Головна сторінка » Деревоподібні кімнатні рослини – 10 найпопулярніших кімнатних дерев
Деревоподібні кімнатні рослини

Деревоподібні кімнатні рослини – 10 найпопулярніших кімнатних дерев

Деревоподібні кімнатні рослини – 10 найпопулярніших кімнатних дерев. Кімнатні рослини в домашніх умовах – це не тільки маленькі, що стоять на підвіконні, але і ті, що прикрашають інтер’єр у вигляді невеликих дерев. Познайомтеся з 10 найпопулярнішими з них!

Велика кімнатна рослина у вигляді дерева вимагає більше місця, але при цьому вносить багато зелені, створюючи приємну, екзотичну атмосферу. Говорячи про клімат, мова йде не лише про покращення якості повітря в будинку, хоча, приймаючи рішення про великі рослини, ми також беремо це до уваги. Кімнатні дерева, як і меблі, можуть істотно вплинути на дизайн інтер’єру вашої квартири. Вони надають йому специфічний стиль, характер і настрій.

Вони пом’якшать індустріальний інтер’єр, збагатять мінімалістичний декор, а також підкреслять квартири в модному останнім часом стилі бохо або міських джунглів, в якому обов’язково присутні рослинні мотиви. Вибираючи рослини у великих горщиках, не забудьте забезпечити їм достатньо місця та світла. Познайоммось з 10 кімнатними деревами, які мають найбільшу популярність завдяки простоті вирощування, естетичній цінності та специфічним декоративним особливостям.

фото

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina)

Рослина Південної Азії. Найпопулярніша кімнатна рослина в наших квартирах, офісах, магазинах і ресторанах. Його можна зустріти на багатьох представницьких просторах завдяки його декоративності, простоті вирощування та високій стійкості до несприятливих умов. Ця рослина доступна в багатьох формах, кущоподібна, у формі дерева з плетеним стовбуром, у багатьох різновидах із різнокольоровим листям (наприклад, «Variegata», «Starlight»), а також вирощується як бонсай. У фікуса Бенджамінського невеликі блискучі, шкірясті, овально-загострені листя кріпляться на ніжних пагонах, утворюючи густу розлогу крону. Вони підходять як для мінімалістичних, так і для еклектичних інтер’єрів.

 • Розташування та вирощування фігового дерева Бенджаміна

Віддає перевагу світлим місцям, але не під прямим сонячним променям, особливо це стосується сортів зі строкатим листям. Рослина не любить змін місця та протягів (у вегетаційний період 18–25°C, у період спокою 12–15°C). Легкий і водопроникний субстрат. Поливаємо помірно, не любить заливання коренів, але любить обприскування і протирання листя вологою губкою, щоб видалити пил. Добре переносить різання і легко товщиться. Удобрюйте з березня до кінця серпня універсальним добривом для зелених горщиків 1-2 рази на місяць. Пересаджуємо раз на рік, якщо цього вимагає рослина (лютий-березень). Розмножують стебловими живцями (верхівкою розсади з одним листком) за умови підвищеної температури ґрунту 25-35°C, бажано під спеціальною цибулиною для вирощування рослин.

 • Найпопулярніші хвороби й шкідники інжиру Бенджаміна

Опадання листя може бути викликано занадто сухим повітрям, зміною місця, протягом або надмірним поливом і загниванням коренів.

Основну загрозу становлять щитівки, павутинні кліщі або трипси, особливо в періоди слабкості – тоді слід використовувати відповідний засіб для боротьби зі шкідниками.

квіти

Інжир дубовий (Ficus lyrata)

Ще одне популярне фігове дерево – рослина, що родом з Африки. Має форму прямостоячого дерева з великими, ліроподібними, товстими, злегка опушеними листками зеленого кольору з хвилястими краями, розташованими супротивно радіально на вертикальному дерев’янистому стеблі. Це дерево росте тільки вгору і не розвиває бічних гілок. Через свої розміри йому потрібні високі приміщення. Чудово почуватиметься у високій двоповерховій квартирі або мансарді з антресоллю.

 • Розташування та вирощування смоковниці дуболистої
Цікаво  Кімнатна рослина лілія миру

Як і з іншими фіговими деревами, слід особливо стежити за тим, щоб пил не збирався на листках і не забивав продихи рослини, оскільки листя може в’янути й опадати. Регулярно поливають водою кімнатної температури. Розмножуємо стебловими живцями (довжиною 10-15 см з 1-2 листками), листя згортаємо і перев’язуємо гумкою, щоб зменшити випаровування. Укорінюють живці у воді або укорінювачі.

 • Найпопулярніші хвороби та шкідники інжиру дуболистого

Борошниста роса (обробити фунгіцидом), попелиця, павутинний кліщ, білокрилка (відповідний препарат).

фото

Деревоподібні кімнатні рослини – фікус еластичний (Ficus elastica)

Тропічна ландшафтна рослина в Індії, яку також називають каучуковим деревом. Рослина з прямостоячою формою і великими, овальними, шкірястими, блискучими темно-зеленим листям. У весняного фікуса також є сорти зі строкатим листям, наприклад «Variegata», «Decora». Підійде до будь-якого інтер’єру з великою площею. Вам потрібно дати йому багато місця.

 • Розташування і вирощування смоковниці пружної

Як і інші фігові дерева, хоча і найбільш стійкі до несприятливих умов. Зеленолисті сорти добре переносять тінь, але на відстані від світла витягуються і втрачають красиву форму.

 • Найпопулярніші хвороби й шкідники фікуса

В основному вид стійкий до шкідників, але павутинний кліщ і борошнистий червець атакують ослаблені екземпляри.

квіти

Цитрусове дерево (Citrus)

Рослини типові для середземноморських садів, хоча більшість з них родом з Південно-Східної Азії. До цитрусових належать лимони, лайми, лайми, апельсини, мандарини, каламондіни, грейпфрути, кумквати та багато інших, але найпопулярнішими для вирощування в домашніх умовах є лимони. Вони чудово поєднуються з меблями в стилі шеббі-шик, романтичним середземноморським або морським інтер’єром.

фото
 • Розташування і вирощування цитрусового дерева

Віддає перевагу світле місце, але з розсіяним освітленням, кімнатна температура 18-25°C, в період спокою 12-15°C. Цитрусові не переносять перепадів температур, протягів і забруднення повітря, тому їх не можна розміщувати поблизу радіаторів опалення. Легкий, родючий, легкопроникний ґрунт з pH від слабокислого до нейтрального. Поливаємо регулярно, але не надмірно, «м’якою» водою кімнатної температури, часто потрібно збризкувати або зволожувати повітря.

Удобрюйте з березня до кінця серпня спеціальним добривом для цитрусових раз на тиждень. Пересаджуємо раз на рік, якщо цього вимагає рослина (лютий-березень). Розмножують влітку здерев’янілими стебловими живцями (2-3 см) з 2 листками, кінці пагонів умочують в укорінювач і висаджують у вологий пісок. Загорніть горщик з розсадою в прозорий пакет з фольги або клош (наприклад, скляну банку), щоб зменшити випаровування. Укорінення займає близько 1,5 місяців.

 • Найпопулярніші хвороби й шкідники цитрусових

Грибкові захворювання є найпоширенішою причиною пожовтіння й опадання листя і часто пов’язані з неправильним доглядом. До найпоширеніших шкідників відносяться попелиця, білокрилка, павутинний кліщ і мошка.

Цікаво  Квітучі кімнатні вазони
квіти

Деревоподібні кімнатні рослини – шефлера (Schefflera)

Шефлера, також відома як парасолькове дерево, є чудовою рослиною для приміщень з меншою кількістю сонячного світла, для місць трохи далі від вікон або поруч із вікнами, що виходять на північ. Ця рослина походить з Австралії й характеризується кущистим щільним габітусом із зеленими, блискучими, шкірястими листками з пальчастими пальцями, що нагадують маленькі парасольки. У хороших умовах рослина може досягати великих розмірів (до 2 м у висоту), тому їй потрібно більше місця. Шефлера дуже легко вирощувати.

фото
 • Розташування і вирощування шефлери

Віддає перевагу світлим місцям, але не під прямим сонячним світлом (за винятком сортів з яскравим і строкатим листям – «Gold Capella», «Melanie»), хоча виносить і затінені місця. Оптимальна температура 18-25 ° C (влітку можна виносити на балкон або терасу), в період спокою 12-19 ° C, нижча температура призведе до опадання листя. Грунт: легка, родюча, легкопроникна. Поливайте регулярно, але не настільки, щоб вода залишалася в горщику. Любить дощ або дощування, але взимку полив обмежуємо. Удобрюємо, як фігові дерева. Пересаджуємо тільки тоді, коли цього вимагає рослина (березень-квітень), не надто часто. Розмножуємо його влітку здерев’янілими живцями, як і інші зелені рослини (навесні) або свіжим імпортним насінням.

 • Найпоширеніші хвороби та шкідники

Часто шефлери стають жертвами шкідників: павутинного кліща, щитівок. Крім коричнево-чорних щитків на стеблах і листках, ознакою щитівок є липкі виділення.

квіти

Араукарія різнолистна

Популярна рослина, особливо під час Різдва, може замінити ялинку. Це довговічне, дуже повільно зростаюче дерево з Австралії. Однак треба враховувати, що через деякий час у нас вдома може з’явитися справжнє п’ятиметрове дерево. Араукарія не любить товариства. Тож давайте відобразимо його в яскравому, репрезентативному місці.

фото
 • Розташування і вирощування араукарії

Віддає перевагу світлі місця, але не під прямими сонячними променями. Легкий, водопроникний субстрат. Кімнатна температура 18-20°C, в період спокою 5-10°C, при вищій температурі може всихати знизу, скидаючи нижні гілки. Поливаємо регулярно м’якою водою, взимку обмежуємо полив і підвищуємо вологість повітря (зволожувач). Удобрюємо з травня по вересень багатокомпонентним добривом.

 • Найпопулярніші хвороби й шкідники араукарії

Араукарії стійкі до шкідників, іноді (ослаблені екземпляри) піддаються нападу борошнистих червців і трипсів.

квіти

Юкка (Yucca)

Юкка — типове дерево з Мексики, яке складається з розеткоподібних, жорстких, шкірястих, гострих листків, розташованих на сегментованому стеблі, чимось нагадуючи стовбур пальми. Завдяки своїй архітектурній формі ця рослина чудово підкреслить квартиру в мінімалістичному стилі. Також він буде чудово виглядати серед сукулентів в інтер’єрі насичених кольорів.

 • Розташування і вирощування юки

Віддає перевагу світлим, сонячним місцям (влітку його можна поставити на балкон або терасу) і водопроникному ґрунту (ґрунт для пальм і драцен, високий горщик). Оптимальна кімнатна температура, в період спокою 5-10°C (можна поставити на лоджію або на добре освітлені сходи. Поливати регулярно, рясно, але стежити, щоб вода не залишалася в горщику. Удобрювати з квітня по Серпень багатокомпонентним добривом один раз Розмножуємо пагін юки навпіл, занурюємо його в укорінювач і кладемо у вологий пісок.

Цікаво  Кімнатна рослина юка
фото

Деревоподібні кімнатні рослини – драцена (Ficus elastica)

Драцена – декоративна тропічна рослина, що нагадує юку. Ця рослина має форму розеток, що з’являються на верхівці та з боків прямостоячих пальмоподібних стебел, але її листя витонченіші, ніж у юки, часто вужчі та пір’ясті. Чудово виглядає в композиціях з фікусами, юкками й сукулентами.

 • Розміщення і вирощування драцени

Як і юка, краще переносить зими в кімнатних умовах. Температура не повинна перевищувати 18°C. Драцена не любить протягів і сухого повітря, через що листя може побуріти.

 • Найпопулярніші хвороби й шкідники драцени

Як правило, драцени стійкі до шкідників і хвороб, але при неправильному догляді на них можуть вразити павутинний кліщ, павутинний кліщ і трипси.

квіти

Цикас розгорнутий (Cycas revoluta)

Це не пальма і не папороть. Насправді це одна з найдавніших рослин у світі. Походить з тропічних районів Японії. Це невисокі, дуже повільно зростаючі, довгожителі дерева екзотичної, декоративної форми. У них короткий товстий стовбур. З її верхівки ростуть шлейфи жорстких листків, на яких з’являються насіння. Як і папороть, рослина не цвіте і не плодоносить.

фото
 • Розташування та вирощування цикасу непокореного

Віддає перевагу сонячним або напівзатіненим місцям і водопроникним ґрунтам (ґрунт пальм і драцен, високий горщик). Він любить теплу вологу атмосферу і не виносить сухого повітря і холодних протягів, тому не ставте його біля радіатора. Він стійкий, добре переносить короткочасну посуху, не любить застою води в горщику. Удобрюємо з квітня по серпень повільно діючими добривами у вигляді паличок один раз на місяць. Найкраще розмножувати насінням або діленням коренів (кореневих нащадків з молодою рослиною).

 • Найпопулярніші хвороби й шкідники цикаса

Загалом цикас стійкий до шкідників і хвороб, але якщо повітря занадто сухе, на нього можуть вразити павутинний кліщ або мошка.

квіти

Деревоподібні кімнатні рослини – бонзай

Дерева бонзай – це мініатюрні форми різних видів рослин, вирощених особливим методом. Такий метод розведення в багатьох країнах називають мистецтвом бонзай, оскільки він дуже складний і трудомісткий. Залежно від віку це можуть бути дерева заввишки кілька сантиметрів або навіть кілька метрів, це залежить від садівника та методу господарювання. Вирощувати ці рослини рекомендується досить просунутим садівникам.

фото

Дерева, вирощені в домашніх умовах, виконують не тільки декоративну функцію, але й завдяки своїм розмірам можуть розділяти простір, наприклад, стіну чи предмет меблів. Пам’ятайте, що не кожен вид і форма підійде під конкретний інтер’єр.

Дивіться також: Квіти для прикрашання залу

Прокрутка до верху