Головна сторінка » Ацидантера двоколірна – екзотичний гладіолус в саду
Ацидантера двоколірна

Ацидантера двоколірна – екзотичний гладіолус в саду

Ацидантера двоколірна – екзотичний гладіолус в саду. Ацидантера двоколірна, іменована гладіолусами абіссінськими, є цікавим представником світу цибулинних рослин. На жаль, в нашому кліматі він не зимує, але запросити його в сад все ж варто. Його екзотичні та дуже декоративні квіти заслуговують на свої п’ять хвилин у кожному саду. Ви також можете спробувати виростити його на балконі та терасі.

Сім’я

Абіссінський гладіолус, як і гладіолуси садові, належати до родини ірисових (Iridaceae).

Виникнення

Екзотична ацидантера прийшла до нас зі східної Африки, а в садах вирощують переважно більш високий, більш декоративний сорт Муріельська.

квіти

Зовнішній вигляд

Гладіолус абіссінський, який вирощується в садах, досягає висоти близько 100 см, а основу його декоративності складають ефектні, білі, ароматні квіти з більш темною, коричневою серединкою. Підземна частина рослини — бульба пагона, вкрита лускою, схожа на бульбу відомого гладіолуса садового, але дрібніша. Бульба розростається кількома мечоподібними подовженими листками та квітковим пагоном, що закінчується кількома квітками, утворюючи пухке суцвіття.

Цікаво  Жовта малина - путівник від А до Я

Ацидантера двоколірна – період цвітіння

Цвітіння цієї рослини зазвичай припадає на другу половину років (серпень-вересень).

Ацидантера двоколірна

Умови вирощування

Ацидантера воліє сонячне місце, але як? при необхідності може впоратися і в злегка затіненому місці. важливо, Субстрат повинен бути водопроникним, досить легким, родючим, багатим гумусом і pH-нейтральним байдужий, звичайно не дуже важкий і мокрий.

квіти

Догляд

У догляді гладіолус абіссінський не поглинає, росте без особливої ​​участі з нашого боку, хоча для багатьох це клопітно можливо, доведеться викопувати бульби на зиму.

У ґрунт бульби висаджують у квітні, коли ґрунт стане легкою Зараз потепліє. Глибина посадки близько 8-10 см і відстань між бульбами 15-20 см. Якщо у нас є прохолодніше, але світле приміщення, ви можете намагатись висаджувати бульби в горщики раніше в березні. Отримано в цьому На постійне місце таким способом рослини висаджують у другій половині травня блоком корінь. Пам’ятайте, що перед посадкою бульби їх варто протруїти засобові фунгіцид для захисту рослин від хвороб, у тому числі специфічних для садових гладіолусів.

Цікаво  Журавлина – вирощування, догляд, вимоги.

У цей період тривалої посухи ми не забуваємо про… полив ацидантери, а при бідному ґрунті ще й про підживлення приблизно в травні та липні. Якщо ґрунт родючий і багатий компостом, внесіть добрива не знадобиться.

Приблизно в жовтні, поки не настали морози, викопайте ацидантеру, зріжте листя на висоті приблизно 5 см, потім сушити в провітрюваному місці. Після сушіння бульби сортують і закладають на зберігання, наприклад, в ящику, наповненому піском, при температурі близько 15-18 градусів, тому що в При такій температурі бульби краще зберігаються і не так схильні до гниття.

Ацидантера двоколірна – множення

Гладіолуси абіссінські ми розводимо як гладіолуси садові, а тому, використовуючи замінні бульби та через дочірні бульби, які він створює багато. Після викопування і просушування восени бульби слід перебрати нащадків, пам’ятаючи, що з найменших бульб можна створити квіткові рослини отримати приблизно через 3 роки. Навесні найдрібніші дочірні бульби висівають наступним чином насіння в борозенки (глибиною близько 5 см) і доглядайте за ними протягом вегетаційного періоду, щоб отримати хороший ріст бульб. Найкрасивіші квіти виходять з великих бульб 8-10 см заввишки діаметром і такі великі бульби найкраще підходять садити в представницьких куточках саду.

Цікаво  Піони квіти - вирощування і догляд. Коли і як садити?
Ацидантера двоколірна

Ацидантера двоколірна – застосування

Ці екзотичні гладіолуси найчастіше вирощують на багаторічних грядках. Красу квітів можна підкреслити, посадивши їх у такому місці, щоб у період цвітіння вони мали зелений фон. Ацидантера буде добре виглядати в білому кутку, тобто в місці, де переважають білі квітучі рослини. Для вирощування в контейнерах на балконі й терасі варто шукати більш низькорослі сорти. Гладіолус абіссінський також підходить як квітка на зріз.

Дивіться також: Волошка – вирощування і використання волошки в саду.

Прокрутка до верху