Головна сторінка » Вазони які рідко поливають – рослини для ледачих
Вазони які рідко поливають

Вазони які рідко поливають – рослини для ледачих

Вазони які рідко поливають – рослини для ледачих. Дощування, полив, вибір ґрунту, тобто правильний догляд. Якщо ви не впевнені у своїй ролі гуру, коли справа доходить до догляду за рослинами, обов’язково познайомтеся з рослинами, які можуть витримати багато чого — включно з недосвідченістю господаря, і вибачать вам, коли ви забудете їх полити.

Проста у вирощуванні рослина, яка радуватиме око…

…особливо, коли його не можна легко пошкодити. Якщо ви часто буваєте далеко від дому, але все одно любите зелень, ви можете купити одну з горщикових рослин, які накопичують воду. Такі рослини потрібно лише раз на тиждень поливати невеликою кількістю води… а взимку ще рідше. Вони не потребують особливого догляду. З цієї причини вони ідеальні рослини для подарунка, тому що вони не потребують особливих умов.

фото

Тож на що звернути увагу перед покупкою і який вид вибрати? Ось короткий посібник для людей, стійких до рослин, завдяки якому ви дізнаєтеся, які популярні види мають найкращі шанси вижити, коли у вас немає рук для квітів. Тож давайте створимо зелений сад у квартирі!

Легке вирощування кімнатних квітів: на що звернути увагу перед покупкою?

Купуючи рослину, ви до пуття не знаєте, яку вибрати? В принципі, це хороший початок. Як і коли ви читаєте відгуки про моделі телефонів, дитячі іграшки, спорядження для скелелазіння, бренди одягу чи косметики перед покупкою, варто провести невелике дослідження. Перш за все, необхідно знати вимоги до даної рослини й ознайомитися з правилами догляду, навіть якщо воно нібито буде дуже простим у вирощуванні. Щоб воно гарно росло і радувало око своїх господарів, потрібно врахувати деякі моменти.

Позиція

Варто знати, що вдале розташування даної рослини в нашому домі – половина успіху в її вирощуванні. Деякі кімнатні квіти, наприклад, не люблять потрапляння прямих сонячних променів, які можуть обпалити їх листя. Інші не люблять протягів, а треті краще ростуть в півтіні або тіні. Більшість видів не люблять сухого повітря, тому не розміщуйте їх біля радіатора або на підвіконні прямо над ним. Виявлення правильного місця для даної рослини та визначення того, де воно буде найкращим, дозволить їй вільно рости, випускаючи нові листя та квіти.

Дренаж, тобто стежити за корінням

На що також варто звернути увагу при вирощуванні рослин, так це на правильний дренаж – не що інше, як шар каміння (наприклад, керамзиту) на дні горщика, який дозволить вільно стікати зайвій воді. Для чого? Це не дозволить корінням рослини опинитися безпосередньо у воді, якщо їй нікуди стікати. Перед покупкою також варто перевірити коріння – якщо в магазині або квітковому магазині ви помітили, що рослину перезолили й коріння починає гнити, краще відмовитися від покупки, адже шанси врятувати перезволожене знижуються. квітка не завжди вдається – особливо у новачків.

Цікаво  Спаржа вирощування і догляд

Земля для квітки

Багато хто знає, що рослина краще росте, якщо для нього правильно підібраний ґрунт. Варто знати, що рослини, які продаються – особливо в супермаркетах – часто знаходяться у виробничому субстраті, який може знадобитися замінити після покупки. Багатьох рослин задовольнить універсальний ґрунт, але є й такі, яким потрібен спеціальний субстрат – наприклад, алое краще росте, якщо їм забезпечений не лише дренаж, а й земля з піском.

квіти

Небажані орендарі

Принісши рослину з магазину, також рекомендується перевірити, чи немає на ньому непроханих мешканців у вигляді різних комах, які можуть загрожувати його розвитку, – а також інших рослин, які у вас вже є. Найпоширеніші шкідники – такі як павутинний кліщ, трипси, борошнистий і земляний кліщі – можуть атакувати квіти, які вже є в будинку. Тому рекомендується двотижневий карантин, під час якого варто поспостерігати за новою рослиною – наслідки шкідників часто видно неозброєним оком – наприклад, білі кульки, що нагадують вату, можуть говорити про те, що наш екземпляр піддався нападу борошнистий червець, а мошки в землі – це ознака, щоб шукати земляних кліщів.

Живлення зелених рослин

Більшість рослин краще ростуть, якщо їх удобрювати – основним добривом для сидератів є біогумус, який потрібно розбавити водою. Він дозволяє забезпечити рослини необхідними поживними речовинами.

Безпечний транспорт додому

Кажуть, рослини можуть замерзнути, тому їх не варто перевозити додому взимку, при мінусовій температурі. Так само і влітку – занадто довга дорога в спеку може позначитися на майбутньому рослини. Тому перед поїздкою додому її варто захистити (наприклад, загорнути в папір або взимку в картон, вистелений соломою), а якщо вирішите робити покупки в інтернет-магазині, подивіться, як рослина упакована. Для сукулента, який любить високу температуру, дві ночі в ящику при -20 градусах можуть виявитися… початком кінця. Так само, транспортуючи з магазину особливо великі та розлогі рослини, перевірте, чи справді вони помістяться в машину.

Отруйні рослини

Пам’ятайте, що деякі рослини можуть бути отруйними для дітей або тварин, тому перед покупкою варто переконатися, чи не становлять вони загрози для вашої дитини або домашнього улюбленця.

Кімнатні рослини, які легко вирощувати, популярні рослини для зайнятих людей і новачків

Є багато видів рослин, які не вибагливі – вони вважаються простими у вирощуванні, в тому числі: сукуленти й деякі тропічні рослини, які не вимагають складного догляду і витримують навіть несприятливі умови. Вам просто потрібно знати їхні основні потреби, щоб прикрасити наш дім.

Алое: сукулент з м’ясистим листям

Чому це добре для новачків?

Це рослина з м’ясистим листям, яка, як і належить сукулентам, збирає воду в густі листові розетки, щоб отримати її під час посухи. Це означає, що вам не потрібно часто поливати. Алое дійсно важко знищити – в результаті відсутності належного догляду рослина взагалі перестає виглядати ефектно. Приживається досить легко.

Цікаво  Все про кімнатні квіти

Розташування: сонячне – ця рослина любить доступ до сонця, не обов’язково прямого – їй підійде місце під вікном.

Яка шкода? Якщо рослина отримує занадто багато води, воно може почати гнити. В результаті перезволоження або повної нестачі води може також втрачати м’якоть листя, що призводить до того, що наступне листя розетки жовтіють і рослина припиняє рости.

фото

Полив: поливати алое раз в півтора-два тижні. Перед наступним поливом ґрунт повинен просохнути. Він не любить спринклери.

Субстрат: ідеальним типом субстрату є родючий ґрунт, змішаний з піском або гравієм у співвідношенні 2:1, або з піском і гравієм у співвідношенні 4:1:1 (проте завжди має бути вдвічі більше ґрунту, ніж добавки з яким ми вирішуємо змішати). Перемішування ґрунту зробить субстрат більш проникним і допоможе уникнути надлишку води алое.

Крассула: дерево щастя, яке росте вдома

Чому це добре для новачків?

Крассула добре переносить сухе повітря, довговічна, а також вимагає поливу тільки при сухій землі.

Розташування: Толстянка з зеленим листям не любить прямого сонця, тому буде прекрасно рости в місцях з півтінню, наприклад, на підвіконні, що виходить на схід або північний схід. Толстянки зі сріблястим листям люблять багато сонця, тому їх слід розміщувати ближче до вікна (західної, південно-західної або навіть південної експозиції від вікна).

Яка шкода? Перелив.

Полив: ми не повинні підтримувати крассулу постійно у вологому стані, тому поливаємо її рясно, але рідко – тільки тоді, коли субстрат, в якому вона росте, підсохне.

квіти

Субстрат: Дереву щастя потрібен водопроникний субстрат з додаванням крупнозернистого піску, без торфу. На дні горщика обов’язково повинен бути шар дренажу.

Вазони які рідко поливають – кактуси та сукуленти

Чому це добре для новачків?

Кактуси накопичують воду, тому про їх полив можна забути. Вони дивовижні рослини

Розташування: найкращим місцем для кактусів буде місце, яке постійно освітлюється від сходу до заходу сонця. Занадто низька інтенсивність освітлення викликає викривлення пагонів кактуса, наприклад, звуження кінчиків, світлий колір епідермісу та зменшення або викривлення колючок.

Яка шкода? Кактус – рослина, яка не любить надмірного поливу.

Полив: Кактуси поливаємо не часто – тільки коли земля в горщику просохне на всю глибину. Коли вода зникає з субстрату, її місце займає повітря, необхідне для правильного розвитку коренів. Тому не слід поливати кактуси потроху кожні 2-3 дні, а дочекатися висихання ґрунту і потім рясно поливати.

фото

Субстрат: Субстрат для вирощування кактусів повинен бути повітропроникним і водночас багатим гумусом. кактуси люблять суміш ґрунту (універсальний садовий ґрунт, бажано без додавання торфу – 30%), крупнозернистого піску (20%), торфу (30%) і одного з компонентів, що розпушують субстрат, з діаметром частинок близько 5 мм. : цегляний заповнювач, дрібний керамзит, пемза, крупнозернистий гравій (20%).

Цікаво  Кімнатні рослини антуріум догляд

Філодендрон (монстера)

Чому це добре для новачків?

Забезпечити належні умови для популярної останнім часом монстери – завдання не складне. Вимоги у монстери невисокі. Володіє високою світлостійкістю, переносить сухе повітря і навіть пил. Монстера не вимагає особливого догляду. Основне – пересадити рослину в новий субстрат. Для молодих рослин цю операцію найкраще проводити раз на рік навесні.

Розташування: повне сонце (чим більше світла, тим більше ймовірність розщеплення молодого листя), але на рослину не повинні потрапляти прямі сонячні промені, які можуть обпалити листя.

Яка шкода? Слід обережно підтримувати наступне листя рослини – з часом важкі пагони можуть зламатися; Пам’ятаємо також, що у монстери є повітряні корені, які не варто обривати.

квіти

Полив: помірний, кожні 2-3 дні.

Субстрат: присвячений тропічним рослинам, доступний у квіткових магазинах.

Сансевієрія (сансевієрія, зміїна рослина, тещин язик)

Чому це добре для новачків?

Пустельна кімнатна рослина, яка не вибаглива. Сансевієрія, звана санса, проста у вирощуванні й посухостійка.

Розташування: Найкраще підійде світле місце з розсіяним світлом або напівтінь.

Яка шкода? Тісно в горщику – сансевієрія краще росте, коли в горщику небагато компаньйонів, і її не слід переливати.

Полив: Сансевієрія – рослина, яка не терпить надлишку води, тому краще забезпечити їй достатній дренаж.

Субстрат: як і всі степові та пустельні рослини, сансевієрії віддають перевагу не дуже вологому, водопроникному і зазвичай мінеральному субстрату – також варто пам’ятати про дренаж.

фото

Вазони які рідко поливають – спатифіллум

Чому це добре для новачків?

Квітка дає нам знати, що їй потрібна вода – про те, що її потрібно полити, вкажуть опале листя та квіти, які можуть повернутися до свого початкового стану після того, як вода буде надана.

Позиція: світла, з розсіяним світлом.

Яка шкода? Сушка – ця квітка любить вологий, але проникний субстрат.

Полив: Частий, кожні 2-3 дні, досить значною кількістю води.

квіти

Заміокулькас, замія

Чому це добре для новачків?

Ця квітка під назвою залізняк відмінно переносить посуху, вимагаючи рідкісного поливу. Це пов’язано з будовою цієї рослини: заміокулькас, також званий замія, має бульби, які накопичують воду, тому його не потрібно часто її подавати.

Розташування: світле або в півтіні.

Яка шкода? Занадто багато води – бульби схильні до гниття в результаті перезволоження рослини.

Полив: рослина добре справляється з умовами, схожими на посуху, – нам не потрібно забувати про регулярний полив. Деякі заводчики зізнаються, що поливають цю рослину дуже рідко, приблизно по 50 мл води кожні два тижні.

фото

Субстрат: Заміо любить тісноту – в одному горщику зазвичай росте десяток-другий пагонів.

Дивіться також: Деревоподібні кімнатні рослини – 10 найпопулярніших кімнатних дерев

Прокрутка до верху