Головна сторінка » Волошка – вирощування і використання волошки в саду.
Волошка - вирощування

Волошка – вирощування і використання волошки в саду.

Волошка – вирощування і використання волошки в саду. Волошка – одна з характерних рослин українського ландшафту. Аграрії відносяться до волошки як до злакових бур’янів. Тим часом це цікава декоративна рослина, яку можна вирощувати в саду: вона надає їй ідилічної чарівності, приваблює комах-запилювачів, а також може використовуватися в лікувальних цілях.

Волошка (лат. Centaurea cyanus) — однорічна рослина, що досягає від 30 до 80 см у висоту (залежно від умов вирощування). Пагони волошки сильно розгалужені, кутасті, опушені. Листя, що ростуть біля основи, мають перисту форму, а ті, що ростуть на стеблах, – ланцетні. Цвіте волошка найчастіше з липня по серпень, рідше в червні. Трубчасті квіти, що утворюють кошики, мають сапфіровий колір. Також у продажу є сорти з білими, рожевими й навіть червоними квітками. Волошка відносять до фарбувальних рослин.

Волошка – вирощування

Волошка – рослина сонячних місць – в таких умовах він найбільш рясно цвіте. Любить родючий, багатий гумусом ґрунт, багатий поживними речовинами, з нейтральною або слабокислою реакцією. Це рослина-індикатор, часто росте на ґрунтах з низьким вмістом кальцію.

Цікаво  Квіти садові багаторічні для сонячних місць.

Насіння волошки можна сіяти восени (зацвіте раніше – в червні) або навесні (бажано з квітня по травень). Вони з’являються в середньому через два тижні, зайві сходи слід припинити. При осінньому посіві землю необхідно додатково вкрити мульчею. Посів у полі для отримання розсади можна проводити вже в березні. Правильна відстань 25-30 х 15 см. Молоді екземпляри потрібно поливати, більш дорослі досить посухостійкі. Можна їх прищипувати – це стимулює розгалуження.

Культивування волошки не вимагає багато праці. Удобрювати волошку на родючих ґрунтах не потрібно. Піщані субстрати перед посівом або посадкою рекомендується змішати з гноєм. Що стосується мінеральних добрив, то варто використовувати ті з підвищеною дозою калію і фосфору. Важливою процедурою догляду є прополювання.

Композиція з волошок в саду

Волошка в садах можна вирощувати на сонячних клумбах – це один з найкрасивіших« літніх квітів ». Низькі сорти волошки вирощують в передній частині, традиційні сорти в середині квітників. Волошка – один з найкрасивіших видів, які використовуються для створення квіткових галявин. Щоб луг залишався красивим на довгі роки, варто навесні посіяти однорічні рослини, в тому числі й волошку. Рослина підходить для контейнерного вирощування в якості прикраси балконів і терас. Особливо цінується в натуралістичних, англійських і сільських садах. Також варто вирощувати його в медоносному саду. Це цінна рослина для запилювачів. Він також підходить як зрізана квітка, зберігається у вазі в середньому від чотирьох до восьми днів.

Цікаво  Посадка калини коралової: як доглядати й обрізати калину?
квіти

Волошка – вирощування – заготівля та сушіння квітів волошки

Лікарська сировина — квітка волошки (Flos Cyani). Заготовляти його слід на початковій стадії цвітіння. Це робота для терпіння, оскільки наступним етапом є вищипування зовнішніх пелюсток. «Серединки» квіток волошки не мають значення. Сушити сировину найкраще в природних умовах в темному і теплому місці. Сушка зазвичай займає не більше двох діб. Квіти є делікатною сировиною, тому їх необхідно оберігати від світла та високих температур. Оптимальна температура сушіння не повинна перевищувати 30 градусів Цельсія. При гарному висушуванні квіти лише злегка в’януть. Після сушіння їх рекомендується упакувати в паперові пакети й зберігати в сухому темному місці.

Цікаво  Барвінок – вирощування в саду, використання, догляд
Волошка - вирощування

Волошка – склад, властивості й застосування квітів волошки

Квітки волошки містять антоціанові глікозиди (в тому числі ціанін і пеларгонін), флавоноїди, дубильні речовини, вітамін С, мінеральні солі (багато калію і марганцю), слиз і гіркі сполуки (в тому числі центаурин). Сировина має сечогінні, жовчогінні, протизапальні та антибактеріальні властивості. Настої волошки рекомендують при захворюваннях сечовивідних шляхів і запаленні нирок. Зовнішньо натуральними ліками промивають очі (при кон’юнктивіті) і волосся (при лупі й мікозі). Також ними можна полоскати ротову порожнину, як доповнення до шавлії (або ліків).

Дивіться також: Герань – догляд та вирощування в саду

Прокрутка до верху