Арендса. Зовнішній вигляд у них схожий, хоча таволга китайська має дещо жорсткіші розгалужені суцвіття і краще переносить сонячні місця та тимчасову посуху. Однак зацвітає пізніше і не є повністю морозостійким. Арендса, навпаки, не любить сонця і має ніжніші суцвіття, але зацвітає раніше і краще переносить зимові умови.

Цікаво  Обрізання плодових дерев - як і коли обрізати?
Таволга

Таволга – вирощування

Tawułki – це рослини з особливими вимогами до середовища проживання (виняток становить таволга китайська, яка найбільш толерантна до місця розташування). При їх вирощуванні ключовими є три фактори: тінь, родючий, багатий поживними речовинами ґрунті висока вологість ґрунту.

Tawułki найкраще почуваються в тінистих або напівзатінених місцях. Однак вони також можуть добре розвиватися на сонячних місцях – за умови дуже високої вологості ґрунту. На сонці таволги будуть менше рости й менш рясно цвісти.

Tawułki віддають перевагу піщано-глинистим, родючим, багатим гумусом ґрунтам, насиченим мінеральними речовинами та глибоко окультуреним, зі слабокислою реакцією. Субстрат повинен бути досить вологим. Також варто обшити їх корою хвойних дерев.

Хоча таволга потребує родючого ґрунту, багатого на поживні речовини та гумус (рекомендується підживлювати щосезону навесні, починаючи з другого року вирощування), мінеральних добрив він не переносить. Тому слід вносити в ґрунт торф, компост або добре перепрілий гній.

Цікаво  Багаторічні садові квіти фото і назва, які найлегше вирощувати

Tawułka – косметичні процедури

Таволги – морозостійкі рослини, але тільки що посаджені екземпляри необхідно вкривати на зиму, використовуючи, наприклад, хвойні рослини, листя або торф.

Тавулки досить чутливі до пізніх весняних заморозків, тому при необхідності вкривайте рослини нетканим матеріалом. Вони також досить стійкі до хвороб і шкідників.

квіти

Таволга – розмноження

Найкраще розмножувати таволги діленням старших, добре розвинених кущів. Найкраще ділити кореневу грудку восени, після цвітіння. Також Tawuł можна розмножувати кореневими нащадками – це роблять навесні.

Ці багаторічники потребують омолодження кожні 4-5 років. Ми омолоджуємо таволги діленням старших кущів, а новоотримані рослини висаджуємо відразу на цільове місце з інтервалом 40–60 см (залежно від сили росту та розміру даного сорту). Омолоджуємо рослини восени.

Дивіться також: Ацидантера двоколірна – екзотичний гладіолус в саду

Прокрутка до верху